آرایش و زیبایی, سلامت مو

متناسب با تناژ پوست خود رنگ موی جذاب انتخاب کنید

متناسب با تناژ پوست خود رنگ موی جذاب انتخاب کنید

متناسب با تناژ پوست خود رنگ موی جذاب انتخاب کنید:  تأثیر رنگ مو بر روی صورت شما غیرقابل انکار است. رنگ مناسب مو می تواند بر جذابیت صورت شما تأکید کند و انتخاب رنگ موی نامناسب به راحتی زیبایی شما را زیر سوال می برد.

به همین دلیل است که هر خانمی باید بداند چگونه رنگ موی مناسب خود را انتخاب کند و بر چه اساسی این انتخاب را انجام دهد. این روزها با تولید انواع شامپوهای رنگی و اسپری های رنگ مو ، کار رنگ در خانه ساده شده و کافی است رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این مقاله به شما می آموزیم که بهترین رنگ مو را برای خود انتخاب کنید و زیباتر از همیشه بدرخشید.

متناسب با تناژ پوست خود رنگ موی جذاب انتخاب کنید

همانطور که گفتیم دقت در انتخاب رنگ مو بر روی صورت شما اصلا قابل انکار نیست به همین منظور برای انتخاب یک رنگ مو مناسب با رنگ پوست شما بسیار مهم است پس تا آخر این مقاله همراه 2 رخ باشید.

آیا تناژ پوست خود می دانید؟

یکی از مفاهیم مهمی که در انتخاب و خرید رنگ مو یا ابرو باید به آن توجه کنید تناژ پوست است. تناژ پوست ، گرم یا سرد بودن رنگ پوست شما را تعیین می کند و بنابراین به شما کمک می کند تا بسته به سرد یا گرم بودن پوست ، بهترین رنگ مو را انتخاب کنید. برای تعیین تناژ پوست می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

متناسب با تناژ پوست خود رنگ موی جذاب انتخاب کنید

تست تناژ با زیورآلات

آزمایش طلا و جواهر شامل استفاده از جواهرات نقره یا نقره و طلا است. تنها کاری که شما باید در این راه انجام دهید این است که ببینید جواهرات نقره ای را دوست دارید یا جواهرات طلا را ترجیح می دهید.

اگر جواهرات طلا به سراغ شما بیاید ، رنگ پوست شما گرم و اگر رنگ نقره ای شما را زیباتر می کند ، رنگ پوست شما سرد است. اگر هر دو مدل برای شما یک اندازه هستند  پوست خنثی دارید.

بیشتر بخوانید: تقویت موهای خود را با ماسک مو خانگی امتحان کنید

به رگهای مچ دست توجه کنید

در نور روز ، مچ دست خود را بررسی کنید و ببینید که رنگ رگهای داخل مچ دست بیشتر به کدام سمت تمایل دارد. آبی و بنفش یا سبز؟ اگر رگهای شما سبز است ، پوست شما گرم است و اگر متوجه رگ های آبی یا بنفش شوید ، پوست شما سرد است.

متناسب با تناژ پوست خود رنگ موی جذاب انتخاب کنید

رنگ چهره را بررسی کنید

صورت خود را تمیز ، خشک بشویید و پس از چند دقیقه زیر آفتاب و جلوی آینه بایستید. به رنگ پوست خود توجه کنید. آیا بیشتر رگه های آبی و زیتونی را در صورت خود می بینید یا رگه های طلایی و زرد را می بینید؟

اگر پاسخ شما آبی و زیتونی است ، رنگ پوست شما سرد است و اگر رگه هایی طلایی و زرد مشاهده کنید ، پوست شما گرم است. همه این نکات به شما کمک می کند تا میزان تناژ پوست خود را تعیین کنید و در مرحله بعد ، بر اساس این تناژ ، بهترین رنگ مو را برای خود انتخاب کنید.

متناسب با تناژ پوست خود رنگ موی جذاب انتخاب کنید

رنگ مو مناسب پوست روشن

اگر رنگ پوست‌تان روشن است؛ تناژ شما یا گرم است یا سرد و یا خنثی. برای هر کدام از این تناژها راهنمای رنگی وجود دارد که در ادامه می‌خوانید.

رنگ پوست روشن با تناژ گرم

اگر رنگ پوست شما روشن است اما با توجه به موارد بالا شما دارای تناژ گرم هستید ، بهترین رنگ ها برای داشتن بهترین ظاهر شامل پلاتینیوم، نقره ای ، خاکستری ، شن ، شامپاینی و یخی هستند.

  • تناژهای سرد بلوند مثل رنگ‌های پلاتینه برای کسانی که در پوست‌شان تناژ آبی و بنفش دیده می‌شود، ایده‌آل هستند.
  • رنگ‌های یخی برای از بین بردن قرمزی موجود در پوست و خنثی کردن آن ایده‌آل به شمار می‌آیند.
  • رنگ‌های خاکستری و خاکستری-بلوند برای افرادی با چشم‌های آبی و توسی ایده‌آل خواهند بود.

انتخاب رنگ موی

بیشتر بخوانید: چگونه از ریزش موهای خود جلوگیری کنیم؟

رنگ مناسب پوست روشن با تناژ سرد

اگر رنگ پوست شما روشن است. اما تناژ آن سرد است ، انواع رنگهای مو و ابرو طلایی ، کاراملی و عسلی در گروه رنگهای روشن و قهوه ای در گروه رنگهای تیره مناسب شما خواهد بود. برای زیبایی هرچه بیشتر می توانید از هایلایت مسی یا Strawberry Blonde استفاده کنید.

رنگ مو مناسب پوست روشن و تناژ خنثی

اگر مشاهده کردید که پوست شما دارای تناژ خنثی و ظاهری سبک است ، بهترین رنگ مو برای شما بلوند توت فرنگی (بلوند با رگه های قرمز) ، مس ، قهوه ای فندقی و قهوه ای مسی است که به آن قهوهای مایل به زرد نیز گفته می شود.

انتخاب رنگ موی

پوستی روشن با تناژ هلویی

بهترین رنگ مو برای افرادی که پوستی روشن و تناژ هلویی دارند ، قرمز ، بلوط تیره و شرابی است. درست است که برخی ممکن است از شنیدن نام قرمز تعجب کنند؛ اما این رنگ بیش از هر رنگ دیگری می تواند زیبایی شما را نشان دهد.

رنگ مو مناسب پوست متوسط

اگر پوست شما نه خیلی روشن است و نه خیلی تیره ، پس شما در طبقه متوسط ​​هستید. این گروه همچنین شامل سه تن سرد ، گرم و خنثی است.

بیشتر بخوانید: معرفی شامپو و راه مقابله با خشکی و آسیب دیدن مو

پوستی متوسط ​​با تناژ گرم

بهترین رنگ مو برای افرادی با پوست متوسط ​​با تناژ گرم شامل شکلات تیره ، فندقی ، بلوطی تیره و قهوه ای موکا است. این افراد با استفاده از این رنگ ها زیباتر از همیشه خواهند بود.

انتخاب رنگ موی

پوست متوسط با تناژ سرد

اگر تناژ پوست‌تان سرد است و رنگ پوست‌تان متوسط از رنگ موهای کاراملی، عسلی، قهوه‌ای-طلایی، کهربایی، ماهاگونی و دارچینی استفاده کنید تا درخشش زیبایی‌تان بیشتر شود.

پوستی متوسط ​​با تناژ خنثی

اگر از طرفداران رنگ مشکی پرکلاغی هستید ، پوستی متوسط ​​با تناژ خنثی هستید ، می توانید از این رنگ با خیال راحت استفاده کنید. رنگ های دیگر مانند آبی با رگه های سیاه و اسپرسو نیز برای این رنگ پوست ایده آل خواهد بود.

انتخاب رنگ موی

بیشتر بخوانید: نحوه مراقبت از موهای رنگ شده در خانه

رنگ مو مناسب پوستهای تیره

کسانی که پوست تیره دارند ، پس از مشخص شدن تناژ رنگ صورت خود ، به راهنمای زیر توجه کنند تا بتوانند بهترین رنگ را انتخاب کنند.

انتخاب رنگ موی

پوست تیره با تناژ گرم

اگر پوست شما تیره و تناژ آن گرم است ، رنگ موهای طلایی قهوه ای و رنگ کاراملی را فراموش نکنید. این رنگ ها جذابیت شما را چند برابر می کنند.

پوست تیره با تناژ سرد

گروه دیگری از افرادی که می توانند از رنگ سیاه تیره استفاده کنند افرادی با پوست تیره اما دارای تناژ سرد هستند. آنها همچنین می توانند از موکا قهوه ای سیاه و تیره استفاده کنند تا جنبه های مثبت صورت خود را برجسته کنند.

پوست تیره با تناژ خنثی

اگر رنگ پوست شما نه سرد و نه گرم است و رنگ پوست شما تیره است ، از رنگ هایی مانند قهوه ای با قرمز ، بلوطی و فندقی نهایت استفاده را ببرید.

انتخاب رنگ موی

قوانینی برای انتخاب رنگ ابرو

حالا که می توانید با اطمینان رنگ مو مناسب پوست خود را پیدا کنید ، یافتن رنگ ابرو دیگر گزینه ای دیگری است . بسته به رنگ موهای خود می توانید از انواع رنگ های معروف ابرو مانند دودی ، قهوه ای روشن و مسی یا قهوه سوخته و مشکی برای تیره شدن رنگ چشم استفاده کنید.

راهنمای انتخاب رنگ موی مناسب با رنگ پوست

سخن آخر:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همچنین میتوانید با کلیک برروی آموزش کامل رنگ کردن مو در خانه مطالعه کنید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.