آرایش صورت, آرایش و زیبایی

اشتباهات آرایشی که باعث خراب شدن پوست میشود

اشتباهات آرایشی که باعث خراب شدن پوست میشود

اشتباهات آرایشی که باعث خراب شدن پوست میشود : اشتباهات آرایشی رایج که معمولاً اتفاق می افتد باعث آسیب ناخواسته پوست می شود. به طور کلی  پوست یکی از اندام هایی است که به عنوان اولین مانع دفاعی می تواند از ورود بدن به میکروب و عفونت جلوگیری کند.

بنابراین  شما باید مراقب جدی این اندام مهم باشید. بعضی اوقات مردم فکر می کنند با خرید لوازم آرایشی گران قیمت می توانند سلامت پوست خود را تضمین کنند.

اما باید در نظر داشت که برای داشتن پوستی شفاف و سالم  علاوه بر خرید لوازم آرایشی با کیفیت  نکات مربوط به انتخاب محصولات مناسب مراقبت از پوست را نیز باید در نظر داشته باشید.

اشتباهات آرایشی که باعث خراب شدن پوست میشود

1- استفاده زیاد از کرم پودر

اولین اشتباه آرایشی رایج استفاده بیش از حد از پنکیک یا کرم پودر گرفته است. اگر از این کرم ها بیش از حد استفاده شود  باعث ایجاد چین و چروک های ظریف روی پوست می شود که نشان دهنده پیری پوست است.

به خاطر داشته باشید که روغن روی پوست تأیید نمی کند که می توانید به همان اندازه که می خواهید از کرم پودر استفاده کنید. زیرا در این حالت نیز آرایش سنگین و غیر طبیعی نشان داده می شود.

اشتباهات آرایشی که باعث خراب شدن پوست میشود

2- استفاده زیاد از لایه بردارها

دومین اشتباه آرایشی و بهداشتی رایج توسط خانم ها، استفاده بیش از حد از اسکراب است. اسکراب اجازه می دهد سلول های مرده پوست به راحتی از بین رفته و منافذ پوست باز شوند. در این صورت امکان تنفس برای پوست مهیا می‌شود.

اما استفاده بیش از حد از این اسکراب ها می تواند به پوست آسیب برساند و باعث خشکی بیش از حد آن شود خشکی پوست همچنین باعث ایجاد خطوط ریز و چین و چروک بیشتر روی پوست می شود. معمولاً استفاده از اسکراب یا لایه بردار 2 بار در هفته توصیه می شود.

اشتباهات آرایشی که باعث خراب شدن پوست میشود

3- اگر ضد آفتاب استفاده نکنید

سومین اشتباه آرایشی رایج استفاده نکردن از ضد آفتاب مناسب در تابستان به خصوص در تابستان است. بسیاری از خانم ها فکر می کنند که استفاده از کرم پودر و پنکیک می تواند از آسیب دیدن پوست در برابر آفتاب جلوگیری کند. SPF موجود در ضد آفتاب ها به عنوان محافظ پوستی عمل کند که در مواد آرایشی معمولی یافت نمی شود.

اشتباهات آرایشی که باعث خراب شدن پوست میشود

4- استفاده نادرست از لیف و دستمال مرطوب

چهارمین اشتباه آرایشی رایج  روش غلط برای پاک کردن آرایش است. پوست عضوی حساس است و برای تمیز کردن آن به هیچ وجه نباید پوست را مالش دهید. پوست را به آرامی پاک کنید و از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن پوست استفاده کنید.

توصیه می شود بعد از از بین بردن آرایش چشم از ژل در اطراف چشم استفاده کنید. زیرا پوست اطراف چشم حساس و نازک است. فراموش شدن استفاده از کرم دور چشم در روتین پوست نیز باعث ایجاد چین و چروک و پیری زودرس پوست اطراف چشم می شود.

اشتباهات آرایشی

5- استفاده از براش‌های کثیف و قدیمی

پنجمین اشتباه آرایشی رایج آلودگی برس های قدیمی است. براش های قدیمی علاوه بر اینکه به درستی روی پوست قرار نمی گیرند و مواد آرایشی را به خوبی پخش نمی کنند  می توانند منبع آلودگی نیز باشند.

استفاده از این براش ها می تواند باعث حساسیت پوستی ، التهاب و آکنه شود. بنابراین مهم است که به طور مرتب براش های آرایش خود را بشویید. در خرید براش های آرایشی نیز باید مراقب باشید زیرا استفاده بی کیفیت برای پوست مضر است.

اشتباهات آرایشی

6- استفاده از مواد آرایشی معطر

بسیاری از مردم تصور می کنند که با بوییدن بسیاری از عطرها ، دیگران را بیشتر به خود جلب می کنند. علاوه بر این ، این عطرها می توانند باعث حساسیت پوستی شوند.

همچنین باعث آزار و اذیت اطرافیان خواهد شد. سعی کنید لوازم آرایشی و بهداشتی خود را از عطر و بوی عطر آزاد کنید. اما در کنار آن می توانید از 3 تا 4 اسپری برای معطر سازی بدن استفاده کنید.

اشتباهات آرایشی

7- آرایش غلیظ و سنگین

مهمترین نکته اشتباهات رایج آرایشی ، آرایش بیش از حد و آرایش سنگین پوست است به خاطر داشته باشید که پوست برای ترمیم و بازسازی خود نیاز به تنفس دارد.

اگر منافذ پوست توسط مواد آرایشی مسدود شود  احتمال رشد قارچ و آکنه روی پوست وجود دارد. از طرف دیگر قرار دادن مواد آرایشی رنگارنگ و ناسازگاری آنها با یکدیگر و روی پوست باعث خشکی و ترک پوست می شود.

اشتباهات آرایشی

سخن پایانی:

در حال حاضر لوازم آرایشی زیادی در بازار وجود دارد که هرکدام از آنها نوع پوست دیگری دارند. گاهی اوقات افراد به دلیل عدم اطلاع از نوع پوست یا سازگاری مواد آرایشی با پوست می توانند به پوست آسیب برسانند.

بنابراین  در این مقاله سعی شده است برخی از اشتباهات رایج آرایشی ارائه شود. در این راستا توصیه می شود قبل از خواب از پوست خود مراقبت کنید و اجازه ندهید آرایش سنگین به مدت طولانی روی صورت بماند تا از نفس کشیدن پوست جلوگیری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.