آرایش صورت, آرایش و زیبایی

توصیه آرایشگران حرفه ای برای آرایش پلک افتاده!

توصیه آرایشگران حرفه ای برای آرایش پلک افتاده! افرادی که پلک افتاده دارند گاهی در استفاده از بهترین مارک ریمل ، مداد و سایر آرایش چشم شک دارند. زیرا آنها معتقدند که هر چقدر تلاش کنند ، پلک های افتاده زیبایی آرایش چشم آنها را از بین می برد.

البته ، این افراد تا حدودی حق دارند ؛ زیرا افتادگی آرایش پلک اصول خاصی دارد و باید آنها را از آرایشگران ماهر یاد گرفت. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم با اصول آرایش پلک از زبان آرایشگاه های متخصص و حرفه ای همراه شما باشیم. توجه داشته باشید که بکارگیری صحیح این اصول به تکرار و تمرین زیاد نیاز دارد.

توصیه آرایشگران حرفه ای برای آرایش پلک افتاده!

توصیه آرایشگران حرفه ای برای آرایش پلک افتاده!

1. از پرایمر استفاده کنید

آرایشگران حرفه ای معتقدند که افتادگی پلک ها معمولاً چربی بیشتری نسبت به پلک های نرمال دارند. ترشح بیشتر چربی نیز باعث پخش‌شدن خط چشم و در نهایت خراب‌شدن آرایش پلک افتاده می‌شود.

کارشناسان توصیه می کنند قبل از آرایش چشم (از بهترین مارک های ریمل ، خط چشم و سایه) از پرایمر استفاده کنید. پرایمر با پوشاندن منافذ باز پوست و کنترل ترشح چربی آن به حفظ آرایش چشم کمک می کند. در پایان آرایش  توصیه می شود از اسپری تثبیت کننده یا اصطلاحاً فیکساتور استفاده کنید تا دوام و ماندگاری آرایش چشم خود را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: 5 اشتباه آرایشی صورت که باعث پیرتر نشان دادن شما میشود

توصیه آرایشگران حرفه ای برای آرایش پلک افتاده!

2. برای پوشش چین و چروک از کانسیلر استفاده کنید

برخی افراد از سایه های بسیار تیره برای پنهان نگه داشتن چین و چروک دور چشم خود استفاده می کنند. ما باید به این افراد بگوییم که این امر نه تنها به زیبایی آرایش شما کمک نمی کند ، بلکه باعث می شود چشمان شما کوچکتر از آنچه هستند نشان دهند.

برای آرایش پلک افتاده که با چین و چروک همراه است،‌ توصیه می‌شود که از کانسیلر استفاده کنید. انواع کانسیلر دور چشم به شما این امکان را می‌دهند که با پوشاندن چروک، چشمانی جوان و درخشان داشته باشید.

توصیه آرایشگران حرفه ای برای آرایش پلک افتاده!

3. ابروهای خود را مرکز توجه قرار دهید

برای پرت کردن حواس مخاطب از پلک افتاده، باید توجه ویژ‌ه‌ای روی آرایش ابروی خود داشته باشید. تا حد ممکن ابروی خود را پر و زیبا کنید. این روزها به لطف هاشور ابرو، همه به‌راحتی می‌توانند ابروهای زیبایی داشته باشند.

انواع لوازم هاشور از جمله مداد مخصوص هاشور، مداد ابروی معمولی، ریمل ابرو، مداد کانتور و خدماتی مانند تاتو، کاشت ابرو، میکرو بلیدینگ، میکرو پیگمنتیشن و غیره نیز به داشتن ابروی پرپشت و خوش حالت کمک می‌کنند.

بیشتر بخوانید: کاربرد براش های آرایشی مختلف که باید بدانید

آرایش چشم

4. خط چشم نازک را روی خط مژه بالایی خود بکشید

آرایشگران حرفه ای معتقدند خط چشم برای افتادگی پلك باید باریك و نه خیلی بلند باشد. تمرین زیاد ، دست ثابت و داشتن خط چشم ضدآب خوب رمز موفقیت در ترسیم خط چشم عالی برای پلک ها است.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، ضخامت خط چشم سایه را روی پلک ایجاد می کند و باعث می شود چشم کوچکتر از آنچه که هست باشد. بنابراین خط چشم را نازک و کوتاه بکشید.

آرایش چشم

5. از مداد سفید برای پلک پایینی و داخل چشم استفاده کنید

یکی از اشتباهاتی که باعث می شود چشم افراد کوچکتر از حد معمول شود ، استفاده از خط چشم مشکی یا تیره در داخل چشم است. از خط چشم سفید برای پلک پایین خود استفاده کنید تا پلک های افتاده را نخفی کنید. استفاده از خط چشم سفید باعث می شود چشم های شما بزرگتر و درخشان تر شوند.

آرایش چشم

بیشتر بخوانید: تکنیک آرایشی راحت حجم دادن به صورت

6. سایه چشم ترکیبی بزنید

یکی از جذاب ترین قسمت های آرایش چشم سایه آن است. این روزها پالت های سایه چشم در اندازه ها و رنگ های مختلف وجود دارد که دست افراد را باز می کند تا طرح های متنوعی با آرایش صورت یا حتی رنگ لباس و نوع مهمانی ایجاد کند.

برای آرایش پلک افتاده سراغ پالتی بروید که ترکیبات سایه‌روشن جذاب داشته باشد. به این ترتیب برای قسمت داخلی‌تر پلک از سایه‌های روشن‌تر و برای قسمت خارجی و بالای آن از سایه‌های تیره‌تر استفاده کنید. به این ترتیب افتادگی پلک، زیر سایه تیره مخفی شده و توجه افراد به سمت قسمت روشن‌تر جذب می‌شود.

آرایش چشم

7. از بهترین ریمل استفاده کنید

ترفند دیگری که در آرایش افتادگی پلک نقش مهمی دارد آرایش مژه است. برای این منظور از بهترین مارک ریمل با توجه به نوع مژه خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر مژه های کوچکی دارید ، از ریمل حجم دهنده استفاده کنید.

در این محصولات خرده مژه‌هایی وجود دارد که مژه ها را پر و زیبا نشان می‌دهد. به همین ترتیب از ریمل بلند کننده یا فرکننده نیز می‌توانید بهره ببرید. هنگام استفاده از ریمل اصول آن را رعایت کنید تا چشمانی درشت‌تر و زیباتر به شما هدیه کند.

آرایش چشم

بیشتر بخوانید: چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم

8- گونه های خود را کانتور کنید

آرایشگران حرفه ای معتقدند كه استفاده از هایلایتر روی استخوان های گونه (که متناسب با گوشه داخلی چشم باشد) توجه بیشتری را به چشم جلب می كند. با این توضیحات ، از یک هایلایتر چند منظوره برای افتادگی پلک استفاده کنید و آن را در برنامه آرایش روزانه خود قرار دهید. البته فراموش نکنید که ایجاد یک کانتور به رنگ تیره برای ایجاد تعادل در استخوان گونه برای بزرگتر نشان دادن چشم بسیار مهم است.

آرایش چشم

9. سبک ‌های جدید میکاپ را تجربه کنید

همیشه در افتادگی خط چشم یا آرایش در هر قسمت از صورت به دنبال سبک های جدید باشید. مهارت های خودآرایی خود را به روز کنید تا بتوانید مهارت های جدیدی یاد بگیرید. آرایش چشم و صورت به صبر و تمرکز زیادی نیاز دارد.

در میانه راه خسته یا ناامید نشوید. از بهترین مارک ریمل یا خط چشم استفاده کنید تا نتیجه نهایی آرایش شما زیباتر شود و در عین حال پوست یا چشم ها را نیز سالم نگه دارید.

بیشتر بخوانید: آموزش سایه زدن چشم به روش ساده را یاد بگیرید

آرایش چشم

آموزش آرایش پلک های افتاده

سخن پایانی

در این مقاله با اصول آرایش پلک افتاده آشنا شدید. برای خرید محصولات مربوط به آرایش چشم از جمله بهترین مارک ریمل، بهترین مداد چشم، کانسیلر دور چشم و غیره می‌توانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.