آرایش صورت, آرایش و زیبایی

نحوه آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی

نحوه آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی : همانطور که می دانید وجود مداوم ماسک بر روی دهان و بینی باعث می شود که قسمت زیادی از بازدم افراد زیر ماسک به دام بیفتد. این می تواند باعث حساسیت پوستی یا سایر عوارض شود. از طرف دیگر ، ماسک بخشی از آرایش صورت را از بین می برد یا پاک می کند. این باعث می شود که مردم در نحوه انجام آرایش روزانه خود شک کنند. به همین دلیل ، ما به شما می آموزیم که چگونه آرایش صورت را همزمان با استفاده از ماسک سلامتی روی صورت خود انجام دهید.

نحوه آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی

نحوه آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی

این روزها که ترس از ابتلا به ویروس کرونا ، بخش بزرگی از جامعه را تحت تأثیر قرار داده است ، حال و هوای مردم تغییر کرده و مردم به ناامیدی کشیده شده اند. یکی از مواردی که به افراد کمک می کند تا در زندگی روزمره خود فعالیت بیشتری داشته باشند ، مراقبت از سلامت جسمی و مراقبت از ظاهر خود  چه لباس و چه آرایش است.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، قسمت زیادی از بازدم افراد زیر ماسک بهداشتی به دام افتاده است. این امر باعث ایجاد محیطی گرم و مرطوب در این قسمت از پوست شده و پوست را به تدریج تحریک کرده و باعث ایجاد حساسیت پوستی می شود.

بیشتر بخوانید: 5 اشتباه آرایشی صورت 

نحوه آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی

قرار گرفتن بیش از حد برخی مواد آرایشی در معرض ماسک نیز می تواند با مسدود شدن منافذ پوست ، آکنه را تشدید کند برای جلوگیری از همه این عوارض ، آرایش باید با دقت و طبق اصول آن انجام شود. در ادامه این اصول را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. از مرطوب کننده استفاده کنید

استفاده از مرطوب کننده حاوی هیالورونیک اسید یکی از اساسی ترین اصول مراقبت از پوست و آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی است. وجود مداوم ماسک روی صورت باعث خشک شدن بخشی از پوست و در نتیجه ایجاد حساسیت می شود با این توضیحات لازم است قبل از خروج از خانه پوست خود را مرطوب کننده بزنید .

نحوه آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی

2. از ضد آفتاب استفاده کنید

استفاده از ضد آفتاب مخصوص زمان یا مکان خاصی نیست. برای محافظت از پوست شما لازم است که در تمام طول روز از ضد آفتاب استفاده کنید. توجه داشته باشید که ساختار ضد آفتاب یا ژل شما سبک است تا زیر ماسک عرق نکند و جوش یا سوختگی ایجاد نکند.

بیشتر بخوانید: آموزش سایه زدن چشم به روش ساده را یاد بگیرید

3. از کانسیلر زیر چشم استفاده کنید

هنگامی که ماسکی بر روی صورت خود دارید ، به دلیل پوشانده شدن لب و بینی ، چشم شما کانون توجه قرار می گیرد. اگر چشمان شما فرورفته یا تاریک است ، حتما از کانسیلر زیر چشم استفاده کنید تا باعث شادابی و طراوت چشم شما شود. در حقیقت ، مراقبت از زیبایی چشم یکی از اصول اساسی آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی است.

نحوه آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی

4. از بهترین کرم پودر ضد آب استفاده کنید

استفاده از بهترین کرم پودر ضد آب مرحله چهارم آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی است. همانطور که در قسمت ضد آفتاب توضیح دادیم ، محصولی که استفاده می کنید باید بسیار سبک و تا حد ممکن ضد آب باشد تا به دلیل تعریق پوست زیر ماسک باعث ایجاد حساسیت یا جوش در شما نشود.

نحوه آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی

5. از بالم لب استفاده کنید

نیازی به استفاده از رژ لب نیست زیرا لب های شما زیر ماسک پنهان شده است. علاوه بر این ، رنگ موجود در رژ لب ممکن است ماسک شما را رنگی یا لکه دار کند. برای آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی ، فقط از بالم لب یا مرطوب کننده لب استفاده کنید تا از خشکی پوست لب زیر ماسک جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: 5 مدل مختلف خط چشم دخترانه جدید

6. ابروها را مرتب کنید

همانطور که هنگام استفاده از ماسک بهداشتی چشم های شما بر زیبایی شما تأثیر می گذارد ، ابروها نیز در نمایش منظم صورت به همان اندازه موثر هستند. به همین دلیل توصیه می کنیم علاوه بر آرایش زیر ماسک بهداشتی ، به نظم و یکنواختی ابروها نیز توجه کنید. برای این کار می توانید از مداد ابرو ، ژل ابرو یا ریمل ابرو بعد از آرایش ابرو استفاده کنید.

آرایش صورت

7. خط چشم و سایه ملایم

برای افزایش زیبایی چشم خود از خط چشم و سایه های ملایم استفاده کنید. استفاده از سایه های براق یا رنگ های چشم نواز برای استفاده عمومی و اداری توصیه نمی شود. در چنین مواردی از خط چشم باریک و رنگ سایه چشم مات و ملایم استفاده کنید.

آرایش صورت

بیشتر بخوانید” آرایش چشم قهوه ای | نکات مهم برای آرایش چشم

8- استفاده از فرمژه یا ریمل

بعد از کشیدن خط چشم و سایه زدن حتما سایه چشم و بهترین مارک ریمل را بزنید تا چشم های شما بزرگتر و نشاط تر و جذاب تر شوند. همانطور که قبلا توضیح دادیم ، هنگام استفاده از ماسک بهداشتی ، چشم ها در کانون توجه قرار می گیرند.

آرایش صورت

سخن پایانی

در این مقاله با اصول آرایش صورت زیر ماسک سلامتی آشنا می شوید.امیدوایم مطالب مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما میتوانید نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در زیر همین پست ارسال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.