آرایش صورت, آرایش و زیبایی

آموزش آرایش چشم های گود و فرو رفته

آموزش آرایش چشم های گود و فرو رفته

آموزش آرایش چشم های گود و فرو رفته : آیا تا به حال فکر کردید چرا یک نوع آرایش که آن روی صورت خود بازسازی کردید، آنطور که شما می‌خواستید به نظر نمی‌رسد؟

هنگامی که نوبت به انجام آرایش چشم می‌رسد، مهم است که حالت چشم خود را شناخته و با استفاده از روش و محصولات آرایشی مناسب زیبایی چشمان خود را بیشتر کنید.

آرایش چشم

اگر شما خانمی با چشم‌های گود هستید، به احتمال زیاد چشمانی درشت دارید که در صورت شما گود رفته و زیر ابرو شما فرو رفته‌اند و استخوان ابرو شما را برجسته نشان می‌دهند.

قبل از استفاده از هر گونه آرایش یا لوازم آرایش روی صورت خود، حتماً مطمئن شوید که صورت شما تمیز و شاداب است. همچنین استفاده از پرایمر چشم می‌تواند ایده خوبی باشد زیرا باعث می‌شود میکاپ چشم شما تمام طول روز دست نخورده باقی بماند و به مدت طولانی‌تری چشمگیر به نظر خواهید رسید.

آرایش چشم

وسایل مورد نیاز:

 • پالت سایه چشم دارای رنگ‌های خنثی
 • سایه چشم براق به رنگ صورتی روشن
 • سایه چشم مشکی
 • براش سایه چشم نرم
 • براش سایه چشم نوک تیز
 • مژه مصنوعی
 • خط چشم
 • مداد ابرو

آموزش گام به گام میکاپ چشم 💎

1. کار خود را با زیرساخت شروع کنید

راز باز کردن و بیرون آوردن چشم‌های فرو رفته هایلات و روشن کردن اطراف چشم با سایه چشمی روشن است. از یک سایه با رنگ طبیعی روی تمام پلک خود استفاده کرده و مطمئن شوید که آن را واقعاً به خوبی محو می‌کنید.

آرایش چشم

بیشتر بخوانید” آرایش لایت صورت چگونه باید باشد؟

2. به سمت چین پلک حرکت کنید

از سایه چشم مشکی یا قهوه ای تیره استفاده کنید و آن را با یک برس سایه نرم روی پلک و گوشه خارجی خود قرار دهید. حتماً هر بار به جای اینکه فقط یکبار سایه چشم مشکی بزنید ، مقدار کمی سایه چشم استفاده کنید تا ناحیه مورد نظر را به میزان دلخواه تیره کنید.

آموزش آرایش مخصوص چشم های گود و فرو رفته

3. مقداری سایه براق اضافه کنید

جهت بیرون آوردن چشم فرو رفته، از سایه چشم براق با رنگ صورتی روشن برای وسط و گوشه داخلی پلک خود استفاده کنید. آنقدر آن را محو کنید تا سایه چشم مشکی و براق یک دست به نظر برسند.

اینکار را می‌توانید با براش سایه چشمی سفت و باریک انجام دهید. هرچند، نباید سایه چشم براق را خیلی محو یا آن را در وسط و گوشه داخلی پلک خود پخش کنید.

آموزش آرایش مخصوص چشم های گود و فرو رفته

بیشتر بخوانید: میکاپ شبانه دوستانه چگونه باشد؟ + تصاویر

4. استخوان ابرو را هایلایت کنید

از سایه چشم روشن برای برجسته سازی استخوان ابرو استفاده کنید و ظاهری کمرنگ و نرم به آرایش چشم خود بدهید.

آموزش آرایش مخصوص چشم های گود و فرو رفته

5- خط مژه پایینی خود را آرایش کنید 

از همان سایه چشم تیره‌ای که برای گوشه بیرونی پلک خود استفاده کردید، برای متصل کردن گوشه بیرونی پلک خود به خط مژه پایین استفاده کرده و آن را به خوبی محو کنید.

آرایش چشم گود رفته

بیشتر بخوانید: چند ترفند آرایشی جذاب برای کاهش خستگی صورت !

6.از رنگ بژ برای بیرون آوردن چشمان خود استفاده کنید

یک مداد چشم بژ می‌تواند واقعاً برای شما ترفند بیرون آوردن چشم گود رفته را انجام دهد. از آن درون پلک پایینی خود استفاده کنید.

آرایش چشم گود رفته

7. با مژه مصنوعی مژه‌های خود را پرپشت کنید

برای انجام مرحله آخر ، باید ابروهای خود را مرتب کرده و جای خالی را با مداد ابرو یا هر محصول ابرو دیگری که انتخاب می کنید پر کنید. مژه های خود را حلقه کنید و مقداری ریمل بزنید ، یا اگر می خواهید زیبایی چشم خود را افزایش دهید ، به راحتی از یک جفت مژه مصنوعی استفاده کنید.

اگر می خواهید به یک مراسم شبانه بروید ، می توانید با یک خط چشم پهن کلاسیک و زیبا چشمان خود را به مرحله جدیدی برسانید.

آرایش چشم گود رفته

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره مدل آرایش تابستانه دخترانه + تصاویر

ترفندها و نکات آرایش برای زیر چشم های گود

همیشه کار خود را با مقداری پرایمر چشم روی پلک خود ناحیه زیر چشم خود شروع کنید تا مطمئن باشید که تلاش‌های شما هدر نمی‌رود. این مرحله همچنین ماندگاری آرایش شما را بیشتر می‌کند.

مهم است که هر گونه هاله سیاه و چین و چروک را جهت داشتن ظاهری بی‌نقص پوشش دهید. اگر هاله سیاه چشمان شما زیاد است، برای پوشاندن آن از پالت اصلاح رنگ و کانسیلر استفاده کنید.

هیچوقت استفاده از ریمل اشتباه نخواهد بود. مطمئن شوید که از مژه فر کن و سپس از ریمل استفاده می‌کنید تا مژه‌هایتان بلند و حجیم شوند.
اگر پوست شما چرب است و قرار است آن روز فعالیتی زیادی انجام دهید، استفاده از خط چشم و ریمل ضدآب جهت جلوگیری از پخش و خراب شدن آرایش شما ایده بسیار خوبی است.

از سایه چشمی با رنگ روشن‌تر روی تمام پلک خود و گوشه داخلی آن استفاده کرده تا به شما در روشن کردن و بیرون آوردن چشم‌های فرو رفته کمک کند.

آرایش چشم گود رفته

 1. اگر می‌خواهید از سایه چشم تیره استفاده کنید، حتماً باید آن را روی گوشه بیرونی چشم خود بزنید.
 2. با استفاده از محصولات ابرو همه جاهای خالی ابرو خود را پر کرده و حتماً مطمئن شوید که ابروهای شما در بهترین حالت خود هستند.
 3. از خط چشم زیاد استفاده نکنید، بهترین کار استفاده از آن تنها در گوشه بیرونی چشم است.
 4. باید بدانید هنگامی که آرایش می‌کنید، استفاده کردن از روش مناسب و مقدار کمی مهارت می‌توانید چشم فرو رفته شما را به میزان بسیار زیادی روشن و چشمگیر کند! برای مهارت پیدا کردن در این نوع آرایش نیاز به کمی تمرین دارید پس ناامید نشوید.

سخن آخر:

این آموزش ما برای نحوه آرایش کردن چشمان فرو رفته  و گود بود. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد و به شما کمک کند که چشم‌های زیبای خود را برجسته کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.