آرایش لب, زیبایی

آموزش استفاده از براش استیپلینگ Stippling

چند روش برای جلوگیری از ماسیدن رژ لب

چند روش برای جلوگیری از ماسیدن رژ لب : رژ لب از ساده‌ترین لباس‌ها گرفته تا ترکیب یک آرایش کامل، یکی از همه کاره‌ترین اقلام کیف آرایش شما است. و با وجود چنین طیف وسیعی از رنگ‌های رژ لب، مطمئناً می‌توان هر روز هفته رنگ‌های متفاوتی را انتخاب کرد.

با این حال، استفاده از رژ لب می تواند کمی پیچیده تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید – ممکن است متوجه شوید که رنگ لب شما خارج از خط لب شما ماسیدن می کند یا اینکه در تمام طول روز در جای خود باقی نمی ماند. و مگر اینکه بخواهید هر چند دقیقه یک بار آینه خود را چک کنید تا ببینید رنگ شما تغییر کرده است یا خیر، احتمالاً می توانیم قبول کنیم که داشتن رژ لب با ماندگاری طولانی و تکنیک استفاده مناسب برای هر ظاهر زیبایی ضروری است.

در زیر نحوه زدن رژ لب و جلوگیری از ماسیدن را با این هشت نکته آسان بیاموزید.

1. لب خود را لایه برداری کرده و مرطوب کنید

بیایید با صحبت در مورد نحوه آماده سازی لب های خود برای رنگ لب شروع کنیم. مطمئناً، می‌توانید رژ لب‌تان را بدون هیچ کار مقدماتی بکشید، اما ممکن است خیلی خوب به نظر نرسد. برای ظاهری که ماندگار و عالی به نظر می رسد، قبل از استفاده از هر رنگی، کمی زمان برای لایه برداری لب های خود اختصاص دهید.

سلول‌های مرده پوست می‌توانند روی سطح لب‌های شما جمع شوند و شما می‌خواهید آنها را با یک اسکراب ملایم لب از بین ببرید، سپس با یک بالم لب مرطوب‌کننده برای کمک به مرطوب نگه داشتن نفخ‌تان ادامه دهید. این می تواند به شما کمک کند که هنگام استفاده از رژ لب، یک بوم صاف و یکدست برای کار با آن داشته باشید. 

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از اسکراب لب برای داشتن لب‌های صاف

2. از خط لب استفاده کنید

خط لب محصول آرایشی است که شما اغلب از آن غافل شده اید. خط لب نه تنها می تواند رنگ لب شما را طولانی تر کند، بلکه می تواند به توقف ماسیدن نیز کمک کند (که گاهی اوقات به آن پر کردن نیز می گویند). برای کمک به پر کردن خطوط ریز، قسمت بیرونی لب های خود را با آستر بپوشانید. سپس، قبل از زدن رژ لب، برای جلوگیری از ماسیدن ، بقیه لب‌هایتان را با یک خط لب در سایه‌ای که با رژ لب‌تان مطابقت دارد، پر کنید. 

چند روش برای جلوگیری از ماسیدن رژ لب

3. لب های خود را با کانسیلر پرایم کنید

شما در حال حاضر از کانسیلر روی صورت خود برای کمک به ایجاد یک پایه یکنواخت استفاده می کنید – و به نظر می رسد که می توانید همین کار را برای لب های خود نیز انجام دهید. اگر پرایمر لب در دسترس ندارید، کافی است کانسیلر معمولی خود را دراز کنید و با استفاده از مخلوط کن آرایش، مقدار کمی از آن را روی لب‌های خود بمالید. سپس یک برس لب بردارید و رنگ لب مورد نظر خود را روی آن بمالید.

بیشتر بخوانید:‌نکاتی مهم برای استفاده از کانسیلر که باید بدانید

4. رژ لبی با ماندگاری بالا انتخاب کنید

این ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما ارزش تکرار دارد. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که ظاهر لب شما تا زمانی که ممکن است در جای خود باقی می ماند، یک فرمول لباس بلند را انتخاب کنید. یکی یا چند مورد از این رژلب های مورد علاقه با ماندگاری بالا را در زیر انتخاب کنید.

چند روش برای جلوگیری از ماسیدن رژ لب

5. رژ لب خود را با پودر شفاف لکه دار کنید و ست کنید

این یک بخش کلیدی در هنگام استفاده از رژ لب است که ممکن است حتی ندانید، پس از اتمام پرایم کردن لب های خود با خط لب یا کانسیلر، یک لایه رژ لب را با استفاده از یک برس بزنید (این کار باعث می شود دقت بیشتری نسبت به استفاده مستقیم از لوله داشته باشید. ) سپس لب های خود را به آرامی با دستمال پاک کنید. دوباره این روند را تکرار کنید. پس از زدن دومین لایه رژ لب، دوباره با دستمال خود لکه بزنید. سپس، با استفاده از یک برس پودر، یک پودر شفاف را از طریق دستمال روی لب‌هایتان بمالید تا به حالت دهی لب‌ها کمک کند.  

6. رژ لب خود را لمس کرده و لکه دار کنید

اگر فقط یک اشاره رنگ چیزی است که به دنبال آن هستید، تکنیک pat-smudge یک راه آسان برای زدن رژ لب و به دست آوردن ظاهر طبیعی تری است که در تمام صورت شما حرکت نمی کند. با انگشت حلقه خود به آرامی رنگ لب خود را بزنید و کمی آن را لکه دار کنید. (دلیل اینکه شما باید از انگشت حلقه خود استفاده کنید این است که لمس ظریف تری نسبت به سایر انگشتان شما دارد). این روش همچنین می تواند به شما کنترل بیشتری بر روی میزان رنگی که واقعاً روی لب های خود می زنید، بدهد.

7. یک اسپری تنظیم کننده اعمال کنید

هنگامی که لب های خود را آماده کردید و رژ لب انتخابی خود را اعمال کردید، رنگ خود را با یک اسپری آرایشی تنظیم کنید.

چند روش برای جلوگیری از ماسیدن رژ لب

فرمول سبک وزن و بدون روغن، رنگ شما را از لکه دار شدن یا ایجاد خطوط ریز جلوگیری می کند. برای استفاده، بطری را خوب تکان دهید، بطری را در فاصله 8 تا 10 اینچی از صورت خود بگیرید، چشمان خود را ببندید و چهار تا شش بار با حرکات “X” و “T” اسپری کنید.

8. از یک نی بنوشید

ما در حال اتمام یک هک رژ لب هستیم که قطعاً باید به عنوان بخشی از آرایش روزانه خود از آن استفاده کنید. هر زمان که رژ لب می‌زنید، همیشه نوشیدنی‌هایتان را از طریق نی بنوشید به این ترتیب رنگ شما همان جایی که باید باشد – روی لب‌هایتان باقی می‌ماند.

سخن آخر:

امیدواریم این نکته به شما کمک کند که از ماسیدن رژ لب خود جلوگیری کنید. در مطلب بعد به پرتر کردن لب با رژ لب پرداخته ایم. با ما همراه باشید: استفاده از رژلب برای پرتر نشان دادن لب های باریک

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.