سلامت پوست

برای مراقبت خوب از پوست سالم چه باید کرد؟

برای مراقبت خوب از پوست سالم چه باید کرد؟

برای مراقبت خوب از پوست سالم چه باید کرد؟ همه دوست دارند پوستی سالم و بدون نقص داشته باشند. برای داشتن پوستی سالم ، باید مراقبت از پوست را به طور معمول انجام دهید بد نیست.

مراقبت از پوست صورت

پوست شما سلامتی شما را نشان می دهد. پوست بوم بدن شما و یکی از ارزشمندترین دارایی هایی است که خداوند به شما عطا کرده است. برای مراقبت خوب از پوست ، عادات محافظت از پوست سالم ایجاد کنید تا از این گنجینه گرانبها در برابر نیروهای خارجی (و داخلی) محافظت کنید. فراموش نکنید که این تنها پوستی است که برای همیشه به شما داده شده است ، بنابراین عادتهای روزمره شما معنی همه چیز را دارد.

برای مراقبت خوب از پوست سالم چه باید کرد؟

در اینجا چند نکته اساسی در زمینه مراقبت از پوست آورده شده است.

روزانه پوست خود را تمیز و مرطوب نگه دارید. صورت خود را دو بار در روز بشویید – یک بار صبح و یک بار شب قبل از خواب پوست خود را پس از تمیز کردن تمیز کنید  با استفاده از یک تونر و مرطوب کننده آن را دنبال کنید. تونر به حذف آثار باقی مانده از چربی، خاک، و… که ممکن است شما هنگام پاکسازی پوست رفته آرایش به جا گذاشته باشید کمک می کند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ کرم ضد آفتاب برتر برای انواع پوست

پوست سالم

مرطوب کننده حتی برای افرادی که پوست چرب دارند ضروری است. یک مرطوب کننده مناسب برای نوع پوست (خشک ، طبیعی یا چرب) بخرید. از نور خورشید روی پوست خودداری کنید.

با گذشت زمان قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش خورشید (UV) تغییرات زیادی در پوست ایجاد می کند ، از جمله چین و چروک ، تغییر رنگ ، کک و مک یا لکه های پیری ، لکه های خوش خیم (غیرسرطانی). و پیش سرطانی مانند کارسینوم سلول بازال ،کارسینوم سلول سنگفرشی می شود. در واقع، بسیاری از سرطان های پوست مرتبط به قرار گرفتن در معرض نور خورشید هستند.

برای مراقبت خوب از پوست سالم چه باید کرد؟

از ضد آفتاب استفاده کنید

محدودیت زمانی خود را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دهید. به خصوص بین ساعت 10 صبح و 2 بعد از ظهر و همیشه از کرم ضد آفتاب با طیف گسترده با اکسید روی و ضد آفتاب (SPF 30) یا بالاتر استفاده کنید. مثلاً با یک پیراهن آستین بلند، شلوار، و کلاه های لبه پهن پوست خود را بپوشانید.

برای مشکلات جدی پوستی از متخصصان و پزشکان کمک بگیرید. پوست هیچ کس بی عیب نیست. می تواند خشک یا چرب باشد. ممکن است آکنه یا جوش داشته باشد در میان بسیاری از مشکلات پوستی که ممکن است ایجاد شود. در مورد مشکلات پوستی خود با یک متخصص ، یا یک فرد باتجربه در سالن زیبایی محلی خود یا برای مشکلات شدیدتر ، یک متخصص پوست مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: اگر پوست خشک و حساس دارید آن را با ژل آلوئه ورا پاک کنید

برای مراقبت خوب از پوست سالم چه باید کرد؟

همیشه پوست خود را کنترل کنید در طول زندگی خود ، شما باید به تمام قسمتهای پوست خود توجه کنید با آن آشنا باشید و هر گونه تغییر مانند خال های مختلف یا لکه هایی را که منجر به سرطان پوست می شوند ، مشاهده کنید. هر زمان در مورد پوست خود سوال یا نگرانی داشتید به پزشک مراجعه کنید.

یکی از مهمترین راههای مراقبت از پوست صورت ترک سیگار و پرهیز از نوشیدنی های الکلی است. احتمالاً از آسیب های کلی این دو برای بدن آگاه هستید.

بیشتر بخوانید: نحوه تشخیص انواع پوست به روش های ساده

بیایید اثرات مخرب آنها را روی پوست مرور کنیم:

سیگار و قلیان اثرات بسیار مخربی بر روی پوست صورت دارد و می تواند باعث ایجاد لکه های زرد ، چین و چروک و سایر علائم پیری پوست شود. این دو به میزان کافی خون و اکسیژن به پوست صورت نمی رسانند. اثرات مضر الکل بر روی پوست صورت شامل گودی ، پف و پف زیر چشم است که نشانه مصرف بیش از حد نوشیدنی های الکلی است. مصرف الکل همچنین باعث کم آبی بدن می شود.

سخن آخر:

امیدواریم از این مقاله استفاده کرده باشید و توانسته باشیم نکات مفیدی را ارائه دهیم.همچنین میتوانید پاکسازی پوست صورت با بخور در خانه را هم مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.