آرایش چشم, آرایش صورت

5 اشتباه آرایشی صورت که باعث پیرتر نشان دادن شما میشود

5 اشتباه آرایشی صورت که باعث پیرتر نشان دادن شما میشود : در این مقاله قصد داریم به 5 اشتباه در آرایش صورت بپردازیم که باعث می شود پیرتر به نظر برسید. اهمیت موضوع این است که برخی از افراد مسن سعی می کنند ظاهر پیری خود را در زیر انبوهی از آرایش پنهان کنند. اگر این روش باعث می شود آرایش آنها مصنوعی به نظر برسد و از طرف دیگر چهره آنها را پیرتر از آنچه هست نشان دهد.

5 اشتباه آرایشی صورت که باعث پیرتر نشان دادن شما میشود

5 اشتباه آرایشی صورت که باعث پیرتر نشان دادن شما میشود

مهم نیست که از چه لوازم آرایشی استفاده می کنید حتی بهترین مارک رژلب یا بهترین مارک کرم پودر و پنکیک شما باید اصول صحیح آرایش را بدانید تا پوست شما تازه و جوان به نظر برسد. پس با ما همراه باشید تا این اشتباهات را بدانید.

5 اشتباه آرایشی صورت که باعث پیرتر نشان دادن شما میشود

1. استفاده نادرست از کرم پودر

اگر پوست شما چرب است و از پودر کرم استیکی استفاده می کنید ، تمام مواد تشکیل دهنده کرم پودر در چین و چروک صورت جمع شده و آنها را با وضوح بیشتری نشان می دهد. این امر در طولانی مدت منجر به ایجاد چین و چروک حتی بیشتر می شود.

از طرف دیگر ، اگر پوست خشکی دارید ، به دنبال رنگ های تیره یا کرم های پودر مات نباشید. رنگ تیره یا فرمول مات کرم پودر باعث می شود صورت با پوست خشک تیره تر از آنچه که هست باشد. برای چنین افرادی کرم پودر مایع بر پایه آب یا چربی و رنگ شفاف برای شفاف و جوان جلوه دادن پوست توصیه می شود. با این توضیحات می دانید که انتخاب برنامه کرم پودر بدون برنامه اولین اشتباه در آرایش صورت شماست.

5 اشتباه آرایشی صورت که باعث پیرتر نشان دادن شما میشود

2. استفاده بیش از حد از زیرسازی های پودری

دومین اشتباه در آرایش صورت این است که از پودرهای آرایشی یا زیرساز پودری بیش از حد استفاده کنید. توجه داشته باشید که پودرها به‌خوبی جذب پوست نمی‌شوند و در چین و چروک اطراف چشم باقی می‌مانند. این اشتباه باعث می‌شود چین و چروک صورت شما بیشتر از چیزی که هست نشان داده شود.

برای پنهان نگه داشتن چین و چروک صورت و به خصوص چین و چروک دور چشم بهتر است از کانسیلر استفاده شود. مقدار کمی کانسیلر را با پنبه یا برس مخصوص به پوست اطراف چشم خود منتقل کنید.

مراقب باشید هرگز پوست اطراف چشم را مالش ندهید. مالیدن پوست در این قسمت به مویرگهای نازک اطراف آن آسیب می رساند. این اشتباه باعث می شود پوست اطراف چشم شما به مرور زمان تیره و کبود شود.

5 اشتباه آرایشی صورت که باعث پیرتر نشان دادن شما میشود

3. نادیده گرفتن ریمل و خط چشم

سومین اشتباه در آرایش صورت این است که شما به آرایش چشم و پلک خود توجه نمی کنید. یکی از نشانه های صورت جوان و شاداب داشتن مژه های بلند و پر و چشم های بزرگ است. این هدیه را می توانید با بهترین مارک ریمل حجم دهنده و لیفتینگ به مژه های خود هدیه دهید. از طرف دیگر با طراحی خط چشم باریک و جذاب ، چشمان شما در مدت زمان کوتاه بزرگتر ، درخشان و جذاب تر به نظر می رسند.

آرایشی صورت

4. استفاده بیش از حد از هایلایتر

شاید شنیده باشید که صورت درخشان نشانه جوانی است؛ اما این دلیل نمی شود که زیاد از هایلایتر استفاده کنید. در واقع ، چهارمین اشتباه در آرایش صورت این است که هایلایت و لولایت صورت به خوبی تنظیم نشده است.

همانطور که صورت کسل کننده و خسته نشانه پیری دارد، سایه چشم ، رژگونه و کرم های بیش از حد براق نیز صورت شما را مصنوعی نشان می دهد. این روش مرحله خوبی برای جوان سازی پوست شما نیست.

برای استفاده از رژگونه یا کرم های دیگر مانند برنزه کردن و … از رنگ هایی استفاده کنید که به رنگ طبیعی پوست شما نزدیکتر باشد. به جای کرم سفید براق ، ممکن است لازم باشد

شما از یک محصول مایع کرمی ‌که به رنگ طبیعی پوست جوان نزدیکتر است استفاده کنید. فراموش نکنید که استفاده از سایه چشم براق فقط باعث برجسته شدن پلک شما می شود و تاثیری در جوانتر نشان دادن آن ندارد.

آرایشی صورت

5. استفاده اشتباه از رژ لب

هرچه افراد پیرتر می شوند رنگ لب کمتر می‌شود. به عبارت دیگر پوست لب این افراد کمتر از قبل دیده می شود. استفاده از رژ لب کمرنگ و سبک پنجمین اشتباه در آرایش صورت است که باعث می شود پیر ، خسته و رنگ پریده به نظر برسد.

اگر می‌خواهید پیری صورت شما خیلی بارز نباشد، از رنگ های گرمتر استفاده کنید. استفاده از رژ لب قرمز ممکن است در سنین بالا چندان جذاب نباشد. اما بهتر از رنگ کالباسی یا خیلی روشن برای نشان دادن لب های خسته و رنگ پریده است.

آرایشی صورت

سخن پایانی

در این مقاله به ۵ اشتباه در آرایش صورت پرداختیم که صورت شما را بسیار پیرتز از چیزی که هست نشان می‌دهد. امیدواریم با توجه به توضیحاتی که دادیم، همواره صورت جوان و شادابی داشته باشید.همچنین میتوانید در صورت تمایل نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در زیر همین مقاله ارسال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.