آرایش صورت, انواع لوازم آرایشی

کاربرد رنگ های مختلف کانسیلر برای آرایش در چیست؟

کاربرد رنگ های مختلف کانسیلر برای آرایش در چیست؟

کاربرد رنگ های مختلف کانسیلر برای آرایش در چیست؟ افرادی که به خوبی نمی دانند کانسیلر چیست و چه کاربردهایی دارد ، فکر می کنند که استفاده صحیح از کانسیلر فقط توسط آرایشگران ماهر انجام می شود. این در صورتی است که کانسیلر مانند کرم پودر یا پنکیک یکی از لوازم ضروری آرایش است که اگر با اصول استفاده از آن آشنا باشید ، می توانید به راحتی حتی در آرایش روزانه خود از آن استفاده کنید.

به همین دلیل ، در این مقاله می خواهیم شما را با انواع رنگ کانسیلر و استفاده از هر یک در آرایش صورت آشنا کنیم. پس با 2رخ همراه باشید.

کاربرد رنگ های مختلف کانسیلر برای آرایش در چیست؟

مقدمه ای بر کانسیلر

قبل از اینکه توضیح دهیم کاربرد رنگ کانسیلر چیست ، بهتر است با اصطلاح کانسیلر اصلاحی آشنا شوید. همانطور که می دانید بیشترین میزان کانسیلر برای پوشش مشکلات پوستی استفاده می شود.

به عنوان مثال ، بیشتر افرادی که دور چشمشان سیاهی حلقه دارد یا افرادی که پوستشان زرد است یا لکه هایی روی صورت دارند ، از کانسیلر استفاده می کنند. از طرف دیگر ، افرادی که به دلیل جوش ، حساسیت، آفتاب سوختگی یا هر دلیل دیگری لکه های قرمز روی پوست خود مشاهده می کنند نیز می توانند با استفاده از کانسیلر این قرمزی ها را بپوشانند و در نتیجه رنگ پوست خود را یکدست کنند.

کاربرد رنگ های مختلف کانسیلر برای آرایش در چیست؟

با این توضیحات ، عملکرد کانسیلر چیزی فراتر از کرم پودر یا پنکیک است. زیرا علاوه بر صاف سازی پوست ، باید بتواند به خوبی عوارض را نیز بپوشاند. از طرف دیگر ، از آنجا که هر عارضه ای با عارضه دیگری رنگ متفاوتی دارد

 برای پوشاندن آن باید از رنگ کانسیلر خاصی استفاده شود. برای این کار آرایشگران حرفه ای توصیه می كنند كه در هر دایره رنگی از رنگ مخالف استفاده كنید تا عوارض را بهتر بپوشانید.

آشنایی با دایره رنگها

همانطور که در دایره بالا مشاهده می کنید ، چندین رنگ در تقابل با یکدیگر هستند. به عنوان مثال ، رنگ سبز در مقابل قرمز است و شما رنگ زرد را در مقابل بنفش می بینید.

در اصول استفاده از رنگهای کانسیلر ، مهم است که بدانید رنگهایی که در تقابل با یکدیگر هستند ، رنگ مخالف را خنثی می کنند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید رنگ قرمز صورت خود را کم رنگ کند ، باید از کانسیلر سبز استفاده کنید. در ادامه کاربردهای رنگ کانسیلر را توضیح خواهیم داد.

کاربرد رنگ های مختلف کانسیلر برای آرایش در چیست؟

کانسیلر هلویی

رنگ هلویی یکی از پرکاربردترین رنگهای کانسیلر است. از این رنگ برای پوشاندن سیاهی زیر چشم ، خستگی پوست صورت و صاف کردن آن استفاده می شود. از آنجا که این رنگ بیشتر از رنگ های دیگر مشتری دارد ، در طیف های مختلف از هلویی روشن تا هلویی مایل به قرمز و نارنجی در بازار موجود است.

برای پوشاندن پوست کافی است مقداری کانسیلر را با کمک دست ها ، پد آرایش یا برس مخصوص روی پوست قرار دهید. برای تثبیت کانسیلر بهتر است از کرم پودر یک درجه تیره تر از کانسیلر خود استفاده کنید. پودر روشن تر از کانسیلر با ایجاد سایه صورت شما را تیره و گرفته می کند.

رنگ های مختلف کانسیلر

کانسیلر صورتی

کانسیلر صورتی نیز خستگی پوست را پنهان کرده و رنگ تازه آن را نشان می دهد. رنگ صورتی برای افرادی که پوست سفید دارند بسیار مناسب است.

اگر زیر چشم شما خیلی تیره نیست ، می توانید از یک کانسیلر صورتی برای زیر چشم ، پیشانی و چانه استفاده کنید تا رنگ پوست را یکنواخت کند. توجه داشته باشید که برای تثبیت آرایش بهتر است از پودر فیکس کننده با تناژ یک درجه تیره تر استفاده کنید.

رنگ های مختلف کانسیلر

کانسیلر سبز

رنگ سبز یکی دیگر از رنگ های اصلاح کننده کانسیلر است. همانطور که قبلا ذکر شد ، کانسیلر سبز برای پوشاندن قرمزی عالی است. این قرمزی شامل جوش و زخم ، زخم ، آفتاب سوختگی ، حساسیت یا هر چیز دیگری است.

توجه داشته باشید که موقع پوشش قرمزی با کانسیلر سبز، از ماساژ پوست خود بپرهیزید؛ زیرا ماساژ پوست، آن را قرمزتر می‌کند. همچنین برای پوشش جوش از یک تکه پنبه یا گوش‌پاک‌کن استفاده کنید. قدری کانسیلر سبز را روی جوش قرار دهید و اجازه دهید جذب شود. هرگز جوش را فشار ندهید؛ چراکه باعث تشدید وضعیت آن می‌شود.

رنگ های مختلف کانسیلر

کانسیلر بنفش

برخی از افراد به طور طبیعی رنگ زرد دارند. برخی نیز به دلیل عوارض مختلف از زردی و رنگ پریدگی رنج می برند. یکی از رنگ های کانسیلر که برای پوشاندن زردی پوست استفاده می شود کانسیلر بنفش است.

از این کانسیلر برای پوشاندن تغییر رنگ و تیرگی پوست نیز استفاده می شود. هرچه کانسیلر رنگ بنفش روشن تر باشد ، تعادل بیشتری با رنگ پوست ایجاد می کند.

رنگ های مختلف کانسیلر

کانسیلر آبی

با کمک کانسیلر آبی می توانید لکه های قهوه ای روی پوست را بپوشانید. همچنین ، نقاطی که تمایل به نارنجی دارند با کانسیلر آبی پوشانده می شوند.

البته از این نوع کانسیلر برای تغییر رنگ پوست برنزه نیز استفاده می شود. به این ترتیب می توان رنگ تیره پوست را چند درجه روشن تر نشان داد.

رنگ های مختلف کانسیلر

سخن پایانی

امیدواریم با توجه به این نوشتار آموخته باشید که کانسیلر چیست و هر کدام از رنگ های آن چه کاربردی دارد. همچنین میتوانید در صورت تمایل نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین مقاله ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.