انواع لوازم آرایشی

هنگام خرید کرم پودر به این نکات توجه کنید

هنگام خرید کرم پودر به این نکات توجه کنید

هنگام خرید کرم پودر به این نکات توجه کنید: کرم پودرها یکی از اصلی ترین لوازم آرایشی هستند که بدون آنها آرایش معنی چندانی ندارد یک پایه خوب می تواند شما را بسیار زیباتر کند و یک پایه بد نه تنها صورت را به صورت مصنوعی نشان می دهد بلکه تناژ رنگ های آرایشی را نیز بدرنگ نشان می دهد. البته هدف استفاده از کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش این است که پوست حالت یکدست پیدا کند.

هنگام خرید کرم پودر به این نکات توجه کنید

بهترین کرم پودرها کدامند؟

همیشه به دنبال کرم پودری باشید که یک درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد و از روش های آرایشی برای پنهان کردن نقاط ضعف پوستی خود استفاده کنید. این محصول یکی از مهمترین لوازم آرایشی کیف شماست.

با استفاده از کرم پودر خوب (کانسیلر) می توانید به راحتی جوش ها و لکه های پوستی خود را بپوشانید. این ماده آرایشی می تواند به سرعت صورت شما را درخشان کرده و به پوست شما طراوت و شادابی خاصی ببخشد. مخصوصاً وقتی که بی خوابی را در صورت خود مشاهده می کنید. یک کرم پودر خوب می تواند صورت خسته شما را به صورت شاداب تبدیل کند.

هنگام خرید کرم پودر به این نکات توجه کنید

چطور استفاده از کرم پودر جلوه طبیعی روی پوست ایجاد کند

کرم پودر را با اسفنج یا انگشت خود روی پوست قرار دهید تا پوست شما روشن شود و در عین حال طبیعی به نظر برسد. بهتر است هنگام استفاده از کرم پودر ، دهان خود را باز نگه دارید تا ناحیه گردن شما در معرض دید قرار گرفته و خط روشن فک از بین برود. پس از اتمام آرایش یک دستمال کاغذی را به آرامی روی صورت خود بمالید. این باعث می شود مواد آرایشی روی پوست یکدست شود و در عین حال صورت شما طبیعی تر به نظر برسد.

بیشتر بخوانید: نکات و ترفند های مهم برای آرایش صورت لاغر

هنگام خرید کرم پودر به این نکات توجه کنید

هنگام خرید کرم پودر باید به چه نکاتی توجه کنید؟

کرم پودر برای شما مناسب است به طوری که وقتی روی خط فک پایین قرار می گیرد هیچ خط آرایش بین گردن و صورت وجود ندارد. هنگام خرید ، برای آزمایش رنگ کرم پودر ، باید 3 رنگ نزدیک به رنگ پوست خود را روی خط فک پایین خود بمالید، بعد در نور طبیعی ببینید که آیا هنوز خط آرایشی دیده می شود یا نه؟ اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشید خطی نباید مانده باشد.

کرم پودرها با توجه به نوع پوشش تقسیم می شوند:

کرم های مرطوب کننده رنگی: علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی برخی دانه های رنگی نیز دارند که به پوست رنگ می دهند. این کرم برای پوست های جوان و صاف مناسب است. فوم مایع رایج ترین و محبوب ترین شکل کرم پودر است. از آنجا که استفاده از آنها آسان است و پوشش طبیعی به پوست می دهد این کرم ها معمولاً برای پوست های نرمال و خشک مناسب هستند و افرادی که پوست چرب دارند باید از نوع غیر چرب استفاده کنند.

کرم پودر روغنی: این کرم ها بسیار مرطوب و غنی هستند ، مخصوصاً برای پوست های خشک مناسب هستند و از آنجا که بافت تقریباً سنگینی دارند ، باید اطمینان حاصل کنید که پوست به خوبی جذب می شود. برای این کار از اسفنج مرطوب استفاده کنید.

کرم پودر فشرده یا پنکیک: این پودر قدرت پوشانندگی بیشتری دارد  معمولاً به صورت پودر فشرده شده است. پنکیک به دو صورت چرب و خشک موجود است و استفاده از آنها معمولاً با کمک اسفنج انجام می شود که همیشه روی محصول تعبیه شده است.

پن استیک: این کرم پودر بافت سنگینی دارد و برای پوشاندن نقایص پوستی و سرخی زخم مناسب است.

بیشتر بخوانید: پاکسازی پوست صورت با بخور در خانه

هنگام خرید کرم پودر به این نکات توجه کنید

نکات مهم استفاده از کرم پودر

  • پوست خود را برای آرایش صورت آماده کنید ، مطمئن شوید که پوست تمیز و مرطوب است. پنج دقیقه صبر کنید تا مرطوب کننده توسط پوست شما جذب شود.
  • صورت خود را مرطوب کرده و اجازه دهید کرم شما جذب پوست شود. با این کار کرم پودر شما کاملاً روی سطح پوست باقی می ماند.
  •  کرم پودر را بمالید و بلافاصله پخش کنید.
  •  با زدن برس در پنکیک و پخش کردن آن روی صورت به صورت حرکات مدور هماهنگی کرم پودر را ایجاد کنید. نگران ماتی جلای چهره تان نباشید.
  • کرم پودر را با نوک انگشت یا اسفنج آرایش خود بزنید تا پوست شما درخشان و طبیعی به نظر برسد.
  •  پس از اتمام کار ، دستمال مرطوب را روی صورت خود بمالید تا پنکیک های اضافی از بین برود و درخشش لازم را به صورت خود بدهید.
  •  هنگام استفاده از کرم پودر ، دهان خود را باز کنید تا قسمت زیبایی گردن تشکیل شود و هیچ خطی باقی نماند.
  •  همیشه دو رنگ کرم پودر در دست داشته باشید. یکی برای زمستان و دیگری برای تابستان. در بیشتر ماه های سال ، اگر این دو رنگ را با هم مخلوط کنید ، هماهنگی بسیار زیبایی حاصل می شود.
  •  پس از اتمام آرایش، یک تکه پارچه را روی صورتتان بزنید که هم آخرین پوشش را تکمیل کنید و هم نرمشی به ظاهرتان داده باشید.
  • حرفه ای ها توصیه می کنند اگر می خواهید پوشش کمتری داشته باشد کرم را با انگشتان خود روی پوست پخش کنید. برای پوشاندن بیشتر از اسفنج یا پد استفاده کنید. کرم پودر را همه جای پوست شامل ناحیه چشم ها محو کنید. از وسط شروع و به اطراف محو کنید. برای مراسم های بزرگ و یا عکس گرفتن کرم پودر بیشتری اضافه نکنید.

کرم پودر

رنگ پوست مناسب را پیدا کنید

کرم پودر را روی خط چانه امتحان کنید و آن را در نور روز بررسی کنید. اگر رنگ بدون مالیدن رنگ ناپدید شد، رنگ کرم پودر عالی است.

پس از استفاده از کرم پودر ، به سراغ کانسیلر بروید

اگر ترتیب کار را رعایت نکنید و ابتدا به سراغ کانسیلر بروید ، بیش از نیاز کانسیلر استفاده خواهید کرد. زمینه کرم پودر از چروک شدن کانسیلر جلوگیری می کند.

پس از استفاده از کرم پودر ، از یک کانسیلر سبک و یک درجه روشن تر روی پوست خود استفاده کنید. کانسیلر خیلی روشن، مصنوعی است. برای پوشش حلقه های تیره زیر چشم از برس کوچک و نوک تیز استفاده کنید. اگر عیوب ریز دیگر صورتتان با کرم پودر پوشیده نشدند، می توانید از یک مقدار کانسیلر استفاده کنید.

کرم پودر

سخن آخر:

امیدواریم از این مقاله استفاده کرده باشید اگر نکته ای هست که ما نگفتیم میتونید برای ما در زیر همین پست ارسال کنید و در آخر ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.