آرایش ناخن

مهمترین مشکلات رایج مانیکور ناخن که باید بدانید!

مهمترین مشکلات رایج مانیکور ناخن که باید بدانید!

مهمترین مشکلات رایج مانیکور ناخن که باید بدانید! خانمهایی که لاک ناخن مات یا لاک براق دوست دارند به خوبی می دانند که مانیکور ناخن ممکن است ساده به نظر برسد. اما در لاک ناخن و سلامت ناخن تأثیر بسزایی دارد. به همین دلیل بهتر است در مانیکور ناخن ها بیشتر دقت کنید.

در غیر این صورت ، حتی اگر بهترین لاک مات یا براق را بخرید ، لاکی که زده اید هنوز به اندازه کافی جذاب نخواهد بود. به همین دلیل ، ما در ادامه به بررسی اشتباهات رایج در مانیکور ناخن خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

مهمترین مشکلات رایج مانیکور ناخن که باید بدانید!

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید + عکس

نزدن لاک پایه 

عدم استفاده از لاک ناخن یکی از اشتباهات رایج در مانیکور ناخن است. ما بسیاری از خانم ها را می شناسیم که لاک پایه را جدی نمی گیرند و اگر لاک پایه بزنند ، از یک لاک به عنوان لاک پایه نهایی استفاده می کنند.

اما جالب است بدانید که لاک پایه تأثیر زیادی در دوام لاک دارد و ماندگاری آن را برای چندین روز افزایش می دهد. به عبارت دیگر ، نقش لاک پایه در آرایش ناخن را می توان با پرایمر در پایه آرایش صورت برابر دانست.

سطح ناخن حاوی روغن طبیعی است که از چسبیدن لاک به ناخن جلوگیری می کند. به همین دلیل لاک پایه مانع از انتقال این روغن به لاک نهایی می شود. در نتیجه ، بسته به کیفیت لاک ، دوام آن افزایش می یابد. برای لاک پایه باید برای این منظور از لاک های مخصوص استفاده کنید.

مهمترین مشکلات رایج مانیکور ناخن که باید بدانید!

استفاده از دو لایه از یک لاک خاص نه تنها دوام آن را افزایش می دهد بلکه باعث افزایش ضخامت لاک می شود و بعدا خشک می شود. این مسئله برای لاک مات اهمیت بیشتری دارد و هنگام استفاده از لاک مات باید یک لایه لاک پایه بزنید.

کوتیکول ناخن را کوتاه کنید

کوتاه کردن کوتیکول ناخنیکی دیگر از اشتباه های رایج در مانیکور ناخن، کوتاه کردن کوتیکول ناخن است. این اشتباه نه‌تنها به‌لحاظ زیبایی‌شناختی اشکال دارد و ظاهر ناخن ها را نازیبا می‌کند، بلکه به‌لحاظ پزشکی نیز سلامت ناخن را به خطر می‌اندازد. زخم‌هایی که بر اثر کوتاه کردن کوتیکول ناخن ایجاد می‌شوند، دست شما را در معرض عفونت‌های مختلف قرار می‌دهند.

مهمترین مشکلات رایج مانیکور ناخن که باید بدانید!

از طرف دیگر کوتیکلی که کوتاه شده است دوباره در حالتی خشک و آسیب‌پذیر رشد می‌کند. با این حساب اگر وسواس زیادی برای مرتب‌کردن کوتیکول ناخن های خود دارید، پیشنهاد می‌کنیم با یک پوشر کوتیکول که ترجیحاً چوبی باشد، مقدار اضافی کوتیکول ناخن را به عقب فشار دهید. بهتر است این کار را پس از حمام انجام دهید؛ چراکه در این شرایط کوتیکول ناخن ها نرم‌تر می‌شوند.

اگر لوازم مانیکور را نشویید

نشستن لوازم مانیکور یکی دیگر از اشتباهات رایج در مانیکور ناخن است. ناخن گیر ، سوهان، پوشر کوتیکول و سایر لوازم مانیکور را باید همیشه با آب و صابون بشویید.

این لوازم نباید در کیسه های بسته قرار گیرند. زیرا محیط نور شرایط رشد باکتری ها را فراهم می کند. بنابراین ، بهتر است قبل از هر مانیکور ، تجهیزات را با محلول ضد عفونی کننده کاملا تمیز کنید.

مهمترین مشکلات رایج مانیکور ناخن که باید بدانید!

عدم توجه به بهداشت سالن مانیکور

بهداشت سالن مانیکور یکی از اشتباهات رایج در مانیکور ناخن مراجعه به سالن های زیبایی غیر بهداشتی است. سلامتی در سالن مانیکور نقش اصلی را دارد. صندلی و محیط این سالن باید تا حد ممکن تمیز باشد.

از آنجا که باکتری ها از طریق هوا نیز منتقل می شوند ، بهتر است یک سالن مانیکور انتخاب کنید که از تهویه مطبوع خوبی برخوردار باشد. در غیر این صورت ، انجام مانیکور در چنین محیطی سلامت شما را به خطر می اندازد.

مانیکور ناخن

استفاده از گوش پاک کن برای اصلاح اشتباه های لاک زدن

تهیه گوش پاک کن برای رفع اشتباهات لاک الکل هر چقدر مراقب باشید ، باز هم ممکن است دست شما خراشیده شود و لاک روی پوست دستان شما مالیده شود.

در چنین مواردی ، برای اصلاح این اشتباهات رایج در مانیکور ناخن ، بهتر است از گوش پاک کن استفاده نکنید و در عوض از یک برس آرایشی قدیمی و نازک برای اصلاح اشتباهات لاک ناخن استفاده کنید.

مانیکور ناخن

زدن لایه غلیظی از لاک

اجتناب از لایه ضخیم لاک بسیاری از افراد تصور می کنند لایه ضخیم لاک مات باعث افزایش زیبایی و دوام لاک می شود که این یکی از اشتباهات رایج در مانیکور ناخن است.

توجه داشته باشید که لاک ضخیم دیرتر خشک می شود و پس از خشک شدن ، یک لایه ضخیم و شکننده روی ناخن ایجاد می کند. در نتیجه بهتر است چندین لایه لاک نازک به جای یک لایه لاک ضخیم و متراکم قرار دهید.

مانیکور ناخن

تکان دادن شیشه لاک 

تکان دادن شیشه لاک برخی از لاک ها معمولاً در صورت ثابت بودن در جای خود قرار می گیرند و برای استفاده نیاز به لرزش دارند. وقتی شیشه لاک را تکان می دهیم ، حباب های کوچک هوا در مایع لاک قرار می گیرد و در چنین حالتی ، لاک کمی دشوار می شود و باید منتظر از بین رفتن این حباب های هوا باشید.

از طرف دیگر ، آغشته نمودن برس لاک به داخل لیوان و خارج نمودن مرتب آن ممکن است حباب های هوا را به داخل لاک اضافه کند. با توجه به این نکته ، پیشنهاد می کنیم که این اشتباه رایج را در مانیکور ناخن مرتکب نشوید و برای خرید لاک ناخن هزینه کنید. بهترین لاک مات یا براقِ موجود در بازار را خریداری نمایید که ترکیبات آن ته‌نشین نشود و نیازی به تکان دادن شیشه لاک نداشته باشید.

مانیکور ناخن

لاک زدن در محیط های گرم و مرطوب

یکی از اشتباه های رایج در مانیکور ناخن لاک زدن در محیط های گرم و مرطوب است.خشک شدن لاک اهمیت زیادی در ماندگاری و زیبایی آن دارد. لاک زدن در محیط های گرم و مرطوب، جلوی خشک شدن سریع لاک را می‌گیرد. در نتیجه محیطی خنک با آب و هوایی دل‌نشین را برای لاک‌ زدن انتخاب کنید تا گیر این اشتباه رایج در مانیکور ناخن نیفتید.

مانیکور ناخن

با حرکت قلم مو به جلو و عقب لاک بزنید

لاک زدن با حرکت برس به عقب و جلودر اینکه لاک، ناخن‌ ها را زیبا می‌کند هیچ شکی نداریم، اما در صورت استفاده مداوم از لاک، مواد شیمیایی آن به ناخن آسیب وارد می‌کند و لاک‌ زدن با حرکت برس به عقب و جلو، در درازمدت خطوط باریکی روی ناخن ایجاد می‌کند.

به این ترتیب پیشنهاد می‌کنیم این اشتباه رایج در مانیکور ناخن را مرتکب نشوید. بهتر است برس لاک را تنها در یک جهت حرکت دهید. این فرایند ممکن است لاک زدن را کندتر کند، اما جلوی آسیب های ناخن را می‌گیرد.

مانیکور ناخن

خشک کردن لاک با پرتوهای فرابنفش

یکی از اشتباه های رایج در مانیکور ناخن خشک‌ کردن لاک با پرتوهای فرابنفش است.یکی دیگر از اشتباه های رایج در مانیکور ناخن، خشک‌ کردن لاک با پرتوهای فرابنفش است. پرتوهای فرابنفش پوست را پیر و فرسوده می‌کنند و خشک کردن لاک با این پرتوها به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

در عوض پیشنهاد می‌کنیم برای خشک کردن لاک‌، ناخن ها را از فاصله‌ای حدود ۳۰ سانتی متری در معرض باد پنکه یا سشوار با هوای خنک قرار دهید. خشک کردن لاک مات دقت بیشتری نیاز دارد و بهتر است اجازه دهید این لاک در معرض جریان هوای معمولی خشک‌ شود.

مانیکور ناخن

شستن ظروف و مو

یکی از رایج ترین اشتباهات در مانیکور ناخن شستن ظرف ها و موها با آب گرم است. آب داغ دشمن لاک ناخن است و تا حدی رنگ لاک را از بین می برد و بافت آن را شکننده می کند. با این حساب ، پس از لاک زدن ، حداقل 6 ساعت صبر کنید تا خشک شود و سپس دست ها را در آب گرم قرار دهید.

برای شستن ظروف بهتر است همیشه از دستکش استفاده کنید و وقتی در حمام هستید، موهای خود را با آب ولرم بشویید.این نکته هم باید در نظر بگیرید که همیشه نمیتوان مراقب بود گاهی مجبور میشوید یا ظرف بدون دستکش بشویید و…بنابراین نکته مهم برای یک ناخن خوب و تمیز باید به ناخن  کاری که مهارت لازم را دارد بسپاید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.