آرایش و زیبایی, مژه و ابرو

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید! اگر از پر کردن مدام ابروهای خود با سایه یا مداد خسته شده اید و می خواهید در وقت صرفه جویی کنید ، این روش برای شما مناسب است.

علاوه بر این ، آرایشگر شما می تواند ابروهایی متقارن بکشد که کاملاً متناسب با فرم صورت شما باشد ، بنابراین دیگر نگران این نیستید که آیا ابروهای شما  ، زیبا و جذاب به نظر می رسند یا نه؟

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ یک روش آرایشی نیمه دائمی برای پر کردن و حتی تغییر شکل ابروهای شماست. در این روش از یک تیغه دستی بسیار ریز استفاده می شود که معادل چند سوزن برای ایجاد برش های کوچک در پوست است و سپس رنگدانه ها به این برش ها وارد می شوند.

به دلیل ساختار بسیار ظریف تیغه ها و شکل برش آن ، نتیجه نهایی کاملا واقعی به نظر می رسد و شبیه موهای طبیعی ابرو است.

این روش برای افرادی که ابروهای نازک و توخالی یا ابروهای نامتقارن دارند مناسب است. در جلسه اول بهتر است ابتدا در مورد شکل و رنگ ابرو با آرایشگر خود مشورت کنید.

سپس ، آرایشگر شما مطابق خواسته ها و ظاهر صورت شما ابروها را می کشد و کار شروع می شود. جلسه اول ممکن است حدود دو ساعت طول بکشد و چهار تا شش هفته بعد از بهبود پوست ، باید برای جلسه دوم دوباره به آرایشگاه خود مراجعه کنید.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

بیشتربخوانید: مدل های جدید خط چشم روباهی (fox eye)

تفاوت بین میکروبلیدینگ و پر کردن ابرو

پر شدن دانه های ابرو شکل دیگری از میکروبلیدینگ است. تفاوت در این است که این بار به جای استفاده از یک ابزار چند تیغه ، از یک ابزار تک تیغه برای ایجاد برش های دقیق استفاده می شود.

روش کلی به همین ترتیب است – ابتدا با استفاده از تیغ برش هایی در پوست ایجاد می شود و سپس نفوذ رنگدانه ها به پوست باعث می شود که برش ها مانند موهای طبیعی به نظر برسند.

این نوع میکروبلیدینگ برای افرادی مناسب است که به طور طبیعی ابروهای ضخیم تری دارند ، اما ابروهای آنها متقارن نیستند و می خواهند ابروهای خود را کمی تغییر شکل دهند. استفاده از تیغه باعث می شود تا آرایشگاه دقیق تر عمل کند.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

تفاوت بین میکروبلیدینگ و خال کوبی یا تتوی ابرو

تاتوی ابرو بسیار شبیه به تاتوی معمولی است. یعنی جوهر با استفاده از یک قلم و سوزن ریز که با سرعت بالایی لرزش دارد وارد پوست می شود.

مهمترین تفاوت خال کوبی با میکروبلیدینگ استفاده از جوهر به جای رنگدانه است. جوهر یک روش دائمی است که تأثیرات آن برای همیشه ادامه دارد ، در حالی که رنگدانه ها با گذشت زمان تقریبا از بین می روند.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

تاتو ابرو نسبت به روش های دیگر مانند میکروبلیدینگ از محبوبیت کمتری برخوردار است. ابروهای خالکوبی شده غیرطبیعی به نظر می رسند و مشخص است که کشیده شده اند.

علاوه بر این ، تاتو ابرو ، مانند تاتو بدن ، می تواند تغییر رنگ داده و گاهی خونریزی کند. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که عنوان میکروبلیدینگ گاهی گیج کننده است و می تواند با خال کوبی ابرو اشتباه گرفته شود ، بنابراین پیشنهاد می کنیم آنچه را که می خواهید با آرایشگر خود به دقت به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: چه مدل آرایش به رنگ موهای شما می آید؟

تفاوت بین میکروسایه و میکروبلیدینگ

هدف از سایه کوچک ایجاد ابروهایی با ظاهر کامل تر است که به نظر می رسد با آرایش پر شده است. در حالی که میکروبلیدینگ رشته هایی مانند مو ایجاد می کند ، در سایه میکرو نتیجه صاف تر و مشابه زمانی است که از پودر سایه ابرو استفاده می کنید.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

به همین دلیل است که از این روش به عنوان ابروهای پودری یا Ombre نیز یاد می‌شود. در روش میکروسایه، لکه‌های کوچکی به شکل نقطه در پوست ایجاد می‌شود و سپس رنگدانه در این لکه‌های ریز رسوب می‌کند.

در حالی که روش میکروسایه شبیه به دو روش قبلی به نظر می‌رسد، اما به یاد داشته باشید که تنظیمات سوزن برای میکروسایه به جای آنکه صاف و تخت باشد، گرد است و همین امر باعث می‌شود که ایجاد لکه‌ها آسان‌تر باشد. میکروسایه برای افرادی که پوست چرب دارند یا ظاهر آرایشی را ترجیح می‌دهند مناسب است.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو

اثر میکروبلیدینگ بسیار فوری و بلافاصله آشکار است. ممکن است بعد از میکروبلیدینگ مقداری قرمزی و حساسیت داشته باشید ، اما نتیجه را خیلی سریع روی ابروهای خود می بینید.

ابروهای جدید شما ممکن است در ابتدا کمی تیره به نظر برسد زیرا رنگ آن روی پوست شما می ماند اما با بهبودی خراش های پوست و برطرف شدن رنگدانه ها ، ابروهای شما بسیار طبیعی تر به نظر می رسند.

جلسه دوم پس از ترمیم پوست برای ترمیم ابرو ضروری است. این تعمیر به آرایشگر شما این امکان را می دهد تا مناطقی را که تیغ نیستند و رنگدانه به خوبی در خراش ها قرار نمی گیرد پر کند و فرم ابروها را کامل کند.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

بیشتر بخوانید: چگونه جوش های زیرپوستی را درمان کنیم؟

فرآیند میکروبلیدینگ

روش میکروبلیدینگ نسبتاً ساده است. این فرایند با مشورتی آغاز می شود که در آن شما با آرایشگر خود در مورد شکل ابروها و رنگ مورد نظر خود صحبت می کنید. سپس آرایشگر شما از پماد بی‌حس‌کننده استفاده می کند تا درد را به حداقل برساند.

سپس، آرایشگرتان شکل ابروهای جدید شما را ترسیم می‌کند و در بعضی از موارد از خط‌کش یا نوار درجه‌بندی شده استفاده می‌کند تا مطمئن شود که ابروهایتان متقارن هستند. پس از تأیید شکل، روی تخت دراز می‌کشید تا آرایشگرتان کارش را ادامه بدهد.

در این روش آرایشگر شما هر بار روی یک ابرو کار می کند ، ابتدا برش هایی ایجاد می کند و سپس رنگدانه اضافه می کند. در آخر ، رنگ اضافی را از بین می برد و کار تمام می شود! کل مراحل از ابتدا تا انتها ممکن است حدود دو ساعت طول بکشد. سرانجام ، شما باید جلسه دوم را به مدت چهار تا شش هفته رزرو کنید.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

ماندگاری میکروبلیدینگ

ابروهای میکروبلید بسته به نوع پوست شما از یک تا سه سال دوام خواهند داشت. برای اطمینان از طول عمر این روش ، باید به دقت دستورالعمل ها و نکات مربوط به مراقبت های بعدی را دنبال کنید.

میکروبلیدینگ معمولاً 12 تا 15 ماه پس از اولین بار ترمیم می شود ، این بستگی به نوع پوست و مدت زمان باقی ماندن رنگ دارد.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

از میکروبلیدینگ مراقبت کنید

در طی چند ساعت اول بعد از جلسه میکروبلیدینگ ، ممکن است ابروهای شما کمی حساس باشد ، اما این کاملا طبیعی است. همچنین رنگ اولیه ابرو بلافاصله پس از میکروبلیدینگ بسیار تیره به نظر می رسد اما با قرار دادن رنگدانه ها و بهبود خراش های پوستی ، رنگ ابروها تا 60٪ روشن می شود.

حدود سه یا چهار روز پس از جلسه میکروبلیدینگ ، ممکن است دچار خارش یا پوسته پوسته شدن ابروها یا برخی از تحریکات پوستی و آلرژی شوید. اگرچه ممکن است وسوسه شوید ابروهایتان را بخار دهید ، اما توصیه می کنیم این کار را به هیچ وجه انجام ندهید.

بیشتر بخوانید: انتخاب سایه چشم مناسب مکمل با رنگ چشم

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

در طول هفته اول باید از فعالیت‌های مثل عرق کردن، خیس کردن و شستن ابروها اجتناب کنید. نباید هیچ گونه ورزشی انجام دهید یا به سالن ورزشی بروید. هنگام شستن صورت، دور ابرویتان را نشویید.

می توانید با کمی اب استریل ابروهای خود را به آرامی پاک کنید تا خون خشک شده یا مایع لنفاوی را از روی خراش پاک کنید. مطمئن باشید که بعد از چهار هفته ابروهای شما کاملا خوب می شوند.

عوارض جانبی و آلرژی

عفونت و واکنش های آلرژیک دو خطر مهمی است که ممکن است در اثر خونریزی میکروب برای شما ایجاد کند. یکی از بهترین راه های جلوگیری از عفونت ، تحقیق دقیق هنگام انتخاب آرایشگاه است. بسیاری از افراد به طور غیرقانونی و در مکان های غیرمجاز به میکروبلیدینگ می پردازند.

ما توصیه می کنیم که از آرایشگر خود اجازه کار یا گواهی بازرسی بهداشتی را بخواهید – یک آرایشگر معتبر باید آن را ارائه دهد. از دوستان یا خانواده خود سوال کنید و به توصیه های آنها گوش فرا دهید.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

همچنین می توانید به صورت آنلاین نظر سنجی کنید. اگر نگران واکنش آلرژیک هستید ، می توانید از آرایشگر خود بخواهید قبل از انجام آزمایش ، یک آزمایش لکه ای روی پوست شما انجام دهد.

بعد از این آزمایش ، احساس سرخی و حساسیت جزئی و همچنین مقدار کمی خون و مایع لنفاوی در چند ساعت اول طبیعی است. با این حال ، اگر درد ادامه داشته باشد ، محل آزمایش متورم یا چرکی می شود ، بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید تا از ورود عفونت به جریان خون جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید” محبوب ترین برند‌های لوازم آرایشی دنیا!

آماده شدن برای یک جلسه میکروبلیدینگ

قبل از جلسه میکروبلیدینگ باید چند کار انجام دهید و از انجام چند فعالیت خودداری کنید. در طول یک ماه قبل از میکروبلیدینگ ، نباید از روش های پاکسازی صورت مانند لایه برداری ، میکرودرم ابریژن ، نیدلینگ پوست و لیزر درمانی استفاده کنید و از محصولات حاوی ویتامین A استفاده نکنید.

اینها می توانند به پوست آسیب برسانند و ممکن است حاوی موادی باشند که با رنگدانه ها تداخل داشته و در نهایت تأثیر منفی بر نتیجه نهایی دارند. به مدت یک تا دو هفته قبل از جلسه میکروبلیدینگ ، از انجام اپیلاسیون یا الکترولیز موهای زائد و همچنین درمان های زیبایی مانند بوتاکس یا تزریقات دیگر خودداری کنید.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

48 ساعت قبل از جلسه میکروبلیدینگ از مصرف الکل ، ایبوپروفن ، آسپرین ، قهوه ، نیاسین و ویتامین E خودداری کنید. سرانجام ، یک روز قبل از جلسه خود در فضای باز کار نکنید تا از آفتاب سوختگی یا آفتاب سوختگی جلوگیری کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که ممکن است در دوران قاعدگی نسبت به درد حساسیت بیشتری داشته باشید ، بنابراین اگر نگران درد هستید ، سعی کنید قرار ملاقات خود را برای میکروبلیدینگ هماهنگ نکنید.

هزینه میکروبلیدنگ ابرو چقدر است؟

میکروبلیدینگ روشی نسبتاً گران است و متوسط ​​قیمت آن حدود 500 هزار تا 1 میلیون تومان است. جلسه دوم برای تعمیر معمولاً هزینه کمتری دارد و حدود 150 تا 200 هزار تومان است.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که دیگر نیازی نیست که هر روز صبح ابروهای خود را پر کنید و داشتن ابروهایی زیبا و با ظاهری طبیعی می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند و خواهید دید که میکروبلیدینگ قطعاً ارزش هزینه را دارد.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از پخش شدن سایه چشم + راه حل

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن و جلوگیری از عفونت ، ضروری است که از مورد بعدی به درستی مراقبت کنید. در هفته اول بعد از جلسه ، نباید عرق کنید ، این بدان معناست که باید از ورزش ، کارهای سنگین خانه ، حمام گرم ، سونا یا اتاق بخار دور باشید.

همچنین ، شما نمی توانید ابروهای خود را خیس کنید ، از شنا کردن یا شستن صورت خودداری کنید. نکته دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که به ابروهای خود دست نزنید ، از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید و به مدت ده روز از هیچ گونه لایه برداری یا لیزر درمانی استفاده نکنید و همچنین از محصولات زیبایی روی ابروهای خود استفاده نکنید.

از رفتن به مکان های گرد و غبار یا رانندگی با پنجره های باز خودداری کنید ، زیرا ذرات موجود در هوا ممکن است پوست شما را آلوده یا تحریک کنند. در آخر ، به یاد داشته باشید که تا یک هفته بعد از جلسه میکروبلیدینگ نمی توانید آرایش کنید ، بنابراین آماده لذت بردن از ظاهر طبیعی خود باشید.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

بایدها و نبایدها در میکروبلیدینگ

بایدها:

 • از برخی فعالیت‌هایی که می‌توانند روی نتیجه نهایی تاثیر بگذارند، دوری کرده و برای این کار کاملاً آماده شوید. این فعالیت‌ها می‌تواند شامل
 • درمان‌های زیبایی خاص و همچنین مصرف برخی از مسکن‌ها و مواد غذایی باشد.
 • دستورالعمل‌های آرایشگرتان را دنبال کنید.
 • قرار ملاقات بعدی را برای ترمیم ابروهایتان تعیین کنید.
 • از یک پنبه که به مقدار خیلی کمی با آب استریل آغشته شده است استفاده کنید تا خون یا مایعات لنفاوی خشک شده بر روی خراش‌ها را پاک کنید.

میکروبلیدینگ ابرو

نبایدها:

 • اگر ابروهایتان بیش از حد مورد انتظارتان تیره شده است، نگران نباشید؛ با گذشت زمان کمرنگ‌تر می‌شوند.
 • هنگامی که ابروهایتان شروع به پوسته پوسته شدن می‌کنند، به آنها دست نزنید، آنها را نخراشید و نخارانید.
 • بعد از گذشت یک هفته کامل، می‌توانید ابروهایتان را خیس کنید، تعریق مشکلی ایجاد نمی‌کند و از این به بعد می‌توانید آرایش کنید.
 • به مدت ده روز نمی‌توانید از پاک‌کننده‌ها یا محصولات مخصوص صورت استفاده کنید یا تحت درمان‌های شیمیایی یا لیزر درمانی قرار بگیرید.
 • نباید ابروهایتان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.
 • دوش گرفتن

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ کجا انجام شود؟

میکروبلیدینگ به طور کلی در سالن های زیبایی انجام می شود و انتخاب آرایشگاه مناسب یکی از مهمترین انتخاب هایی است که انجام می دهید. شما باید اطمینان حاصل کنید که فرد مناسب و مناسبی را انتخاب کرده اید.

آرایشگر شما باید به اندازه کافی در زمینه میکروبلیدینگ آموزش دیده باشد و همچنین باید دارای مجوز باشد. سالن باید تمیز باشد ، همه وسایل باید یکبار مصرف باشند و آرایشگر شما باید از دستکش استفاده کند.

از دوستان و خانواده خود راهنمایی بخواهید ، در اینترنت تحقیق کنید و به عکسهای نمونه کارهای قبلی ، بعدی و بهبود یافته در صفحات سالن زیبایی خود نگاه کنید. همچنین می توانید برای دیدن نمونه کارها ، قرار ملاقات و تمیزی سالن را بررسی کرده و سوالات خود را بپرسید.

میکروبلیدینگ ابرو

سوالات متداول

1. ابروهای میکروبلیدینگ چه مدت طول می کشد؟

ابروهای میکروبلید بسته به نوع پوست شما از یک تا سه سال دوام خواهند داشت. شما باید مطمئن شوید که دستورالعمل ها و مراقبت های بعدی را با دقت دنبال می کنید تا ابروهای شما طولانی ترین مدت را داشته باشند.

این ابروها بسته به نوع پوستی که دارید و مقدار رنگدانه ای در آن ذخیره می شود ، معمولاً پس از 12 تا 15 ماه باید ترمیم شوند.

میکروبلیدینگ ابرو

2. آیا ابروها بعد از میکروبلیدینگ رشد می کنند؟

اگر میکروبلیدینگ به درستی انجام شود، روی رشد موهای طبیعی ابرو تأثیر نمی‌گذارد. عمق برش‌های ایجاد شده کمتر از آن است که بر روی فولیکول‌های مو تأثیری بگذارند، بنابراین انجام میکروبلیدینگ مانع رشد موها نمی‌شود.

به یاد داشته باشید که حتی اگر در طول جلسه میکروبلیدینگ، برخی از تارهای موهای ابروی شما کنده شوند، این موها دوباره رشد می‌کنند. به همین خاطر، توصیه می‌شود که به جای آن که کاملاً مدل ابرویتان را تغییر دهید، شکل طبیعی ابروهای خود را ترمیم کرده و بهبود ببخشید.

میکروبلیدینگ ابرو

3. آیا میکروبلیدینگ ابرو قابل اصلاح است؟

متأسفانه ، اگر میکروبلیدینگ به خوبی انجام نشود ، هیچ راه ساده ای برای رفع آن وجود ندارد. لیزر هنوز هم بهترین گزینه برای از بین بردن رنگدانه است ، اما ممکن است هزینه زیادی داشته باشد.

همچنین می توانید آرایشگاه خود را عوض کنید ، اما همه آرایشگران موافق اصلاح کار نامناسب شخص دیگری نیستند ، زیرا اصلاح میکروبلیدینگ یک روند طولانی و پیچیده است.

ممکن است لازم باشد ابروهای شما تغییر شکل داده ، سایه بکشد یا رنگ آنها برداشته یا اصلاح شود. صاف کردن ابروها ممکن است چند جلسه طول بکشد ، بنابراین صبور بودن واقعاً حیاتی است.

میکروبلیدینگ ابرو

4- آیا میکروبلیدینگ درد دارد؟

میکروبلیدینگ یک روش نسبتاً بدون درد است ، به طوری که اکثر افراد می گویند درد یا ناراحتی بسیار کمی داشته اند ، اما اغلب آن را به عنوان یک احساس خراشیدن آزار دهنده توصیف می کنند. برخی از آرایشگران قبل از شروع میکروبلیدینگ از پماد بی حس کننده موضعی برای کاهش درد تا حد ممکن استفاده می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.