انواع لوازم آرایشی

روش تشخیص رژ لب فاسد شده

روش تشخیص رژ لب فاسد شده

روش تشخیص رژ لب فاسد شده : رژ لب مناسب به شما کمک می کند تا بهترین ظاهر خود را داشته باشید و داشتن چهره ای زیبا مورد علاقه همه است با این حال ، رژ لب برای همیشه دوام ندارد و استفاده از یک محصول منقضی شده می تواند لبخند شما را اخم کند. خوشبختانه تشخیص سالم بودن رژ لب برای یک شب بیرون رفتن یا نیاز به رفتن به سطل آشغال نسبتاً آسان است. با 2رخ همراه باشید تا بفهمید راه های تشخیص رژ لب خراب چیست.

رژ لب

1- بررسی کنید که آیا رژ لب شما تغییر رنگ داده یا لکه های سفید دارد.

با بالا رفتن رژلب ، معمولاً رژلب محو یا تیره می شود. حتی ممکن است متوجه تفاوت رنگ نوک و پایه رژ لب شوید. به همین ترتیب ممکن است لکه های سفید در رنگ وجود داشته باشد که قبلاً وجود نداشته است حتماً به دنبال این علائم باشید زیرا ممکن است رژ لب منقضی شده باشد.

اگر فقط نوک رژ لب تغییر رنگ داد ، می توانید نوک آن را ببرید. با این حال ، بهتر است کل رژ لب را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش کانتورینگ لب به روش ساده

رژ لب

2. به دنبال دانه های رطوبت در امتداد سطح رژلب باشید.

با بالا رفتن انقضا  رژ لب ، مواد ممکن است شروع به جدا شدن کنند. در نتیجه  ممکن است دانه های روغن در امتداد رژ لب تشکیل شود. طول رژ لب خود را بررسی کنید تا دانه های رطوبت وجود داشته باشد و در صورت مشاهده کل رژ لب آن را دور بریزید.

همچنین ممکن است در داخل لوله رطوبت جمع شوید. این نیز علامت فاسد بودن رژ لب است و وقت آن است که رژ لب خود را دور بریزید.

رژ لب

3- رژ لب را بو کنید تا بوی نامطبوع آن بررسی شود.

با بدتر شدن رژ لب  بو تغییر می کند و اغلب ناخوشایند می شود ممکن است بوی نشاسته سیب زمینی یا موم داشته باشد اما ممکن است بوی روغن های موجود در محصول نیز بدهد. تست بوییدن را انجام دهید تا مطمئن شوید رژ لب هنگام باز کردن هنوز بوی آن را ندارد.

وقتی رژ لب بدبو شد فقط آن را دور بریزید. در غیر این صورت ، شما تمام روز آن را بر روی لب های خود بو خواهید کرد و در اصل یک محصول بد مصرف می کنید.

بیشتر بخوانید: 10 مورد از بهترین مارک رژلب های معروف

رژ لب فاسد

4- رژ لب را روی مچ دست خود بزنید تا ببینید آیا به نرمی پخش می شود یا خیر.

وقتی رژ لب هنوز خوب باشد ، به راحتی و در یک لایه یکنواخت پخش می شود. برای بررسی کیفیت آن  روی دست یا مچ دست خود رژ بزنید. اگر روی سطح پوست شما بلغزد ، احتمالاً هنوز هم خوب است. با این حال ، وقتی سخت است ، بهتر است آن را دور بریزید زیرا رژ لب فاسد است.

ممکن است میکروب هایی روی پوست شما وجود داشته باشد. قبل از زدن رژ لب ، پوست خود را بشویید. همچنین می توانید نوک رژ لب خود را برداشته یا با اسپری الکل ضد عفونی کنید.

رژ لب فاسد

بیشتر بخوانید: در تابستان چگونه آرایش مناسبی داشته باشیم

5.بافت رژ لب را لمس کنید تا ببینید آیا متفاوت است.

با تجزیه مواد موجود در رژ لب، تغییر بافت طبیعی است. این محصول ممکن است نمناک، بافت کلوچه ایی، خشک یا ریگ مانند شود. قبل از استفاده از محصول روی لب، این نوع تغییرات را بررسی کنید. اگر بافت متفاوت به نظر می رسد، وقت آن است که رژ لب خود را جایگزین کنید.

می توانید بافت دست یا مچ دست خود را بررسی کنید اما ممکن است لازم باشد انگشت تمیز خود را به آرامی روی رژ لب فشار دهید در برخی موارد ، فقط با مشاهده رژ لب می توانید تغییراتی در بافت مشاهده کنید. به عنوان مثال  اگر ذرات ریز در کنار رژ لب خود مشاهده کنید ، ممکن است بد و مشکل دار است.

رژ لب فاسد

6- توجه داشته باشید که پس از استفاده از رژ لب ، خشکی آن احساس می شود یا لب های پوسته پوسته می شوند.

اگر فکر می کنید رژ لب شما خوب است اما هنگام استفاده از آن خشک یا پوسته پوسته شده است ، احتمالاً رژ لب شما فاسد است. استفاده از رژ لب خود را متوقف کنید و اگر لب هایتان خشک یا ریز است ، آن را دور بریزید ، حتی اگر بوی خوبی داشته باشد و به نظر نرسد.

برخی از رژ لب های مات ، حتی اگر خوب باشند می توانند لب های شما را خشک کنند. با این حال ، شما باید یک رنگ لب صاف و یکنواخت داشته باشید. اگر رنگ لب شما پوسته پوسته یا لکه دار است ، رژ لب خود را جایگزین کنید.

بیشتر بخوانید: مزایای استفاده از بالم لب + بالم لب چیست

رژ لب فاسد

7. از رژ لب که فکر می کنید منقضی شده است استفاده نکنید.

رژ لب می تواند گران باشد ، بنابراین احتمالاً شما می خواهید تا آنجا که ممکن است از محصول خود استفاده کنید. متاسفانه ممکن است رژ لب قدیمی حاوی میکروب ها و باکتری هایی باشد که برای سلامتی شما مضر هستند. به محض اینکه فکر کردید رژ لب هایتان برای محافظت از خود خراب شده اند، جای آنها را عوض کنید.

اگر نگران هزینه هستید تعداد رژ لب های خریداری شده خود را همزمان محدود کنید. به عنوان مثال ، ممکن است به یک رنگ روز یک رنگ شب و یک گزینه متفاوت پایبند باشید.

اگر رژ لب شما 2 سال یا بیشتر است ، آن را دور بریزید. به طور کلی رژ لب ها تنها کمتر از دو سال دوام می آورند. حتی اگر بعد از این مرحله رژ لب شما خوب به نظر می رسد ، بهتر است آن را جایگزین کنید. . رژ لب های قدیمی خود را رها کنید و یک رژ جدید بگیرید.

رژ لب فاسدروش تشخیص رژ لب فاسد شده

بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

8. رژ لب باز نشده تا 5 سال دوام می آورد.

  • انتظار داشته باشید که رژ لب های طولانی مدت زودتر خشک شوند. در حالی که رژ لب های با دوام طولانی تر می توانند احساس بهتری داشته باشند ، اما ممکن است به اندازه فرمول های دیگر دوام نداشته باشند.
  • خوب است بدانید که رژ لب های ماندگار حاوی موادی هستند که به سرعت تبخیر می شوند و معمولاً زودتر خشک می شوند. بعد از حدود یک سال استفاده از رژ لب های ماندگار ، بررسی کنید که زیبا و معطر هستند.
  • اگر مشاهده کردید که محصول شما لب های شما را خشک می کند ، شاید زمان تهیه یک رژ لب جدید باشد چرا که رژلب فعلی شما، یک رژ لب فاسد شده است.
  • روش تشخیص رژ لب فاسد شده

 9.رژ لب را که در معرض گرمای شدید قرار دارد، رها کنید.

رژ لب که در گرما باشد احتمالاً بافت و درخشش اولیه خود را از دست می دهد و می تواند برای سلامتی شما مضر باشد گرما نه تنها به رژ لب آسیب می رساند بلکه باعث رشد باکتری ها روی محصول می شود. از محصولی که می دانید در گرما بوده استفاده نکنید.

به عنوان مثال ، رژ لب را که در اتومبیل یا زیر یک آفتاب گرم قرار داده اید ، دور بریزید.

رژ لب فاسدروش تشخیص رژ لب فاسد شده

سخن آخر:

امیدواریم از این مقاله استفاده کرده باشید و با توجه به نکاتی که گفته شد درباره محصول. به درست ترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.اگر نکته ای هست که ما راجبش صحبتی نکردیم میتوانید با ارسال نظر در پایین همین صفحه نظرات و یا پیشنهادات خودتان را برای ما ارسال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.