آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی, صورت

کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم

کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم

کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم : یکی از سوال ها که کانسیلر چیست و اگرچه بسیاری از خانم ها در استفاده از کانسیلر تبحر کامل دارند ، اما ما افرادی را می شناسیم که حتی از فواید کانسیلر آگاهی ندارند. از آنجا که نمی توان نقش کانسیلر را در آرایش نادیده گرفت ، در ابتدا به این سوال که کانسیلر چیست پاسخ خواهیم داد و به یک روش جالب برای پوشاندن سیاهی زیر چشم با کانسیلر اشاره خواهیم کرد.

کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم

کانسیلر چیست؟

کانسیلر بهترین گزینه برای پوشاندن ویژگی های صورت در آرایش است با این تعریف از کانسیلر می توانید به راحتی کاربردهای آن را در آرایش تشخیص دهید.

بدون شک متوجه شده اید که از کانسیلر برای پوشاندن سیاهی زیر چشم ، جوش ، تغییر رنگ پوست و هرگونه عارضه صورت استفاده می شود. در این بین ، از آنجا که تیرگی زیر چشم یک عارضه بسیار شایع است این نیاز به ترفندهای خاص خود دارد. در نتیجه  اگر از روش صحیح پوشاندن زیر چشم با کانسیلر آگاه باشید خالی از لطف نیست.

بیشتر بخوانید: آرایش لایت صورت چگونه باید باشد؟

1. کانسیلر زیر چشم را با پرایمر آماده کنید

قبل از پوشاندن تیرگی زیر چشم با کانسیلر حتما از پرایمر استفاده کنید. کانسیلر ، بدون پرایمر ، پوشش خوبی برای تیرگی زیر چشم ایجاد نمی کند و پوست را چروکیده و غیر طبیعی می کند.

کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم

2. زیاد کانسیلر نزنید

همانطور که می دانید همه مناطق زیر چشم سیاه نیستند. بنابراین ما پیشنهاد می کنیم که برای سیاهی زیر چشم با کانسیلر ، فقط مناطق سیاهی زیر چشم را در نظر بگیرید و زیاد برای کانسیلر هدر ندهید.

3. کانسیلر را با انگشت به آرامی روی صورت خود بزنید

بسته به تجربه آرایش خود می توانید کانسیلر را با قلم مو یا انگشت روی صورت خود بزنید. پیشنهاد ما استفاده از انگشت خود برای پوشاندن سیاهی زیر چشم با کانسیلر است. گرمای انگشت مواد کانسیلر را راحت تر با بافت پوست مخلوط می کند.

کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم

بیشتر بخوانید: آموزش آرایش چشم های گود و فرو رفته

4. کانسیلر را زیر خط مژه بزنید

برای اینکه تیرگی زیر چشم شما کاملاً پوشیده شود ، کانسیلر را به زیر خط مژه بزنید و کاملا مخلوط کنید. این روش کانسیلر اضافی که به صورت زده می شود را کاهش می دهد و باعث ماندگاری آرایش چشم می شود.

5. کانسیلر را به شکل مثلث بزنید

کانسیلر پوست برخی از افراد بهتر از دیگران است. در نتیجه ، اگر گودی بیش از حد زیر چشم دیدید ، برای پوشاندن تیرگی زیر چشم با کانسیلر ، باید کانسیلر را به صورت مثلثی زیر چشم بزنید . این روش نه تنها تیرگی های زیر چشم را می پوشاند ، بلکه جلوه ای صاف و مسطح برای فرورفتگی های این ناحیه ایجاد می کند.

کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم

6. گوشه داخلی چشم را هایلایت کنید

با کانسیلری یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ کانسیلری که زیر چشم را با آن پوشش داده‌اید، گوشه داخلی چشم را هایلایت کنید.

7.برای پوشش رنگ آبی زیر چشم از کانسیلر هلویی کمک بگیرید

افرادی که نمی دانند کانسیلر چیست ، از اهمیت انتخاب رنگ مناسب برای پوشاندن کانسیلر غافل هستند. در نتیجه پیشنهاد می کنیم یک کانسیلر با رنگ مخالف پوست زیر چشم خود انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر رنگ پوست زیر چشم شما آبی است ، از طیف هلویی یا قرمز روشن استفاده کنید تا سیاهی زیر چشم را با کانسیلر بپوشاند.

کانسیلر چیست

بیشتر بخوانید: نکات مهم آرایش که باعث تمیزی و زیبایی شما میشود

8. قرمزی زیر چشم را با کانسیلر زرد پنهان کنید

اگر سیاهی زیر چشم شما رنگی متمایل به قرمز یا بنفش دارد، این عارضه را با کانسیلر زرد پوشش دهید. کانسیلر زرد، جلوه‌ای روشن به پوست می‌دهد و رنگ بنفش را خنثی می‌کند.

9. پودر تثبیت کننده آرایش بزنید

برای جذابیت و پایداری کانسیلر ، باید با عملکرد پودر فیکس کننده نیز آشنا باشید. در نتیجه ، ما پیشنهاد می کنیم برای ماندگاری بیشتر آرایش خود پودری با مواد بسیار ریز خریداری کنید تا بعد از استفاده آرایش شما خراب نشود. این پودر باید نیمه براق باشد ، خیلی کسل کننده نباشد و تیرگی زیر چشم را تشدید نکند.

کانسیلر چیست

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره مدل آرایش تابستانه دخترانه

10. می توانید از پنکیک استفاده کنید

طبیعی بودن آرایش نقشی اساسی در زیبایی آن دارد. در نتیجه می توانید به جای زدن مقدار زیادی پودر فیکس کننده آرایش روی کانسیلر ، از پودر فشرده یا پنکیک برای ماندگاری آرایش استفاده کنید.

در نتیجه بعد از پوشاندن سیاهی زیر چشم با کانسیلر ، برس آرایشی را روی پنکیک ها بمالید و سپس برس را به کانسیلر آغشته کنید ، این روش ماندگاری بیشتری برای کانسیلر ایجاد می کند.

کانسیلر چیست

11. کانسیلر اضافی را پاک کنید

به احتمال زیاد در اولین تجربه کانسیلر بیشتری استفاده می کنید. خوشبختانه در این شرایط جای نگرانی نیست و هرچه زودتر به فکر پاک کردن حجم اضافی کانسیلر باشید ، پاک کردن کانسیلر برای شما راحت تر خواهد بود. سرانجام ، برای تثبیت و جذابیت بیشتر ، مقداری اسپری تثبیت کننده بزنید تا از هر لحاظ آرایش شما جذاب به نظر برسد.

ویدیو آموزش پوشاندن سیاهی زیر چشم با کانسیلر

سخن آخر:

امیدواریم جواب خوبی به این سوال بدهیم که کانسیلر چیست ، بنابراین اکنون که با استفاده از کانسیلر آشنا شدید و می توانید سیاهی دور چشم را با کانسیلر بپوشانید. همچنین میتوانید نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.