سلامت مو

فواید موی کوتاه برای زنان که باید بدانید

چه ویتامینی باعث رشد موهای شما می شود؟

فواید موی کوتاه برای زنان که باید بدانید

فواید موی کوتاه برای زنان که باید بدانید: بیشتر افراد دوست دارند موهایی پرپشت و با رشد سریع داشته باشند. اگر در این گروه از افراد قرار دارید و دوست دارید موهای بلند و زیبایی داشته باشید ، باید نکات مربوط به رشد سریع مو را بدانید.پس تا آخر این مقاله با 2 رخ همراه باشید.

فواید موی کوتاه برای زنان که باید بدانید

عوامل رشد سریع مو

همه دوست دارند موهایشان جذاب باشد ، بنابراین وقت خود را صرف مراقبت و اصلاح آنها می کنند. موهای کوتاه همیشه این سوال را ایجاد می کنند که آیا باعث رشد بهتر مو می شود یا خیر؟! در میان زنان تمایل به داشتن موهای بلند و زیبا در طولانی مدت وجود دارد اما هرگز نباید از آنها غافل شد.

فواید موی کوتاه برای زنان که باید بدانید

1.فرار از مو خوره : موخره در میان بانوانی که در مدت طولانی موی فر داشته اند بیشتر مشاهده می شود اما تفاوتی ندارد در هر حال از ویژگی های آن خرد شدن کوتیکول موـ پوشش خارجی موـ است که موخره را ایجاد می کند. همانطور که مو بیشتر رشد می کند کوتیکول مو نیز شکننده می شود. در نتیجه لایه های آسیب پذیری نمایان می شوند که تنها درمان آن پیرایش مو و کوتاهی آن است.

2.رشد مو را افزایش دهید: داشتن موهای بلند و جذاب موفقیت فوری نیست. اینگونه است که شما معمولاً هر روز و هر شب با درمان های مختلف موهای خود را درمان می کنید. بنابراین می توان گفت که کوتاهی مو و پیرایش در زیبایی آن موثر است و سلامتی مو را به همراه خواهد داشت. بهتر است هر از گاهی این کوتاهی را در قسمت پایین مو انجام دهید تا از ایجاد موخوره جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید” 31 مدل موی چتری دخترانه برای صورت های مختلف

شانه زدن صحیح و اصولی موها

یکی از راههای رشد سریع مو و کنترل ریزش مو “شانه زدن” موهای شماست. شانه زدن صحیح و مناسب با برس مناسب باعث تحریک پوست ، آزاد سازی و پخش چربی های طبیعی در کل تارهای مو می شود ، اما زیاده روی در آن فقط منجر به ریزش شدید مو می شود.

همچنین شانه زدن محکم ، استفاده از برس های پلاستیکی بی کیفیت ، سفت شدن موها به مدت طولانی و حتی “کش مو” می تواند در جلوگیری از ریزش مو بسیار موثر باشد.

اگر موهای بلندی دارید ، برای کاهش ریزش مو ، بهتر است هر بار که می خواهید موهایتان را شانه بزنید ، نیمه موهایتان را شانه بزنید. به هیچ وجه موهای خیس را شانه نکنید ، در این حالت موهای شما کاملا سست است و شانه زدن باعث ریزش مو می شود.

فواید موی کوتاه برای زنان که باید بدانیدفواید موی کوتاه برای زنان که باید بدانید

تأثیر خلق و خوی در زیبایی موهای شما

اگر سبک زندگی شلوغ و پر استرسی دارید بهتر است امروز “یوگا” و “مدیتیشن” را جز برنامه های روزمره خود قرار دهید. شرایط روحی مانند افسردگی و زندگی در اضطراب یا شهرهای شلوغ نه تنها بر کیفیت زندگی بلکه بر زیبایی موهای شما تأثیر می گذارد.

تا حد امکان از شرایط استرس زا بپرهیزید و با ورزش  خواب کافی و نوشیدن مایعات سالم مانند چای سبز ، چای بابونه یا آب سم زدایی در طول روز آرام باشید. از نوشیدن مقادیر زیاد قهوه ، سیگار کشیدن ، مصرف نوشیدنی های الکلی و خوردن غذاهای سریع و بسیار شیرین مانند پیراشکی ، شیرینی خامه ای ، شکر سفید و … خودداری کنید.

موی کوتاه

سخن آخر:

امیدواریم از این مقاله استفاده کافی را کرده باشید .همانطور که گفتیم کوتاهی مو نقش موثری در رشد و حتی ریزش دارد بنابراین برای موهایی زیبا و سالم باید به برخی از نکات مهم دقت کنید,استفاده از محصولات برای سلامت مو میتواند بسیار موثر باشد اما کافی نخواهد بود! پس برای داشتن موهایی سالم باید با توجه به آنچه که گفته شد هر چند ماه یکبار آنها را کوتاه کنید این کار بسیار در رشد موهای شما مفید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.