آرایش ناخن, آرایش و زیبایی

موارد مهمی که باید قبل لاک ژل زدن بدانید!

موارد مهمی که باید قبل لاک ژل زدن بدانید!

موارد مهمی که باید قبل لاک ژل زدن بدانید!  لاک مات معمولی هر چقدر هم جذاب باشد بعد از مدتی جذابیت خود را از دست می دهد و باید دوباره تمدید شود. این وضعیت به ذوق افراد شلوغ امروزی خوش نمی آید که حاضر نیستند به دنبال ناخن های مات یا براق بروند.

به همین دلیل ، ما روش های نیمه دائمی برای لاک مات یا براق داریم که دوام بیشتری نسبت به لاک های معمولی دارند. یکی از این روش ها  لاک ژل است .

موارد مهمی که باید قبل لاک ژل زدن بدانید!

تفاوت های زیادی بین لاک مات یا براق وجود دارد و مواردی وجود دارد که باید قبل از استفاده از لاک به خاطر بسپارید. به همین دلیل ، ما نکاتی را قبل از استفاده از لاک  ژل با شما در میان خواهیم گذاشت که خالی از لطف نیست.

لاک ژل با اشعه UV یا LED خشک می شود

حتما باید توجه داشته باشید که لاک مات یا براق از نظر فرآیند لاک زدن تفاوت زیادی با لاک ژل ندارد. تفاوت اصلی این محصولات در این است که ژل از اشعه UV یا LED برای خشک کردن لاک استفاده می کند.

در این بین ، از آنجا که گفته می شود پرتوهای UV اثرات مخربی مانند چین و چروک ، لکه های تیره و حتی سرطان پوست دارد ، گاهی اوقات از این اشعه های خطرناک به جای نور LED برای خشک کردن لاک استفاده می شود.

به این ترتیب بهتر است قبل از استفاده از لاک نوع پرتو نوری را که ناخن کار برای خشک کردن لاک استفاده می کند دریابید. با توجه به این نکته ، توجه به روند خشک شدن یکی از نکات قبل از استفاده از ژل لاک است.

موارد مهمی که باید قبل لاک ژل زدن بدانید!

بیشتر بخوانید: طراحی ناخن به روش ساده و راحت در خانه

برخی از ژل های لاکی حاوی ترکیبات سمی هستند

احتمالاً هنگام خرید لاک مات یا براق معمولی ، به کیفیت های مختلف این لاک ها توجه کرده اید. این مورد در مورد لاک های ژل نیز وجود دارد. در برخی از این لاک ها شاهد وجود ترکیبات خطرناکی مانند دی بوتیل فتالات (dibutyl phthalate)، فرمالدهید (formaldehyde)، و تولوئن (Toluene) هستیم.

این ترکیبات بسیار سمی و خطرناک هستند و پیشنهاد ما این است که لاک ژلی را خریداری کنید که در ساخت آن هیچ یک از این ترکیبات سمی وجود نداشته باشد. بنابراین یکی از مهمترین نکات قبل از استفاده از لاک ژل  توجه به ترکیب لاک است.

موارد مهمی که باید قبل لاک ژل زدن بدانید!

لاک مات یا براق دوام کمتری نسبت به لاک ژل دارد

ما به شما گفتیم که تفاوت اصلی بین لاک ژل و لاک مات و براق روند خشک شدن لاک با اشعه UV یا LED است. این فرآیند باعث می شود لاک ژل بیش از لاک ناخن مات و براق دوام داشته باشد و بین 10 روز تا 2 هفته طول بکشد. لاک ژل در برابر ترک خوردگی مقاوم است و ماندگاری و درخشش بیشتری نسبت به لاک براق معمولی دارد.

لاک ژل ناخن

مراقبت از ناخن در دوام لاک ژل نقش اساسی دارد

یکی از نکات قبل از استفاده از لاک ناخن ژل البته این مراقبت فقط مربوط به قبل از کاشت نیست بلکه بعد از ژل نیز باید این مراقبت بیشتر باشد. هرچه لاک ناخن آماده تر باشد ، ماندگاری لاک ناخن بیشتر است. در نتیجه قبل از انجام این کار باید بستر ناخن را کاملاً خشک کنید تا اثری از روغن روی ناخن باقی نماند.

لاک ژل ناخن

بیشتر بخوانید:
آموزش کامل مانیکور ناخن در خانه

احتمال سابیدگی لاک ژل وجود دارد

به شما گفتیم که بر خلاف لاک مات و براق معمولی ترک ایجاد نمی کند و سابیده نمیشود اما باز هم اگر مراقب لاک ژل نباشید احتمال فرسایش و از بین رفتن این لاک ها وجود دارد.

در نتیجه ، ما پیشنهاد می دهیم که لاک ژل را با ناخن گیر استفاده کنید تا احتمال ترک و ساییدگی آن کاهش یابد. اگر با وجود نگهداری و مراقبت از لاک ژل ، هنوز این لاک ها ترک می خورند ، یک لایه لاک مات یا براق سازگار با رنگ لاک ژل روی ناخن های خود بزنید و ترک لاک ژل را با لاک معمولی بپوشانید.

لاک ژل ناخن

نکات مهم قبل از استفاده از لاک ژل

اگر به هر دلیلی لاک ژلی که روی ناخن خود زده اید شکسته است  بقیه لاک را دستکاری نکنید. زیرا از بین بردن قسمتهای باقیمانده لاک ژل از روی ناخن ها کار ساده ای نیست و اگر مهارت کافی برای انجام این کار را نداشته باشید  باید با درد زیادی کنار بیایید.

تمیز کردن غیر حرفه ای لاک ژل می تواند صدمات زیادی به شما وارد کند

ما بسیاری از افراد را می شناسیم که حذف لاک ژل را بزرگترین نقطه ضعف این لاک ها می دانند و به همین دلیل لاک مات و براق معمولی را به لاک ژل ترجیح می دهند. بنابراین ، برای جلوگیری از آسیب به ناخن هایتان ، پیشنهاد می کنیم ابتدا از پاک کننده لاک ناخن برای تمیز کردن لاک ژل استفاده کنید.

اگر اصرار به انجام این کار به صورت حضوری دارید ، حتما با روش های پاک کننده لاک ناخن حرفه ای آشنا شوید. با توجه به این نکته ، یکی از مهمترین نکات قبل از استفاده از ژل لاک توجه به حذف یا از بین بردن آن است.

لاک ژل ناخن

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید + عکس

یک پاک کننده مناسب برای لاک ژل انتخاب کنید

لاک ژل در ژل های سخت و نرم در بازار به فروش می رسد. پاک کننده ژل را باید دقیقاً بر اساس لاک ژل خریداری شده انتخاب کنید. روش از بین بردن لاک ژل نیز در انواع مختلف این لاک متفاوت است ، بنابراین قبل از هر لاک ژل ، روش حذف این لاک ها را در نظر بگیرید.

لاک ژل ناخن

سخن آخر:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همچنین میتوانید با کلیک برروی مهمترین مشکلات رایج مانیکور ناخن که باید بدانید! مطالعه کنید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما درپایین همین پست در قسمت ارسال نظر برای ما و خوانندگان 2رخ به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.