سلامت پوست

روش مزووایت و کرم پودر دائمی برای سفید کردن پوست

روش مزووایت و کرم پودر دائمی برای سفید کردن پوست

روش مزووایت و کرم پودر دائمی برای سفید کردن پوست : اگر از شما خواسته شد بین بهترین کرم پودر و روش هایی مانند میکرونیدلینگ ، میکرودرم ابریژن ، مزوویت یا کرم پودر دائمی برای صاف و روشن شدن پوست خود یکی را انتخاب کنید ، انتخاب شما چیست؟

درباره مزووایت و شباهت و تفاوت آن با کرم پودر دائمی چقدر می دانید؟ چقدر درمورد میکرونیدلینگ می دانید؟ چقدر با میکرودرم ابریژن آشنا هستید؟ در این مقاله قصد داریم با بررسی هر کدام از این روش‌ها به مزایا و معایب مزووایت بپردازیم.

روش سفید کردن پوست با چند راهکار موثر دائمی

از بهترین کرم پودر استفاده کنید

این روش چنان واضح است که نیازی به توضیح ندارد در حقیقت ، بهترین کرم پودر ، اگر با توجه به نوع و رنگ پوست انتخاب شود می تواند به صاف و روشن شدن پوست شما برای چند ساعت کمک کند. در این میان توجه به عوارض پوستی بسیار مهم است.

به عنوان مثال پوشاندن پوست چرب یا مستعد آکنه با کرم پودر چرب می تواند آکنه و جوش ها را تشدید کند. همچنین برخی از کرم پودرها باعث می شوند پوست خشک خسته و بی حال به نظر برسد. تأثیر نهایی کرم پودر از مات تا براق روی صورت نیز به مواد تشکیل دهنده کرم پودر بستگی دارد.

روش سفید کردن پوست با چند راهکار موثر دائمی

فواید کرم پودر

در دسترس بودن و ارزان بودن کرم های پودر در مقایسه با سایر روش های شبه جراحی ، استفاده از این روش را برای همه امکان پذیر می کند مزیت دیگر این است که شما می توانید با تغییر فصل یا موقعیت اداری و مهمانی نوع و رنگ خاصی از کرم پودر را انتخاب و استفاده کنید.

برای مثال برای ست کردن با لباس اداری کرم پودر مات و برای حضور در مهمانی از کرم پودر براق‌تر به کار برد. طیف مختلف رنگ کرم پودر نیز به شما این امکان را می‌دهد که به‌راحتی آرایش کاملاً صاف و مات، برنزه یا براق را تجربه کنید.

روش سفید کردن پوست با چند راهکار موثر دائمی

بیشتر بخوانید” چطور پوست سالم و تمیزی داشته باشیم؟

معایب کرم پودر

یکی از معایب کرم پودر مسدود شدن منافذ پوست است رنگدانه ها و مواد تشکیل دهنده کرم پودر باید روی پوست قرار بگیرند تا صاف و روشن شود ، و این باعث مسدود شدن منافذ پوست و ایجاد جوش یا عوارض دیگر با گذشت زمان می شود.

البته اگر از بهترین کرم پودر مناسب پوست خود استفاده کنید این اتفاق کمتری خواهد افتاد. همچنین ، کرم پودر در نهایت به مدت 4 تا 8 ساعت پوست شما را می پوشاند. برای پوشش بیشتر ، باید از کرم پودر با دوام تر استفاده کنید. وزن مواد تشکیل دهنده این کرم پودر در طولانی مدت به پوست آسیب می رساند.

سفید کردن پوست

مزووایت

مزووایت یک روش تقریباً دائمی برای از بین بردن لکه های صورت ، صاف شدن پوست و درمان سیاهی دور چشم و اطراف لب است. این روش چند سال پیش در لهستان تاسیس شد.

سه سال مطالعات مختلف آزمایشگاهی در مورد این روش نشان داده است که می توان به صاف و روشن کردن پوست اعتماد کرد تا رنگ پوست را صاف و روشن کند.

پس از این دوره ، مزووایت در سراسر جهان معرفی شد و طرفداران خاص خود را پیدا کرد تأثیر این روش مشابه استفاده از بهترین کرم پودر بر روی صورت است با این تفاوت که نیازی به استفاده روزانه و مکرر کرم پودر ندارید. در این روش با کمک میکرونیدلینگ سرم مزوویت به پوست منتقل می شود.

سفید کردن پوست

بیشتر بخوانید: اشتباهات آرایشی که باعث خراب شدن پوست میشود

فواید مزووایت

از بین بردن لکه ها و تیرگی پوست اولین مزیت مزوویت است. در این روش برای صاف و روشن شدن پوست صورت ، انواع لکه ها و جوش ها برداشته می شود و پوست یکی دو درجه روشن تر از قبل می شود.

به این ترتیب می توانید شش تا هشت ماه از داشتن پوست صاف لذت ببرید. البته اگر پوست صورت آمادگی داشته باشد و از بهترین مواد استفاده شود ، این روش تا 10 ماه جواب می دهد.

سفید کردن پوست

معایب مزووایت

هزینه بالای این روش باعث می شود گروه های خاصی فقط بتوانند از آن استفاده کنند. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، این روش باید سه بار تکرار شود و هر بار باید هزینه مراقبت های قبل و بعد از مراقبت را پرداخت کنید.

به عنوان مثال ، تهیه مواد مرطوب کننده ، ماسک آلوئه ورا ، پمادهای ترمیم کننده و … هزینه های جانبی این روش است. این روش به هیچ وجه برای افرادی که پوست بسیار حساسی دارند و افرادی که چین و چروک زیادی دارند توصیه نمی شود. قرمزی و حساسیت به لمس در برخی از افراد پس از مزوتراپی گزارش شده است.

بیشتر بخوانید” طرز استفاده از آلوئه ورا برای پوست قهوه ای صورت

کرم پودر دائمی

روش دیگر برای صاف و روشن شدن پوست صورت بدون استفاده از بهترین کرم پودر ، تزریق کرم پودر دائمی است. این روش شباهت های زیادی با مزوویت دارد و بنابراین با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. این شباهت ها آنقدر زیاد است که فقط یک متخصص زیبایی می تواند آنها را تشخیص دهد.

به طور کلی باید گفت که مواد به کار رفته در این روش با مزوویت متفاوت است. در این روش رنگدانه و سرم مراقبت با کمک میکرونیدلینگ به پوست تزریق می شود. کرم پودر دائمی لکه ها را از بین می برد و بافت صافی به پوست می دهد.

سفید کردن پوست

فواید کرم پودر دائمی

مزایای این روش بسیار شبیه به مزووایت است از بین بردن لکه ها و تیرگی ها و صاف و روشن شدن پوست صورت نتیجه نهایی این کار است. یکی دیگر از مزایای این روش این است که منافذ پوست شما بسته نمی شود و پوست با تزریق مواد کلاژن ساز به مدت چند ماه در پوست بهبود می یابد.

معایب کرم پودر دائمی

حساسیت و قرمزی بعد از این روش  هزینه های بالای این عمل و احتمال التهاب یا عقب رفتن صورت پس از استفاده از این روش از جمله خطراتی است که برخی را از انجام آن منصرف می کند. این روش مانند مزووایت حداکثر ماندگاری 8 تا 10 ماه دارد و برای هر بار تمدید آن باید هزینه‌های گزاف پرداخت شود.

سفید کردن پوست

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش غیرتهاجمی برای تحریک کلاژن‌سازی پوست است. از این روش برای رفع لکه های پوستی استفاده می‌شود. در این روش دستگاهی حاوی سوزن‌های بسیار ریز در حد میکرو، پوست را خراش می‌دهند. خراشیدن پوست به تحریک کلاژن‌سازی منجر می‌شود.

این نه تنها لکه های پوستی را از بین می برد ، بلکه به آن قدرت نیز می دهد. قطر و تعداد سوزن ها در این روش به منطقه بستگی دارد. به عنوان مثال ، از سوزن های کوچکتر و کوچکتر در اطراف چشم استفاده می شود.

برای سوزن های بیشتر و ضخیم تر برای گونه ها و پیشانی استفاده می شود. نوع سوزن برای خاراندن سر و آرنج نیز متفاوت است.

سفید کردن پوست

فواید میکرونیدلینگ

همانطور که گفتیم خراش های به ابعاد کوچک در این روش تولید کلاژن را تحریک می کنند و بنابراین لکه های پوستی را از بین می برند. این روش در طولانی مدت پوست را صاف و روشن می کند. در این روش لایه اپیدرم آسیب نمی بیند. اگر همزمان از سرم های مقوی مانند ویتامین C استفاده شود ، روند بازسازی پوست بهتر خواهد بود.

معایب میکرونیدلینگ

این روش به اندازه روش های فوق هزینه بر است. برخی از افراد ، مانند زنان باردار ، افراد دیابتی یا سایر بیماری های پوستی ، ممکن است از این روش استفاده نکنند.

روند بهبود سوزن در افراد با سیستم ایمنی ضعیف می تواند منجر به عفونت یا آلرژی حاد پوستی شود. التهاب و قرمزی پوست نیز در برخی از افراد پس از انجام میکرونیدلینگ مشهود است.

سفید کردن پوست

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن برای اولین بار در ایتالیا آزمایش شد در این روش غیرتهاجمی ، لایه سطحی پوست تراشیده می شود ، بنابراین سلولهای مرده از بین می روند. در مرحله بازسازی پوست  مقدار زیادی کلاژن تولید می شود. تولید کلاژن علاوه بر صاف و روشن شدن پوست به استحکام آن نیز کمک می کند.

فرق این روش با میکرونیدلینگ استفاده از سوده الماس یا کریستال به جای سوزن برای خراشیدن پوست است. این روش نیز مانند میکرونیدلینگ فواید و عوارض خاص خود را دارد.

مزایای میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن به دو شکل الماس و کریستالی انجام می شود. در روش الماس ، حتی حساس ترین قسمت های صورت مانند اطراف چشم را می توان جدا کرد. در روش بلوری ، مالش پوست با تراشه های کریستال سلول های مرده را از بین می برد.

در مقایسه با لایه‌برداری‌های شیمیایی، این روش سریع‌تر جواب می‌دهد. از این روش می‌توان حتی برای درمان جوش یا جای جوش، از بین بردن تتو و خالکوبی و غیره استفاده کرد.

سفید کردن پوست

معایب میکرودرم ابریژن

این روش مانند سایر روشهای شبه جراحی نیاز به هزینه دارد. یافتن متخصص برای انجام این کار شرط لازم برای انجام میکرودرم ابریژن است.  سفتی پوست ، قرمزی ، کبودی ، حساسیت ، تغییر رنگ ، سایش و خراش پوست ، خونریزی و تبخال در اطراف لب از جمله عوارض بالینی میکرودرم ابریژن است.

سفید کردن پوست

سخن آخر:

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم هر روش ممکن است یک تاثیری روی پوست شما داشته باشد این مطالب چکیده ای از روش ها بود.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.