سلامت پوست

مزایا و معایت وکس صورت که باید بدانید!

مزایا و معایت وکس صورت که باید بدانید!

مزایا و معایت وکس صورت که باید بدانید! یکی از نگرانی های خانم ها رفع موهای زائد صورت است بسیاری از خانم ها برای رفع این مشکل از موم یا وکس صورت استفاده می کنند.

در این مقاله از مجله 2 رخ  می خواهیم فواید موم صورت را توضیح دهیم تا خودتان تصمیم بگیرید که آیا باید از موم استفاده کنید یا نه؟ در ادامه تمام مزایا و معایب موم صورت را می خوانیم. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

مزایا و معایت وکس صورت که باید بدانید!

بیشتر بخوانید” فیشیال صورت چیست ؟ همه چیز درباره فیشیال

فواید وکس صورت چیست؟

وکس صورت یکی از راه‌های از بین بردن موهای زائد صورت است که معمولا مایعی سبز یا مشکی می‌باشد که با حرارت غیر مستقیم گرم می‌شود و توسط کارد به صورت منتقل شده و سپس کنده می‌شود این شاید دردناک باشد ولی فواید دیگری نیز دارد.

  • پس از اپیلاسیون با موم یا وکس صورت، موهای صورت شما نرم و نازک می‌شود.
  • استفاده از این روش برای از بین بردن موهای زائد بسیار ایمن است زیرا هنگام اپیلاسیون صورت هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی شود.
  • اپیلاسیون موهای زائد با کمک موم یا وکس صورت هم ارزان است و هم می توانید به سرعت از شر موهای زائد خلاص شوید.
  • اپیلاسیون با موم صورت یا وکس دوام بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد زیرا رشد مو پس از 3 تا 8 هفته انجام می شود ، در حالی که در روش های دیگر مو تا یک هفته رشد می کند بنابراین ماندگاری بیشتری دارد.
  • با استفاده از موم یا وکس صورت می‌توان مطمئن بود که مو دقیقا در نقاطی که ما می‌خواهیم از پوست جدا شود، به این ترتیب می‌توان ابروها را به بهترین صورت شکل داد و زیبایی آن را به چشم دید.
  • فقط مطمئن شوید که مایع خیلی گرم نباشد ، زیرا ممکن است پوست صورت شما را بسوزاند.
  • یکی از فواید موم صورت این است که جوش های سر سیاه بینی را از بین می برد. می توان گفت بهترین روش برای از بین بردن جوش های سرسیاه استفاده از موم صورت است.
  • همچنین سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست را تمیز می کند.

مزایا و معایت وکس صورت که باید بدانید!

بیشتر بخوانید: چگونه پوستی جوان و شاداب داشته باشیم

معایب موم یا وکس صورت

پزشکان استفاده از موم یا وکس صورت را برای بیماران دیابتی و افرادی که مشکلات گردش خون دارند توصیه نمی کنند.

• احتمال عفونت پوستی بیشتر است ، بنابراین باید مراقبت شود تا از عفونت جلوگیری شود.

• مو نیز ممکن است شکسته و مقداری از آن بر روی پوست باقی بماند.

استفاده از موم گرم روی صورت 10 دقیقه طول می کشد و ممکن است پوست آسیب ببیند. استفاده نادرست از موم صورت باعث تحریک یا سوختن پوست می شود.

• باید صبر کنید تا اندازه موهای شما 6 میلی متر شود ، در غیر این صورت موها از بین نمی روند.

موم صورت معمولاً با درد همراه است زیرا پوست صورت نسبت به سایر قسمتهای بدن حساسیت بیشتری دارد. اپیلاسیون صورت باعث قرمزی یا جوش می شود.

نکته مهم در استفاده از موم صورت توجه به فاصله زمانی وکس صورت است ، زیرا اگر وکس صورت در فواصل کوتاه تری انجام شود ، ممکن است به پوست آسیب برساند.

وکس صورت

سخن آخر:

مزایای و معایب وکس صورت را در این مطلب به صورت خلاصه خواندید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. شما تا به حال از وکس صورت استفاده کرده‌اید؟ نظرات و یا پیشنهادات خودتان را برای ما بفرستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.