آرایش صورت, آرایش و زیبایی

جلوگیری از پخش شدن سایه چشم + راه حل

جلوگیری از پخش شدن سایه چشم + راه حل : افرادی که پوست چرب دارند بیشتر مستعد این مشکل هستند که حتی در صورت استفاده از بهترین مواد آرایشی ، آرایش صورت آنها دوام ندارد و به اصطلاح آرایش آنها از بین می رود. فکر نکنید که این اصلاً مهم نیست ، زیرا وقتی زحمت کشیده اید و سایه چشم زیبایی ایجاد کرده اید ، اما بعد از مدت کوتاهی دوام نمی آورد ، ظاهر جالبی نخواهید داشت.

جلوگیری از پخش شدن سایه چشم + راه حل

جلوگیری از پخش شدن سایه چشم + راه حل

و نتیجه بعدی این خواهد بود که شما کاملا علاقه خود را به سایه چشم از دست خواهید داد! به جز افرادی که پوست چرب دارند ، احتمالاً اکثر خانم ها این مشکل را دارند. بنابراین با ما همراه باشید تا چند روش عملی برای ماندگاری سایه چشم را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید> برای ماندگاری آرایش در تابستان چه باید کرد

1- شستن صورت

این نکته آنقدر مهم است که شما باید نه تنها به داشتن سایه چشم با دوام و جذاب توجه کنید ، بلکه باید چهره شما را با دوام و زیبا تر نشان دهد زیرا وقتی پوست به طور طبیعی چرب است ، یا هر گونه آلودگی و ماده ای روی صورت شما باقی می ماند ، آرایش به درستی روی پوست نمی نشیند و ظاهر جالبی نخواهد داشت.

پس در گام اول صورت خود را با شوینده مناسب نوع صورت تان، و چشمان عزیز خود را با شوینده های مخصوص ناحیه چشم و پلک و مژه (که پایه شوینده آن ها ملایم تر هستند و به خصوص از نوع بدون سولفات مثل برند آرگوسول که هم به حالت فومی و به صرفه و هم حالت مایع موجود است) شستشو دهید و بعد سراغ شروع آرایش بروید.

جلوگیری از پخش شدن سایه چشم + راه حل

بیشتر بخوانید: نحوه آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی

2- کانسیلر

اگر کانسیلر شما طوری طراحی شده است که برای مناطق حساس مانند چشم مشکلی ایجاد نکند ، می توانید از این روش استفاده کنید و قبل از سایه زدن ، مقدار کمی کانسیلر را در پشت چشم خود بمالید و به کمک یک پد لوازم آرایشی پخش کنید.

جلوگیری از پخش شدن سایه چشم + راه حل

3- پرایمر

پرایمرها فقط مخصوص صورت نیستند و پرایمرهای چشمی نیز وجود دارد که دقیقاً مانند پرایمر صورت کار می کنند و برای ایجاد ظاهری صاف و یکدست مورد استفاده قرار می گیرند. در مرحله بعدی روی این لایه نرم ، از مواد آرایشی اصلی استفاده کنید. وقتی بعد از پرایمر چشم سایه را استفاده کنید، دیگر به راحتی از روی پلک تان محو نخواهد شد.

جلوگیری از پخش شدن سایه چشم + راه حل

4- ترکیب خط چشم با چندین لایه سایه

این روش برای ماندگاری سایه چشم نیز موثر خواهد بود. می توانید از یک مداد چشم رنگی که همان رنگ سایه مورد نظر شما است استفاده کنید

و در طول پلک خود و یا حتی برای مشخص کردن مرزهای اولیه محل سایه بسته به نوع سایه ای که میخواهید بزنید آن مداد را به کار ببرید. پس از آن سایه های مورد نظر خود را طی چند لایه استفاده کنید تا ماندگاری خوبی داشته باشد و کاملا پوشانندگی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: طرز استفاده از آلوئه ورا برای پوست قهوه ای صورت 

سایه چشم

5- ابتدا کرمی ، سپس پودری!

اگر هم سایه چشم کرمی در لوازم آرایشی تان دارید و هم سایه چشم پودری، ابتدا با سایه چشم کرمی سطح روی پلکتان را بپوشانید و بعد سایه پودری تان را بزنید.

سایه چشم

6- مرطوب كردن قلم سایه چشم 

ممکن است قبلاً این روش را امتحان کرده باشید ، اما بررسی و یادآوری آن خالی از لطف نیست. قبل از سایه زدن ، برس خود را کمی مرطوب کنید و سپس سایه را روی پلک خود بزنید.

سایه چشم

بیشتر بخوانید» سریعترین روش از بین بردن جای جوش | روش های موثر 

7- استفاده از سایه ضد آب

این روش تضمین های بیشتری نسبت به سایر روش های ذکر شده دارد ، شما می توانید از ابتدا تصمیم بگیرید و قبل از خرید سایه و تهیه سایه چشم ضد آب ، کلمات waterproof یا fade resistant بیانگر این ویژگی هستند.

سایه چشم

سرانجام ، به عنوان آخرین مرحله ، می توانید از اسپری فیکس کننده آرایش استفاده کنید و خیال خود را آرام کنید.

سخن آخر: 

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد اگر نکته ای به ذهنتان رسید و ما درباره آن صحبتی در خصوص ثابت نگه داشتن آرایش با روش های دیگر پیشنهاد میکنید برای ما در پایین همین صفحه در قسمت ارسال نظر کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.