آرایش صورت, آرایش و زیبایی

با توجه به فرم چشمان خود خط چشم زیبایی بکشید!

با توجه به فرم چشمان خود خط چشم زیبایی بکشید!

با توجه به فرم چشمان خود خط چشم زیبایی بکشید! شما می توانید از انواع مختلف آرایش چشم مانند خط چشم ضخیم ، خط چشم و اکستنشن مژه های سیاه استفاده کنید. آنچه باید توضیح داده شود این است که هر نوع خط چشم  برای کدام یک از مدل ها و فرم های مختلف چشم مناسب است. با خواندن این مقاله می توانید بفهمید کدام مدل برای چشم شما مناسب تر است.

با توجه به فرم چشمان خود خط چشم زیبایی بکشید!

دقت کنید هر یک از این مدل خط چشم ها متناسب با نوع و فرم صورت شما کشیده میشود پس جدا از همه ی جذابیت هایی که خط چشم کشیدن در زیبایی شما دارد سعی کنید مناسبترین و ایده آل ترین خط چشم را انتخاب کنید.

یک خط صاف بکشید

برای ترسیم خطوط تمیز و صاف حتما از کارت یا نوار استفاده کنید. این مخصوص مبتدیان است اما با تمرین زیاد شاید دیگر نیازی به استفاده از این ابزار نباشد.

لبه کارت یا چسب را در گوشه پایین خارجی چشم قرار دهید و آن را در یک زاویه نگه دارید. خط چشم را با زاویه حداقل 45 درجه مستقیم به سمت بالا بکشید. خط چشم نباید پایین کشیده شود و یا حتی به صورت افقی (به جز در موارد استثنایی).

با توجه به فرم چشمان خود خط چشم زیبایی بکشید!

مرحله 2: شروع به کشیدن خط چشم کنید

شما باید خط را به پایین کارت هدایت کنید. خط باید کاملاً شلاقی زده شده و به سمت انتهای ابرو کشیده شود. برای خط چشم از هر خط چشم که راحت هستید استفاده کنید. از خط چشم مایع ، مداد ، سایه و خط چشم ژله ای می توانید استفاده کنید.

با توجه به فرم چشمان خود خط چشم زیبایی بکشید!

مرحله 3: روی گوشه های داخلی و خارجی خط چشم تمرکز کنید

ابتدا در نزدیکترین فاصله به خط مژه و سپس با فاصله کمی بیشتر از خط اول و در امتداد آن یک خط بکشید. در آخر انتهای دو خط را بهم وصل کنید و با خط چشم بین دو خط را پر کنید.

بیشتر بخوانید» انتخاب سایه چشم مناسب مکمل با رنگ چشم

چشمان درشت و باز

مناسب ترین شکل آرایش چشم برای این مدل چشم این است که خط چشم تا حد ممکن کوتاه شده و انتهای آن کمی به سمت بالا است.

اگر از مداد استفاده می کنید سعی کنید مدل های ضد آب را انتخاب کنید. اگر از خط چشم مایع استفاده می کنید ، کمی در گوشه داخلی چشم بکشید تا زیبایی چشم شما بیشتر فریبنده شود.

با توجه به فرم چشمان خود خط چشم زیبایی بکشید!

چشمان کشیده شده

برای چشم هایی که کمی بسته و کشیده هستند ، باید خط چشم را تا جایی که می توانید بیرون بکشید. هرچقدر خط چشم شما افقی و بلند باشد شیک تر به نظر می رسد.

خط چشم را درست از نقطه تلاقی پلک بالا و پایین بکشید. برای این مدل آرایش چشم گربه ای مداد گزینه ماندگارتریست. سعی کنید خط چشم را تا گوشه داخلی چشم نکشید. خط چشم کشیدن تا نیمه، چشمان شما را بازتر نشان می دهد.

فرم چشمان

چشمان کوچک و ریز

برای چشم های کوچک بهتر است آرایش چشم گربه را کمی سایه بزنید ، زیرا خط چشم دقیق و خطی می تواند چشم ها را کوچکتر نشان دهد.

در این حالت می توانید از سایه های پودری استفاده کنید یا اگر می خواهید از مداد چشم استفاده کنید از مدل های روغنی استفاده کنید و آن را با برس یا اسفنج پخش کنید.

سایه بهتر است وقتی چشمان شما باز باشد، بالای مژه ها باشد. در واقع با یک آرایش اسموکی باعث می شوید اطراف چشم بزرگتر به نظر برسد.

فرم چشمان

بیشتر بخوانید: آموزش آرایش چشم های گود و فرو رفته

پلک های افتاده

از آنجایی که پلک ها افتاده است اگر شما خط چشمی کوچک ترسیم کنید اصلا دیده نخواهد شد پس هر چه ضخیم تر باشد بهتر است. آرایش چشم گربه ای مناسب برای این مدل چشم این است که خط چشم سراسر چشم را پوشش داده و ضخیم و بلند باشد.

برای ایجاد تعادل ، می توانید خط چشم را در خط مژه پایین تر نیز بکشید. اگر قسمت داخلی چشم را با مداد بکشید ، گربه ای جذاب به نظر می رسید ، اما اگر این باعث چشمان شما کوچکتر شود می توانید به جای آن  روی خط مژه های زیر خط چشم بکشید. این به سلیقه و اندازه چشم شما بستگی دارد

فرم چشمان

چشم بادامی

برای بزرگتر و زیباتر شدن چشم بادامی ، باید یک خط چشم بلند و باریک بکشید ، اما یادتان باشد که فقط دو سوم چشم را بکشید.

به انتهای خط چشم روبرو نشوید و سعی کنید یک خط افقی داشته باشید. برای قسمت پایین چشم ، از دو سوم چشم یک خط بکشید و انتهای آن را به خط بالای چشم وصل کنید.

فرم چشمان

چشم های سر بالا

این مدل چشم تقریباً شبیه چشم بادامی است. با این حال ، آنها دارای یک سر بالایی طبیعی در گوشه خارجی چشم هستند ، که برای مدل چشم گربه ای ایده آل به نظر می رسد. بهتر است ظاهر چشمان خود را حفظ کنید و خط چشم خود را به سمت شقیقه ها بکشید.

فرم چشمان

بیشتر بخوانید: مدل های جدید خط چشم روباهی (fox eye)

چشم ها پایین 

چشم های افتاده با گوشه خارجی رو به پایین ، به یک خط چشم بلند ، ضخیم اما طبیعی نیاز دارند. ترفند شما کشیدن خط چشم بسیار بالاتر از سایر مدل های چشم است.

هر بار که گوشه خارجی خط چشم را کشیدید ، به عقب برگردید و خط بالای خط چشم را از وسط چشم بکشید و کار را کامل کنید. فراموش نکنید که گوشه آن را نیز به سمت شقیقه و رو به بالا بکشید.

فرم چشمان

پلک های صاف

از آنجا که پلک های شما چروک ندارد  برای آرایش چشم به یک خط چشم ضخیم و مورب نیاز دارید. برای کشیدن خط دقیق از خط چشم یا مداد مایع استفاده کنید.

اگر می خواهید چشم های گرد و عروسکی داشته باشید ، دم خط چشم را کوتاه کرده و تا وسط چشم ادامه دهید. این باعث گردتر شدن چشم ها می شود.

آموزش چندین مدل خط چشم

سخن آخر:

امیدواریم این بخش از 2رخ به شما در نحوه کشیدن خط چشم با توجه به فرم چشمهای شما کمک کرده باشد…شما همچنین میتوانید با کلیک بر روی میکاپ دخترونه ساده و سبک 2021 مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.