آرایش صورت, آرایش و زیبایی

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید : معمولاً برای هر خانمی ، تجربه زیادی و زمان زیادی از سن بیست سالگی برای یافتن آرایش مناسب او صرف می شود. شما ساعت های زیادی را جلوی آینه می ایستید  و در آخر از نتیجه راضی نیستید.

اینترنت پر از ابهامانت مختلف است ، از رنگ های برنز جنیفر لوپز گرفته تا آرایش شاه‌ توتی رنگ ریحانا. اما همه چیز برای شما مناسب نیست. علاوه بر آزمون و خطا ، این لیستی از 30 اشتباه آرایشی رایج است که باید به هر قیمتی از آنها اجتناب کنید.

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

1. شستن صورت خود بیش از حد

تمیز کردن و شستن صورت اولین و مهمترین مرحله در آرایش است. هر خانمی نوع پوست متفاوتی دارد و با گذشت زمان پوست ما تغییر می کند. اما هنگامی که به دقت به پوست خود نگاه می کنید و متوجه خشک یا پوسته پوسته شدن آن می شوید ، به این معنی است که باید شستن بیش از حد صورت را متوقف کنید.

در حالت ایده آل ، صورت خود را دو بار در روز ، یک بار صبح و یک بار شب قبل از خواب بشویید. بهترین راه استفاده از پاک کننده ملایم است. روغن های طبیعی پوست تأثیر شگفت انگیزی بر روی صورت شما دارند و بدون دخالت صابون کار خود را انجام می دهند.

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

بیشتر بخوانید: جلوگیری از خراب شدن زیرسازی آرایش صورت

2. آرایش روی پوست خشک

استفاده از آرایش روی پوست خشک یکی از بزرگترین اشتباهات آرایش است که می تواند صورت شما را کسل کننده ، شکسته ، پیر و خسته نشان دهد. هر چیز خوبی به یک پایه خوب نیاز دارد و در این حالت ، پایه خوب به معنای پوست مرطوب است. بنابراین ، قبل از شروع آرایش ، اطمینان حاصل کنید که پوست شما به خوبی آبرسانی شده است.

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

3. در نور نامناسب آرایش کردن

وقتی می خواهید برای آرایش خود تصمیم بگیرید چه چیزی مناسب شماست و چه چیزی مناسب شما نیست ، باید آن را با نور طبیعی روی پوست خود امتحان کنید.

وقتی در نور غیرطبیعی آرایش می کنید ، می فهمید که در عمل آنطور که آرزو می کنید نتیجه نگرفته است. در بهترین نور ممکن  آرایش مناسب ترین حالت را انتخاب کنید.

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

بیشتر بخوانید: کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم

4.تکنیک‌های اشتباه در بِلند کردن (محو کردن)

استفاده از چیزی بیشتر از رژگونه یا سایه چشم حتی اگر از رنگ طبیعی استفاده می کنید ، اگر آن را به درستی محو نکنید ، غیر طبیعی و نامناسب به نظر می رسد.

نکته مهم در آرایش طبیعی ، تسلط بر هنر اختلاط است. گریمی که به درستی مخلوط نشده باشد می تواند مضحک باشد. برای شروع کار چند فیلم آموزش آنلاین آرایش را مشاهده کنید و چند برس مختلف بخرید.

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

5. استفاده نامناسب از کانسیلر

همیشه سر اینکه اول باید زیرسازی انجام بشه یا کانسیلر زده بشه، بحث وجود داره. به نظر می‌رسه که کار کردن روی زمینه‌ی از قبل آماده شده عاقلانه‌تر باشه، پس اول زیرسازی رو انجام بدید بعد کانسیلر. اما وقتی این کار رو انجام می‌دید، این دو تا نکته رو به یاد داشته باشید:

هرگز از مقدار زیادی محصول کانسیلر در یک نوبت همزمان استفاده نکنید. استفاده زیاد از کانسیلر در مناطق تیره  ، پیرتر به نظر می رسد.

روش صحیح برای پوشاندن نواحی تیره تر زیر چشم قرار دادن قطره کانسیلر روی استخوان گونه ، زیر حفره چشم و پخش آن در ناحیه تیره است. کانسیلر را مستقیماً روی قسمت تیره نزنید.

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

بیشتر بخوانید: کاربرد رنگ های مختلف کانسیلر برای آرایش در چیست؟

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

همچنین می توانید از تکنیک های لایه ای استفاده کنید. یک لایه نازک کانسیلر بزنید و اجازه دهید خشک شود. سپس در صورت نیاز یک لایه دیگر اضافه کنید. بعد اگه نیاز بود، یک لایه‌ی دیگه اضافه کنید. می‌تونید بین لایه‌ها، از پودر فیکس کننده هم استفاده کنید.

برای همه چیز نمی توانید از یک کانسیلر استفاده کنید. رنگهای مختلف کانسیلر موجود است که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند. کانسیلر با رنگ هلویی اثر رنگ آبی را کمرنگ می کند و بهترین گزینه برای پوشاندن نواحی تیره‌ است.

کانسیلر با تنالیه سبز، رنگ قرمز رو خنثی می‌کنه و باید برای محو کردن کک‌ومک‌ها و جوش‌ها استفاده بشه. کانسیلرهای با تنالیته زرد، برای پوشاندن نواحی گسترده از پوست صورت مناسب هستند.

هنگامی که از این کانسیلرهای مختلف برای پوشاندن مناطق مختلف صورت خود استفاده می کنید در نهایت به یک لایه کانسیلر کلی برای هماهنگی این نواحی نیاز دارید.

جلوگیری از خراب شدن زیرسازی آرایش صورت

6. زیرسازی های بیش از حد

زیرسازی زیاد به نظر نمی رسد در صورت شما و باعث می شود آرایش شما در آخر یا حتی بدتر به نظر کیک برسد. در واقع ، تا زمانی که می خواهید آرایش ملایم و سبک داشته باشید ، نیازی به استفاده از این همه کرم پودر روی کل صورت خود نیست.

کرم پودر را فقط روی گونه ها ، بینی و زیر چشم بزنید . بعضی از خانم ها برای پوشاندن جوش ها از کرم پودر استفاده می کنند اما این کار کانسیلره. اطمینان حاصل کنید که از رنگ مناسب کرم پودر استفاده کنید که با رنگ طبیعی پوست شما هماهنگی بیشتری داشته باشد.

از کرم‌پودرهای روشن‌تر از رنگ پوست‌تون استفاده نکنین. این کار فقط باعث تابلوتر شدن جوش‌ها، چین و چروک‌ها، و کلا مشکلات پوست‌تون می‌شه. استفاده از رنگ مطابق با رنگ پوستتون، تنها راهی که می‌تونین از کرم‌پودر به طور یکنواخت و طبیعی استفاده کنید و فراموش نکنید که اون رو به خوبی محو کنید.

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

بیشتر بخوانید: نکات مهم آرایش که باعث تمیزی و زیبایی شما میشود

حتماً روی گردن و گوش های خود نیز کرم پودر بزنید. در غیر این صورت ، اگر گردن و صورت شما متفاوت باشد ، همه متوجه می شوند که آرایش کرده اید.

7. ابروهای فاجعه

ابرو قاب چشم های زیبا است. گفته می شود دریچه ای به روح انسان است. ابروهای مرتب می تواند زیبایی چشم شما را بیشتر کند. ابروهای نامنظم در این بین نامرتب و نامناسب به نظر می رسند. ابروهای بسیار نازک دیگر با چشمهای شما مطابقت ندارند و می توانند ظاهر شما را کاملا تغییر دهند.

شما باید به یک متخصص خوب مراجعه کرده و از او برای مدل مناسب ابروهای خود مشاوره بگیرید. به طور طبیعی ، با گذشت سالها ، ابروهای شما جمع می شوند یا حتی شروع به ریزش می کنند.

27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید

با این حال ، آخرین چیزی که می خواهید خالی و غیر طبیعی بودن به نظر برسد. مداد ابرو بهترین راه برای داشتن ظاهری طبیعی است اما به هر قیمتی باید از خطوط پررنگ خودداری کنید.

استفاده از سایه تیره با برس زاویه دار بهتر از استفاده از مداد است. همچنین می توانید از پودرهای مخصوص  ابرو استفاده کنید که در واقع هر آنچه را که لازم دارید در یک بسته جمع و جور قرار داده است.

بیشتر بخوانید: آموزش آرایش چشم های گود و فرو رفته

8. زرق و برق ناخواسته

سایه های روشن چشم جالب هستند ، اما اگر روی کل پلک قرار گیرند ، ممکن است بیش از حد پر زرق و برق به نظر برسند. از سایه های روشن فقط در نیمه داخلی پلک ها و از سایه مات در نیمه بیرونی استفاده کنید. در حالت ایده آل ، از سایه خنثی یا سایه ای استفاده کنید که سایه ای تیره تر از سایه براق شما باشد.

اشتباه آرایشی صورت

9. استفاده نامناسب از خط چشم

استفاده از خط چشم مشکی هنگامی که پوست تیره دارید توصیه می شود ، در غیر این صورت ظاهر شما را خشن نشان می دهد. اگر پوستی روشن دارید ، بهتر است از خط چشم قهوه ای استفاده کنید. اگر موهای بلوند و چشمهای آبی دارید ، از خط چشم مشکی استفاده نکنید. در اینجا چند نکته در مورد نحوه استفاده از خط چشم آورده شده است:

  • همیشه برای پلک پایین خود از خط چشم سبک یا روشن استفاده کنید.
  • زدن خط چشم روی لبه داخلی پلک فکر خوبی نیست. در عوض ، از مداد سبک در لبه داخلی پلک خود استفاده کنید تا چشم های شما بیشتر باز شود.
  • برای داشتن یک ظاهر طبیعی‌تر، فقط روی سه ‌چهارم از پلک بالایی خط چشم بکشید.
  • کشیدن خط‌های پر رنگ و ماژیکی عاقلانه نیست. برای داشتن یک ظاهر طبیعی، به جای خط چشم‌های مایع، از خط چشم‌های مدادی استفاده کنید.

اشتباه آرایشی صورت

10.اشتباه ریمل ریمل زدن 

اول از همه ، شما باید از ریمل استفاده کنید که دو درجه از ابروهای شما تیره تر است. هرگز بیش از دو لایه ریمل نزنید ، در غیر این صورت مژه های شما خیلی ضخیم به نظر می رسند.اما بستگی به نوع ریمل و مژه شما هم دارد پس این مورد را خودتان باید تشخیص دهید.

مژه های پایین خود را به همان صورتی که مژه های بالایی خود را ریمل می زنید ، آرایش نکنید. این باعث می شود مژه های شما بلند و بی نظم به نظر برسند. در عوض برس ریمل را به حالت ایستاده نگه دارید و ریمل بزنید.

اشتباه آرایشی صورت

ریمل های ضد آب قطعاً عالی هستند و ممکن است وسوسه شوید فقط از یکی از آنها استفاده کنید. اما این ایده خیلی خوبی نیست.

تمیز کردن ریمل های ضد آب کار سختی است و لایه برداری و تمیز کردن آن می تواند به مژه های شما آسیب جدی برساند. مژه های شما حتی ممکن است با ریمل کشیده شوند. اگر مجبورید از ریمل ضد آب استفاده کنید ، فقط در ماه های تابستان از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید یک ریمل خوب

11.وسواس برنزه کردن

برنزه شدن به معنای جارو زدن کل صورت نیست. ایده برنزه شدن استفاده دقیق از آن در مناطقی است که آفتاب صورت را به طور طبیعی می سوزاند.

حتماً از برنزه کننده فقط روی استخوان های گونه ، پیشانی فوقانی و فک استفاده کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید ، متوجه خواهید شد که گویی عدد 3 را در دو طرف صورت خود آرایش کرده اید.

اشتباه آرایشی صورت

12. مشکل خط لب

وقتی آرایش می کنید ، بدترین کاری که می توانید با خود انجام دهید کشیدن خط لب است! برای مشخص کردن خط لبهایتان ، یک خط نازک و پررنگ نکشید ، این یکی از بزرگترین اشتباهات ممکن است. همچنین ، اگر از خط لب تیره تر از رنگ رژ لب خود استفاده می کنید ، ممکن است در نهایت عجیب به نظر برسید.

قرار است خط لب مرزهای لب شما را مشخص کند ، نه اینکه مرزها و نشانه های مشخصی برای لب های شما ترسیم کند. شما برای جلوگیری از پخش شدن رژلب خود از رژ لب استفاده می کنید پس این نکته مهمی است ، اما اگر یک رژ لب پررنگ را در خارج از ناحیه لب خود زدید ، به تدریج محو می شود و ظاهر لب های شما را خراب می کند.

اشتباه آرایشی صورت

برای بهترین نتیجه ، از خط لب مداد مات به جای خط پررنگ استفاده کنید. یک روش خوب دیگر این است که بعد از اینکه خط لب را کشیدید ، تمام لب ها را با یک رژ لب مدادی به رنگ مناسب پر کنید و سپس از روش رژ لب استفاده کنید.

13. رنگ رژ لب ماسیده

رژ لب می‌تونه ظاهر شما رو بسازه یا خرابش کنه. از رنگ‌هایی استفاده کنید که طبیعی باشند و با رنگ پوست‌تون همخوانی داشته باشند. رنگ‌های تیره ممکنه ماسیده به نظر برسند.

آنها همچنین باعث می شوند سنت شما بزرگتر از آنچه که هست به نظر برسد. اگر می خواهید از رژ لب تیره استفاده کنید ، مطمئن شوید که رنگ بقیه آرایش شما روشن است.

اشتباه آرایشی صورت

بیشتر بخوانید: چگونه با میکاپ جوانتر به نظر برسیم؟

14. استفاده اشتباه از پودر صورت

به نظر می رسد پودر صورت یک گزینه عالی برای تکمیل آرایش و پاک سازی پوست است. اما همچنین می تواند پیرتر به نظر برسد. باور کنید یا نه ، پودر صورت باعث ایجاد خطوط و چین و چروک در صورت می شود. بهتر است فقط در ناحیه T صورت خود استفاده کنید و با بالا رفتن سنت ، استفاده از آن را کاملاً متوقف کنید.

اشتباه آرایشی صورت

15.گونه‌های دلقکی

رژگونه، اگه درست استفاده نشه، باعث می‌شه زیبا به نظر نرسید. بعد از زدن رژگونه، روش یه مقدار کم کرم‌ پودر بزنین، وگرنه گونه‌هاتون خیلی پررنگ و تابلو می‌شه.

اول برس رو روی رژگونه بکشید، پودر اضافی رو از برس بتکونید و بعد به گونه‌هاتون رژگونه بزنید. در غیر این صورت مقدار زیادی رژگونه روی برس می‌مونه و گونه‌هاتون بیش از حد رنگی می‌شن.

16.هایلایت در محل نامناسب

برای تمام پلک های خود از یک رنگ سایه چشم استفاده نکنید. همیشه زیر استخوان ابرو از رنگ روشن تری استفاده کنید. هایلایت های طلایی و نقره ای با هر سایه ای در زیر آفتاب مطابقت دارند.

اشتباه آرایشی صورت

18. شامپوهای خشک

شامپوهای خشک شاید یکی از بهترین اختراعات تا به امروز باشد. برای شما که نمی دانید شامپوی خشک به چه معناست ، به این معنی است که پودر خشک روی موهای خود می ریزید و تمام چربی موهای شما را جذب می کند. در اینجا نحوه استفاده صحیح از این شامپوها آورده شده است:

  • باید منتظر بمانید تا پودر همه چربی ها را جذب کند. بنابراین مدتی طول می کشد تا عملکرد خود را کامل کند. صبور باش.
  • می توانید بلافاصله بعد از شستن موها از شامپوی خشک استفاده کنید. استفاده فوری بعد از شامپوهای معمولی به تمیز نگه داشتن موهای شما کمک می کند تا مدت زمان طولانی تری داشته باشید.
  • خیلی نزدیک به موهای خود اسپری نکنید. فاصله ایده آل اسپری این پودرها از فاصله 6 اینچ (15 سانتی متر) است.
  • پس از یک یا دو بار استفاده از شامپوهای خشک ، باید موهای خود را بشویید در غیر این صورت این مواد شیمیایی موهای شما را کدر و خشک نشان می دهد.

اشتباه آرایشی صورت

19. بیش از زیادی استفاده از  عطر

یک اسپری یا عطر برای ایجاد بوی رویایی شما کافی است. استفاده بیش از حد از عطر می تواند آزار دهنده باشد. استفاده از رایحه عطر بسیار آسان است ، اما استفاده بیش از حد از آنها می تواند باعث واکنش های آلرژیک و سردرد شود. اسپری بدن غلظت کمتری دارد و گزینه بهتری است.

20.خوابیدن با آرایش

هیچ بهانه ای برای خوابیدن با آرایش وجود ندارد! برای حفظ سلامت پوست خود حتماً قبل از خواب آرایش خود را تمیز کنید. عدم انجام این کار باعث خشک شدن پوست و ایجاد جوش و آکنه می شود.

اشتباه آرایشی صورت

بیشتر بخوانید: فواید ضد آفتاب چیست؟ هر آنچه که باید بدانید

22- درگیر ترندهای زیبایی شدن

یا روی آرایش چشم ، یا لب ها تمرکز کنید. آرایش زیاد هر دوی آنها باعث می شود شلوغ به نظر برسید. اگر از آرایش چشم سبک / دودی استفاده می کنید ، رژ لب مات ، سبک و با ظاهری طبیعی بزنید. اگر از رژ لب بسیار ضخیم استفاده می کنید ، از خط چشم و ریمل زیادی استفاده نکنید.

23. آرایش و لباس های خود را مطابقت دهید

هارمونی یک کلاسیک نیست ، منسوخ شده است! وقتی لباس و آرایش شما رنگ روشن داشته باشد کسل کننده به نظر می رسد. میکاپ آرتیست ها معتقدند اگر لباس های شما رنگارنگ و جوان است بهتر است آرایش سبک داشته باشید و برعکس.

اگر قصد دارید از اکسسوری پر زرق و برق در تعطیلات استفاده کنید ، حتما از آرایش غلیظ و آرایش کلاسیک دودی چشم خودداری کنید.

اشتباه آرایشی صورت

بیشتر بخوانید: معرفی شامپو و راه مقابله با خشکی و آسیب دیدن مو

24. استفاده بیش از حد از اکلیل

برق زدن بامزه‌س و برای مهمونیا و جلب توجه کردن بد نیست. اما نباید جوری باشه که انگار صورتتون رو چسبی کردین و شیرجه زدین تو اکلیل! این یک «نه» خیلی بزرگه!

25. آرایش بیش از حد و همزمان چشم و لب

بگذارید چشمان شما یا لب های شما را بگیرند. شما باید یکی را انتخاب کنید ، نه هر دو. اگر می خواهید آرایش چشم زیادی انجام دهید ، لب های خود را ساده و طبیعی نگه دارید و اگر قرار است لب هایتان طوفانی شود آرایش چشم خود را طبیعی نگه دارید. در غیر این حالت صورت  شما فاجعه ای ایجاد خواهید کرد.

اشتباه آرایشی صورت

26.زیادی رژلب زدن در حدی که سرریز کند​​​​​​​

رژلب دوست‌داشتنیه، اما این به اون معنی نیست که هر بار که دستشویی می‌رین باید اونو تجدید کنید. از یه حدی به بعد، شروع می‌کنه که شلخته بشه و بعدش به سختی می‌تونید تعیین کنید که لب‌هاتون کجا شروع می‌شن و کجا تموم می‌شن. رژلب‌تون رو تجدید کنید، اما حواستون به ظاهرش باشه.

27.حذف کردن پرایمر​​​​​​​

مدتی است که پرایمر به کار کرده است ، اما خانمها تازه شروع به استفاده از آن کرده اند. ممکن است تمام وقت خود را صرف آرایش بی عیب و نقص کنید ، اما اگر پرایمر نداشته باشید ، ازدحام میهمانان آرایش شما را بهم ریخته و صورت شما به گونه ای به نظر می رسد که در روغن و رنگ غوطه ور است.

برای اینکه آرایش شما برای مدت زمان معینی ثابت بماند و در طول این مدل تازه باشد ، بهتر است قبل از شروع آرایش از پرایمر استفاده کنید.

اشتباه آرایشی صورت

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع مدل مداد چشم | رنگ های متنوع 

28.چشم‌های بارانی​​​​​​​​​​​​​​

دخترها فقط می‌خوان خوش بگذرونند و وقتی تو گرمای شب، در حال رقصیدن و تکاپو هستید، شاید متوجه نشین که عرق کردن باعث شده که سایه‌ی چشم‌تون جاری بشه. بهترین راه برای اینکه آرایش‌تون حتی تا ساعت 2 صبح هم به همون تازگی اول شب به نظر برسه، استفاده از پرایمر سایه‌ی چشمه.

29. اعتماد کردن به دوستی که در آرایش کردن «خوبه»​

بله، اون بهترین دوست شماست و نمی‌خواین ناراحتش کنید. اما اگر آرایش کردن رو به صورت حرفه‌ای بلد نیست، اجازه ندید که روی صورت‌تون کار کنه، حتی وقتی که جشن‌ها باعث شدن گیج بشین.

حرف آخر:

زیرسازی کمک می کند تا در هنگام کانتور کردن پوست ، به پوست بافت داده شود و نقاط قوت پوست برجسته شود. در عوض ، زیرسازی ناهماهنگ اثر بسیار بدتری نسبت به بد به نظر رسیدن دارد و ظاهری غیرطبیعی به پوست می دهد.

شما باید پوست را با استفاده از رژگونه در انتهای استخوان گونه و پیشانی تعدیل کرده و گرما را به صورت خود اضافه کنید. استفاده از اسفنج مرطوب بر روی پوست ، بدون فشار دادن آن ، به نشان دادن رنگ طبیعی پوست کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.