آرایش و زیبایی, مژه و ابرو

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه : بدون شک ابروها در زیبایی صورت نقش مهمی دارند و داشتن ابروهایی زیبا و بدون نقص می تواند چهره ما را جذابتر کند. بسیاری از ما نمی دانیم که چگونه ابروها را به درستی پاک کنیم و گاهی اوقات سعی می کنیم این کار را در خانه به روش های اشتباه انجام دهیم. اما با کمک آموزش برداشتن ابرو می توانیم ابروهایمان را به هر شکلی که می خواهیم در خانه مرتب و اصلاح کنیم.

در این مقاله می خواهیم شما را با نحوه برداشتن ابرو و توضیح نکات مهم در اصلاح ابرو ، ابزارهای لازم و اشتباهات رایج آشنا کنیم. این شما و این آموزش برداشتن ابرو در خانه هستید!

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

چگونه شکل مناسب ابروهای خود را پیدا کنیم؟

ابروهای همه متفاوت است. ابروهای بعضی خانمها کاملاً متقارن نیستند. همچنین ابروهایی کم یا نامنظم دارند. با کمی آموزش ، مهارت و دقت می توان به راحتی ابروها را فرم و مدل کرد.

اول از همه ، فرم صورت خود را مشخص کنید

استخوان بندی صورت است که روش صحیح برداشتن ابرو را تعیین می کند. مدل مناسب ابرو با توجه به ساختار صورت تعیین می شود ، بنابراین اولین قدم در آموزش برداشتن ابرو تعیین فرم صورت شماست.

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

بیشتر بخوانید: تقویت موهای خود را با ماسک مو خانگی امتحان کنید

صورت گرد

در چهره بیضی‌شکل، استخوان‌های گونه‌ مشخص و پیشانی بلند است. نیمرخ چهره به‌زیبایی در قسمت چانه باریک می‌شود. خط فک خمیده و کوتاه‌تر از عرض پیشانی است. اپرا وینفری چهره‌ای بیضی‌شکل دارد.

در مورد صورت گرد  تمرکز باید بر روی کشیده و لاغر نشان دادن صورت باشد. بنابراین ابروهای گرد را فراموش کنید ، زیرا باعث می شود صورت شما گردتر شود. در عوض ، باید ابروهای خود را بالا ببرید.

با ایجاد یک بالابر عمودی ، نگاه دیگران به سمت بالا و پایین حرکت می کند و در ذهن آنها این تصور ایجاد می شود که چهره شما کشیده‌تر و لاغرتر است.

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

صورت بیضی شکل

در صورت بیضی شکل  استخوان گونه مشخص و پیشانی بلند است. نیم رخ صورت زیبا از چانه باریک می شود. خط فک منحنی و کوتاهتر از عرض پیشانی است. صورتهای بیضی شکل اپرا وینفری است.

در صورت بیضی شکل ، هدف باید ساده نگه داشتن ابروها باشد. یک راه عالی برای رسیدن به این هدف داشتن ابروهایی کمی قوس دار است. از باریک شدن ابرو خودداری کنید و فرم طبیعی ابرو را حفظ کنید تا چهره ای قابل تحسین داشته باشید.

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

صورت کشیده

این صورت‌ها از پیشانی تا چانه حالتی کشیده و بلند دارند. از جمله کسانی که صورت کشیده‌ای دارند می‌توان بروک شیلدز (Brooke Shields) و جولیا اورموند (Julia Ormond) را نام برد.

اگر صورتی کشیده دارید، باید چهره‌تان را کمی کوتاه‌تر نشان دهید تا تعادل برقرار شود. بهترین شکل ابرو برای صورت‌های کشیده ابروی صاف است.

این مدل ابرو مانند خطی افقی چهره را تقسیم می‌کند و موجب می‌شود که چهره متناسب‌تر به نظر برسد. چهره‌های کشیده معمولا تخت به نظر می‌رسند. با کاهش قوس ابروها به چهره خود عمق می‌دهید.

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

صورت مربعی

شاید بارزترین ویژگی صورت مربعی شکل داشتن خط فک ، استخوانی و تقریباً تا پیشانی باشد. آنجلینا جولی چهره ای مربع شکل دارد.

روی صورت مربع ، عرض پیشانی ، خط فک و استخوان گونه تقریباً یکسان است. صورت مربع بدون تعادل خشن به نظر می رسد. بنابراین ، ابرو بسیار مهم است. تمرکز شما باید روی نرم شدن خط فک و متعادل سازی صورت باشد. اجازه دهید صورت شما شکل ایده آل ابروهای شما را تعیین کند.

با ابروهای خمیده شروع کنید و به تدریج زاویه های بیشتری ایجاد کنید ، تا زمانی که شکل ابروها متناسب با خط فک باشد. به طور کلی ، هرچه خط فک مشخص تر باشد ، ابروها باید زاویه دار باشند. یک قوس واضح بالای ابرو ، مربع بودن صورت را خنثی کرده و ظاهر شما را نرمتر می کند.

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانهآموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

صورت لوزی

این شکل صورت چندان رایج نیست. منحنی‌های زاویه‌دار در چهره که در قسمت شقیقه‌ها و خط اتصال گونه‌ها بیشترین پهنا را دارد و چانه نوک‌تیز از ویژگی‌های این نوع چهره است.

در چهره لوزی، باید سعی کنیم نحوه برداشتن ابرو طوری باشد که پهنا و گستردگی شقیقه‌ها کمی کمتر به نظر برسد. با ابروی خمیده می‌توانید این کار را انجام دهید.

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

بیشتر بخوانید: تکنیک های آرایشی مهم برای صورت های لاغر + ویدیو

صورت قلبی شکل

اگر پیشانی شما کوتاهتر از خط فک شماست و صورت شما به سمت چانه باریک است ، شما چهره ای مانند قلب مانند لیزا کودرو ، جولیا رابرتز و مدونا دارید.

صورت های قلبی شکل پیشانی مشخص و پهن دارند. هدف تعادل چانه نوک تیز و منحرف کردن توجه از پیشانی است. بهترین راه برای رسیدن به این هدف ایجاد یک ابرو خمیده با ابرو ملایم ، زنانه و کمی قوس دار است. به افزایش حجم ابروها ادامه دهید تا جایی که احساس کنید چانه و پیشانی شما به اندازه کافی متعادل است.

آموزش کامل برداشتن ابرو متناسب با صورت در خانه

اگر قصد دارید ابروهای خود را در خانه بردارید ، باید به نکات زیر توجه کنید.

۱. هیچوقت در برداشتن تارهای ابرو زیاده‌روی نکنید

همیشه سعی کنید فرم ابروها را نزدیک به شکل طبیعی آنها داشته باشید. کندن بیش از حد ابرو یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که باعث می شود فرد بد جلوه کند و گاهی اوقات متعجب ، عصبانی یا ناراحت به نظر برسد. در حالی که او واقعاً چنین احساساتی را ندارد.

برای رسیدن به نتیجه مناسب ، مدتی ابروهای خود را دست نزنید تا کاملاً رشد کرده و پر شوند. حداقل 6 یا 8 هفته بعد  ابروهای خود را بردارید. با ابروهای بلندتر و پرتر ، می توانید شکل طبیعی ابروهای خود را بهتر ببینید.

برداشتن ابرو

2. از ابزارهای مناسب استفاده کنید

تیغ اصلاح ابرو وسیله مفیدی است که با استفاده از آن می‌توانید شکل مناسب ابروی خود را پیدا کنید. ابزارهای دیگری که برای اصلاح ابرو در خانه نیاز خواهید داشت عبارت‌اند از:

3.موچین شیب دار و نوک تیز

این موچین ابزاری اساسی برای اصلاح ابرو در خانه است ، زیرا می توانید با استفاده از آن موهای ابرو را که نمی خواهید بردارید. افراد مبتدی می توانند از موچین شیب‌دار استفاده کنند. برای دقت بیشتر می توان از موچین های نوک‌تیز نیز استفاده کرد.

برداشتن ابرو

مداد ابرو جادویی برای ابروها

مداد ابرو زمانی مفید است که موهای خاکستری یا سفید روی ابروهای خود پخش کنید یا ابروهایتان پایین باشد. با مداد ابرو می توانید پر و کامل تر به نظر برسند.

برس ابرو یا شانه ابرو

از برس ابرو برای نرم شدن اثر مداد ابرو و از شانه ابرو برای چیدمان تارهای ابرو استفاده می شود.

ژل ابرو

با استفاده از ژل ابرو می توانید ابروهای خود را در جای خود ثابت کرده و به مدلی که می خواهید شکل دهید.

برداشتن ابرو

بیشتر بخوانید: چگونه به کمک هایلایتر زیباتر به نظر برسیم؟

3. شکل مورد نظر خود را ایجاد کنید

مداد ابرو شکل ابروها را مشخص کرده و رشته های خارج خطوط را بردارید.
برای تعیین شکل ایده آل و قوس ابروهای خود از تکنیک های شکل دهی بالا استفاده کنید. خطوط بیرونی شکل مورد نظر خود را با مداد ابرو علامت گذاری کرده و سپس فقط رشته هایی را که خارج از این خطوط هستند بردارید.

برای این کار می توانید از شابلون ابرو استفاده کنید. با اطمینان بیشتری از ابرو استفاده خواهید کرد و نتیجه نهایی متقارن تر خواهد بود.

البته با استفاده از تکنیک ساده زیر می توانید شکل مناسبی برای ابروهای خود پیدا کنید:

الف. نقطه شروع را علامت گذاری کنید

بهتر است فاصله دقیق ابروها مشخص شود. نقطه شروع ابرو برای افراد مختلف متفاوت است. برای اینکه ابروهای شما جذاب و طبیعی به نظر برسند ، باید از مکان مناسب شروع کنید. برای شناسایی بهترین نقطه شروع می توانید از موچین یا مداد استفاده کنید.

موچین را به صورت عمودی در امتداد بینی خود نگه دارید و ابتدای ابرو را در جایی که با سطح خارجی بینی همسو است در نظر بگیرید. حتماً این قسمت را روی هر دو ابرو علامت گذاری کنید تا نقطه شروع ابروها به درستی تنظیم و منظم  شوند.

برداشتن ابرو

ب – نقطه پایان را مشخص کنید

اکنون که می دانید ابروهای شما از کجا شروع می شود ، باید انتهای ابروها را نیز مشخص کنید. دانستن نقطه انتهایی ابرو از برداشتن بیش از حد ابرو و دستیابی به نتایج ناخواسته جلوگیری می کند. برای این کار می توانید از موچین یا مداد نیز استفاده کنید.

موچین را در نقطه شروع ابرو قرار دهید، طوری که به‌سمت بینی باشد، سپس آن را به‌سوی بالای چشم بچرخانید. پایان ابرو جایی است که موچین در خطی مستقیم در راستای گوشه بیرونی چشم قرار می‌گیرد.

این کار را برای سمت دیگر نیز تکرار و نقاط تعیین‌شده را با مداد ابرو یا مداد چشم علامت‌گذاری کنید. با مداد ابرو از نقطه شروع تا نقطه پایان، خطی با انحنای طبیعی بکشید. این خط راهنمایی است که به شما نشان می‌دهد کدام موها باید برداشته شوند.

برداشتن ابرو

ج. ضخامت ابروها را مشخص کنید

در این مرحله شما باید تصمیم بگیرید که ابروهای نازک یا ضخیمی می خواهید. قبل از تصمیم گیری درباره ضخامت ابرو ، فرم صورت و رنگ ابرو را در نظر بگیرید. اگر ابروهای بور روشن دارید ، بهتر است پرپشت تر انتخاب کنید. از آنجا که ابروهای ضخیم تر ، حجم و شکل ظاهری آنها بیشتر است و اگر ابروهای تیره دارید می توانید آنها را باریکتر کنید

به انبوهی و پرپشتی موهای سرتان نیز توجه داشته باشید و دقت کنید که با ضخامت ابروهایتان تناسب داشته باشد. کارشناسان توصیه می‌کنند ضخامت ابرو بیش از ۱۲ میلی‌متر نباشد، زیرا رسیدگی به ابروهایی با این ضخامت ساده‌تر است و جلوه طبیعی‌تری دارند.

برداشتن ابرو

د. قوس ابرو ایجاد کنید

بعد از رسیدن به ضخامت ایده آل ، نوبت به قوس ابرو می رسد. در اینجا نیز می توانید از موچین یا مداد برای علامت گذاری استفاده کنید. قوس ابرو فقط در قسمت خارجی نقاط مشخص شده برای ابتدا و انتها مشخص شده است. هدف ایجاد یک دنباله تا انتهای ابروها با از بین بردن رشته های بالای ابرو (خارج از منطقه مشخص شده) است.

در این مرحله ، صبور باشید و دائماً بررسی کنید. زیرا دم ابرو نباید خیلی باریک باشد. هنگام کار بر روی قوس ابرو ، بیشتر روی قسمت بالای ابرو تمرکز کنید. اگر قوس طبیعی بالای ابرو وجود ندارد ، سعی نکنید با برداشتن رشته های زیر ابرو ، آن را ایجاد کنید در صورت لزوم ، از مداد ابرو برای ایجاد یا تکمیل قوس استفاده کنید.

4. به طور صحیح از موچین استفاده کنید

برداشتن ابرو با موچین منطقی تر از استفاده از موم یا تیغ است. برداشتن ابرو با موچین در ابتدا کمی ناخوشایند است. اما بعد از مدتی درد زیادی نخواهید داشت. توصیه می شود از موچین برای اصلاح ابرو استفاده کنید ، زیرا کنترل شما بسیار بیشتر است و همزمان تعداد کمی از تارهای ابرو را از بین می برید.

برداشتن ابرو

برای داشتن پوستی سالم و جلوگیری از عفونت ، حتماً موچین را کاملا تمیز نگه دارید تا از جوش های ناشی از باکتری جلوگیری کند. قبل از برداشتن ابرو با موچین ، با فشار دادن پارچه گرم روی ناحیه مورد نظر ، آرام پیازهای مو را شل کنید. از هر رشته ابرو تا آنجا که ممکن است به ریشه نزدیک شده و هر بار یک رشته ابرو را بیرون بیاورید.

اگر می خواهید با سرعت زیاد ابروهای خود را با موچین بردارید ، از موچین شیب دار استفاده نکنید. زیرا با استفاده از این موچین تعداد زیادی از موهای ابرو به طور هم زمان برداشته می شود و ممکن است تعداد زیادی از ابروهای خود را بردارید.

5. ابروها را پر کنید

برای کسانی که ابروهای کم یا چند تکه دارند ، افزودن عمق و رنگ به ابروها بسیار مهم است. ابزارها و ترفندهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. متداول ترین آنها استفاده از مداد ابرو است.

با استفاده از یک مداد نوک تیز ، خطوطی ایجاد کنید که شبیه رشته های ابرو واقعی با علائم نگارشی دقیق هستند. اگر می خواهید ابروهای خود را به میزان قابل توجهی تغییر دهید ، می توانید از ابزارهای دیگری مانند برس زاویه دار و سایه ابرو و ماژیک ابرو استفاده کنید.

از هر ابزاری که برای پر کردن ابرو خود استفاده می کنید ، حتماً از رنگ روشن تر از رنگ واقعی ابرو استفاده کنید. این تفاوت رنگ باعث می شود طبیعی تر به نظر برسید. اگر ابروهای خود را بیش از حد پر می کنید ، روی ابروها ضربه بزنید تا سایه نرم شود.

برداشتن ابرو

6. از ژل ابرو استفاده کنید و ابروها را برس بکشید

برای داشتن ابروهای عالی باید از ژل ابرو مناسب استفاده کنید. ژل ابرو در رنگهای متنوع و شفاف موجود است و یک وسیله ضروری لوازم آرایشی است.

ژل ابرو رنگی برای پنهان کردن رشته های ابرو خاکستری مناسب است. ژل های شفاف برای مرتب نگه داشتن ابرو در طول روز مفید هستند. ژل ابرو باعث می شود ابروهای کمر پر و ضخیم تر به نظر برسند.

راه‌های فراوانی برای شکل‌دادن به ابروها وجود دارد، از اصلاح ابرو در خانه با موچین تا رفتن به آرایشگاهی که از آخرین روش‌های بندانداختن ابرو استفاده می‌کند.

1. برداشتن ابرو با موم

برداشتن ابرو با موم مانند از بین بردن موهای زائد پا با موم است. البته ، با این تفاوت که در اینجا شما باید دقت و ظرافت بسیار بیشتری را صرف کنید. بنابراین بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید ، بلکه یک فرد ماهر و متخصص باشید.

استفاده از موم دردناک است زیرا در این روش تعداد زیادی از موها و یک لایه نازک از پوست به طور هم زمان برداشته می شوند. مو باید آنقدر بلند باشد که به موم بچسبد. بنابراین ، باید در هفته های قبل از استفاده از موم با ابروهای بلند کنار بیایید. فاصله هر بار استفاده از موم باید حدود 3 هفته باشد تا تارهای مو به اندازه کافی بلند شوند.

برداشتن ابرو

آیا ابروها دوباره رشد می کنند؟

در طول سال ها بسیاری از ما بارها ابروهای خود را بالا زده ایم و اکنون که مد روز ابروها مد شده است ، ما می خواهیم دوباره ابروهایمان برگردد. خوشبختانه ابروها دوباره رشد می کنند اما شما باید صبور باشید و آنها را برای مدتی تنها بگذارید.

سرعت رشد ابرو در افراد مختلف متفاوت است ، اما در بیشتر افراد ابروها معمولاً طی 3 تا 6 ماه رشد می کنند (و در بدترین حالت تا یک سال). برای رشد بهتر ابرو می توانید از همین روش ها برای تقویت مو و افزایش رشد آنها استفاده کنید.

برداشتن ابرو

چگونه ابروهایی ضخیم تر داشته باشیم؟

امروزه ابروهای ضخیم و پرپشت مد شده اند. اگر ابروهای پرپشتی ندارید ، می توانید جای خالی را با مداد ابرو پر کنید یا از ژل ابرو استفاده کنید تا پرتر به نظر برسد. اما اگر می خواهید ابروهایی طبیعی و ماندگار داشته باشید ، می توانید روش های زیر را امتحان کنید:

1. مرطوب کردن

رطوبت و مواد مغذی مورد نیاز ناحیه ابرو باید تأمین شود. برای مرطوب نگه داشتن این قسمت می توانید از وازلین استفاده کنید. برای افزایش رشد ابروها ، این کار را 2-3 بار در روز انجام دهید.

3. ماساژ روغن

برای افزایش رشد ابروها می توانید از روغن کرچک ، روغن زیتون یا روغن نارگیل استفاده کنید. یک پایه را 3 بار درون پارافین گرم قرار دهید و در بین لایه ها مکث کنید تا خشک شود.

4. سفیده تخم مرغ

پروتئین موجود در تخم مرغ در رشد مو موثر است و فولیکول های مو را تغذیه می کند. مقداری سفیده تخم مرغ را مخلوط کرده و هفته ای یک بار به مدت 20 دقیقه روی ابروهای خود بزارید.

برداشتن ابرو

نکات نهایی در آموزش برداشتن ابرو

توجه به فرم صورت و ساختار استخوان ها در یافتن مدل ابرو مورد نظر شما نقش مهمی دارد: مدلی که فرم و ترکیب صورت شما را تکمیل می کند. برای رسیدن به بهترین شکل قوس و ابرو برای صورت خود ، هر بار تغییرات بسیار کوچکی ایجاد کنید.

از تغییر بیش از حد ابروها خودداری کنید و برای جلوگیری از ایجاد ابروهایی با الگوها و اشکال شدید ، تغییرات جزئی ایجاد کنید. یعنی به جای برداشتن یک ردیف کامل از تارهای ابرو ، یک یا دو تار ابرو را بردارید.

برای داشتن ابروهای بی عیب و نقص ، دید مناسب هنگام اصلاح ابرو بسیار مهم است. بهترین راه این است که حداقل 30 سانتی متر از آینه فاصله داشته و صورت خود را ببینید برای رسیدن به چهره و ظاهری که می خواهید به فرم صورت و مدل خود توجه کنید.

برداشتن ابرو

ویدیو آموزشی برداشتن ابرو 

سخن آخر:

البته شما فقط با خواندن مقالات مختلف در مورد آموزش برداشتن ابرو نمی توانید در این زمینه ماهر شوید. مطمئناً برای تسلط در آن باید بارها این کار را انجام دهیم ، اما اصلاح ابرو با آگاهی از نکات و آموزش های صحیح به ما کمک می کند تا از نتایج و اشتباهات ناخواسته جلوگیری کرده و سریعتر در این کار مهارت پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.