آرایش صورت, آرایش و زیبایی

چگونه مناسب ترین رژلب را برای خود انتخاب کنیم؟

چگونه مناسب ترین رژلب را برای خود انتخاب کنیم؟

چگونه مناسب ترین رژلب را برای خود انتخاب کنیم؟ اگرچه انتخاب رنگ رژ لب برای آرایش کاملاً سلیقه ای است اما در این زمینه نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین و مناسب ترین رنگ رژ لب را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید. اگر می خواهید این بار رنگی جذاب و مناسب برای رژ لب خود انتخاب کنید حتماً در انتها این مقاله را از 2رخ بخوانید و با نکات کاربردی انتخاب رنگ رژ لب مناسب با رنگ پوست خود بیشتر آشنا شوید.

چگونه مناسب ترین رژلب را برای خود انتخاب کنیم؟

رنگ پوست خود را بشناسید!

برای شروع باید رنگ پوست خود را به درستی بشناسید. ساده ترین راه برای فهمیدن گرم یا سرد بودن رنگ پوست نگاه به رنگ رگ های مچ دست است. اگر این رگها آبی بودند ، یعنی پوست شما دارای آندرتون ( undertone ) سرد است و اگر رگ هایتان سبز رنگ بودند به این معنی است که شما دارای رنگ پوستی با آندرتون گرم هستید.

چگونه مناسب ترین رژلب را برای خود انتخاب کنیم؟

توصیه های کلی برای انتخاب رنگ رژ لب بر اساس رنگ پوست

به طور کلی ، اگر پوست شما سرد است بهترین گزینه استفاده از رنگ هایی مانند صورتی و بنفش برای رژ لب است و اگر پوست شما گرم است ، استفاده از رنگ های غنی تری مانند رنگ توتی (berries ) و آلویی یا گوجه ای ( plums ) برای رژلب استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: 27 اشتباه رایج در آرایش خانم ها که باید بدانید

بهترین رنگ رژ لب برای استفاده در طول روز

رژ لب یکی از محبوب ترین لوازم آرایش برای خانم هاست که معمولاً باید چندین رنگ در کیف آرایش خانم ها داشته باشد. بهتر است برای روز از رنگ های ظریف و ملایم و برای شب از رنگ های پررنگ و چشم نواز استفاده کنید. اگر می خواهید در طول روز بهترین رنگ رژ لب را برای خود انتخاب کنید  توصیه می شود از رژ لب استفاده کنید که فقط 2 تا 3 درجه با رنگ پوست شما متفاوت باشد.

چگونه مناسب ترین رژلب را برای خود انتخاب کنیم؟

رنگ رژ لب مناسب برای صورت هایی با پوست تیره

افرادی که پوستی تیره با آندرتون سرد دارند ، بهتر است از رژ لب هایی استفاده کنند که دارای سایه های رنگی مانند یاقوت و شرابی باشد و اگر آندرتون پوست گرم داشته باشد  رنگ هایی مانند برنزی و مسی بهترین انتخاب است.

بیشتر بخوانید: آرایش چشم قهوه ای | نکات مهم برای آرایش چشم

رنگ رژ لب مناسب برای صورت هایی با پوست گندمی یا زیتونی

اگر پوست شما گندمی یا زیتونی است  بسیار خوش شانس هستید! زیرا به سادگی می توانید طیف گسترده ای از رنگ های زیبا و جذاب رژ لب را امتحان کنید. با این حال  رژ لب های قرمز ، صورتی ، فوشیا ، صورتی و قهوه ای بهترین و مناسب ترین انتخاب برای رنگ پوست زیتونی یا گندمی هستند.

رژلب

رنگ رژ لب مناسب برای صورت هایی با رنگ پوست متوسط

رنگ پوست متوسط نیز به شما این امکان را می دهد تا طیف گسترده ای از سایه های مختلف رژلب را امتحان کنید. اگر اندرتون پوستتان گرم است سایه های برنزی و مسی گزینه ی مناسبی برایتان خواهند بود و اگر دارای آندرتون سرد هستید رنگ های صورتی و زرشکی( cranberry ) را انتخاب کنید. علاوه بر این می توانید رنگ هایی هلویی، سایه های مختلف رنگ قهوه ای و قرمز را نیز امتحان کنید.

رژلب

رنگ رژ لب مناسب برای صورتهای پوستی روشن

اگر رنگ پوست شما روشن است  باید از سایه های مختلف و زیبایی از رژ لب استفاده کنید تا زیبایی و جذابیت پوست خود را بیشتر و بهتر از همیشه نشان دهید. برای خانم هایی با رنگ پوست روشن با آندرتون گرم ، رژلب هلویی و صورتی بهترین گزینه برای آنها خواهد بود و برای خانمهایی که رنگ پوست روشن و آندرتون سرد دارند ، بهترین پیشنهاد استفاده از سایه های مختلف رژ لب قهوه ای یا نود (nude ) است.

سخن آخر:

امیدواریم  این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد اگر نظر و یا پیشنهادی دارید میتوانید در زیر همین پست برای ما ارسال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.