آرایش صورت, آرایش و زیبایی

برای ماندگاری آرایش در تابستان چه باید کرد؟

برای ماندگاری آرایش در تابستان چه باید کرد؟ همانطور که میدانید تعریق و آرایش به هیچ وجه با هم مطابقت ندارند! احساس خیلی بدی است که می بینید با وجود تمام تلاشی که برای آرایش می کنید.

آرایش زیبای شما از هم می پاشد و روی صورت شما جاری می شود! شما زمان زیادی را برای محو شدن جوش های خود ، به آنها آرایش طبیعی و مطبوع ، آرایش زیبا و مطبوع با توجه به روحیه روز اختصاص خواهید داد و در نهایت کار خود را با یک رژ لب یا براق کننده لب به پایان برسانید.

برای ماندگاری آرایش در تابستان چه باید کرد؟

برای ماندگاری آرایش در تابستان چه باید کرد؟

1. با شستن صورت برای کنترل چربی پوست شروع کنید!

با استفاده از یک پاک کننده ملایم صورت ، چربی اضافی پوست را از بین ببرید و ظاهری نرم و دلپذیر به پوست دهید. سپس صورت خود را با حوله یا دستمال کاغذی خشک کنید.

برای ماندگاری آرایش در تابستان چه باید کرد؟

2. یخ را روی پوست خود قرار دهید

بسیاری از آرایشگران و متخصصان پوست این حقه را دوست دارند! یک سینی قالب یخ بردارید و آن را به آرامی روی تمام صورت خود به جز دور چشم بمالید. سینی قالب یخ را به آرامی روی پوست خود حرکت دهید.

توجه داشته باشید که از آنجا که سرمای یخبندان باعث بی حسی پوست می شود ، ممکن است فشار دستان خود را به درستی احساس نکنید. بنابراین قالب یخ را به مدت حدود 2 ثانیه به آرامی روی هر نقطه از صورت خود قرار دهید و سپس آن را حرکت دهید.

سپس یک حوله برداشته ، صورت خود را خشک کرده و سپس شروع به اجرای آرایش مورد علاقه خود کنید. این ترفند پوست شما را خنک می کند منافذ بزرگ پوست را می بندد و باعث می شود آرایش شما کمتر و دیرتر در هوای گرم از بین برود.

بیشتر بخوانید: افزایش ماندگاری رژلب با چند راهکار ساده

برای ماندگاری آرایش در تابستان چه باید کرد؟

3. تونر بزنید

یک تونر مناسب بردارید و با استفاده از یک تکه پنبه به تمام صورت و گردنتان تونر بزنید. این کار باعث جوان‌سازی پوستتان می‌شود.

4. ضد آفتاب بزنید

از یک ضد آفتاب با پایه ژل یا ضد آفتاب با پایه لوسیون سبک استفاده کنید. در روزهای گرم از ضد آفتاب‌های بر پایه‌ی کرم یا ضد آفتاب‌های سنگین استفاده نکنید.

5. استفاده از پرایمر را هرگز فراموش نکنید

فرقی نمی کند که بخواهید برای روز خود آرایش سبک داشته باشید یا آرایش سنگین و چشمگیر ، استفاده از پرایمر در زیر آرایش فواید زیادی دارد. استفاده از پرایمر صورت و پرایمر چشم یکی از موثرترین راه های جلوگیری از بهم ریختگی آرایش در روزهای گرم است.

از اضافه کردن لایه ای دیگر به آرایش پوست خود نترسید! استفاده از پرایمر ظاهر شما را مصنوعی نمی کند. پرایمر یک لایه پایه عالی برای بقیه آرایش شما ایجاد می کند که تحرک کمتری نسبت به آرایش اصلی شما دارد و بعدا خراب می شود.

اگر زیاد عرق می کنید یا پوستی بسیار چرب دارید ، بسیار مهم است که ناحیه T صورت خود را با پرایمر بپوشانید. پرایمر را می توانید فقط در ناحیه T صورت ، یعنی قسمت بالای پیشانی ، بینی ، دو طرف بینی و چانه بمالید. این کار باعث می شود کرم و کانسیلر صورت شما ساعتها دوام داشته باشد و خراب نشود.

بیشتر بخوانید: نحوه آرایش صورت زیر ماسک بهداشتی

برای ماندگاری آرایش در تابستان چه باید کرد؟

برای ماندگاری آرایش در تابستان چه باید کرد؟

6. آرایش خود را سبک نگه دارید!

وقتی دمای بیرون آنقدر زیاد است که تقریباً هر چیزی را ذوب می کند ، اضافه کردن چندین لایه به آرایش شما هیچ تأثیر مثبتی روی شما ندارد! با انتخاب آرایش مناسب برای شرایط آب و هوای گرم شروع کنید. هنگام انتخاب کانسیلر و کرم پودر ، اولویت با کانسیلر رژ لب و یک کرم پودر سبک ژل است.

زیرا محصولی با فرمولاسیون سبک تر ، مانند مرطوب کننده خوب یا کانسیلر سبک ، به دلیل گرما کمتر تجزیه می شوند و انتخاب بهتری برای روزهای گرم تابستان هستند. نکته این است ، شما باید آرایش خود را تا حد ممکن سبک نگه دارید. به جای استفاده از محصولات کرمی و سنگین ، از محصولات سبک و ملایم استفاده کنید.

آرایش در تابستان

بهترین ترکیب استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده ملایم است که SPF داشته باشد، بر روی آن کمی پودر فشرده و در آخر اندکی رژ گونه. سپس به مژه‌هایتان ریمل بزنید و برای لب‌هایتان از یک رژ لب ملایم یا یک برق لب مرطوب‌کننده استفاده کنید. این آرایش در عین آنکه به شما ظاهری طبیعی و دلنشین می‌دهد، از پوست شما در برابر آسیب اشعه‌های مضر خورشید هم محافظت می‌کند.

بیشتر بخوانید: نکات آرایشی مهم برای یک میکاپ شیک و تمیز

7. از دستمال‌های جذب چربی استفاده کنید

هر چقدر هم که سعی کنید عرق و چربی صورت خود را کنترل کنید ، من هنوز مطمئن هستم که روزهایی وجود دارد که نمی توانید جلوی تعریق صورت خود را بگیرید. این برای همه ما اتفاق افتاده است. اما به نظر من مشکلی وجود ندارد ، به شرطی که از قبل برای آن آماده باشید!

اشتباهی که بیشتر افراد در این شرایط مرتکب می شوند استفاده از لایه ضخیم پودر صورت برای جلوگیری از تعریق و پوست چرب آنهاست! این یکی از بزرگترین اشتباهات آرایشی است!

آرایش در تابستان

استفاده از پودر برای کنترل عرق فایده ای ندارد و فقط باعث می شود پوست شما مانند کیک به نظر برسد! اما می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید و به جای پودر، از دستمال‌های مخصوص جذب چربی استفاده کنید.

این دستمال مرطوب ها در بسته بندی های بسیار کوچک و نازک ارائه می شوند و می توانید با استفاده از آنها ناحیه T و اطراف چشم خود را تمیز کنید تا چربی و عرق اضافی را جذب کرده و ظاهر مات پوست شما را حفظ کند.

بیشتر بخوانید: مدلهای سایه چشم لایت عروس 2021

8- از اسپری تثبیت کننده لوازم آرایشی استفاده کنید

چیزی به عنوان اسپری آرایش وجود دارد که اغلب توسط آرایشگران برای تهیه افراد مشهور برای رویدادهایی مانند فرش قرمز استفاده می شود. این اسپری زمانی استفاده می شود که کرم پودر و کانسیلر استفاده شده باشد اما رژگونه ، برنزه کننده و رژ لب هنوز استفاده نشده است.

با استفاده از این اسپری ، این لایه های زیرین در جای خود ثابت می شوند. دلیل ثابت نگه داشتن لایه های کرم پودر و کانسیلر مهم این است که با گرم شدن هوا و تعریق شما ، این دو لایه شروع به از هم پاشیدن می کنند و در نتیجه ، همه جوش ها و نقایصی که ما سخت کار کرده ایم برای پوشاندن دوباره. مشخص شده حالا نظر شما در مورد این اسپری چیست؟

آرایش در تابستان

9. از محصولات آرایشی مایع استفاده نکنید

برای رژ گونه و سایه چشمتان از محصولات پودری استفاده کنید. استفاده از محصولات پودری نسبت به محصولات مایع که بلافاصله با گرما دیدن به هم می‌ریزند و روی صورتتان جاری می‌شوند، به شما کمک می‌کند تا بتوانید عرق و چربی صورتتان را کنترل کنید.

برای شروع قلموی سایه چشمتان را با استفاده از مقدار کمی اسپری آرایشی یا آب تمیز نم‌دار کنید. سپس با استفاده از یک دستمال کاغذی آب اضافی آن را بگیرید و آن را به سایه پودری آغشته کنید.

نمدار بودن برس سایه چشم باعث می‌شود که پودر سایه کمی مرطوب می‌شود و وقتی آن را به پلکتان می‌زنید، پس از خشک شدن مدت زمان بیشتری سر جایش باقی بماند.

آرایش در تابستان

بیشتر بخوانید: تکنیک آرایشی راحت حجم دادن به صورت

10. از محصولات ضد آب استفاده کنید

فرقی ندارد که می‌خواهید رژ گونه انتخاب کنید، خط چشم یا ریمل، استفاده از محصولات ضد آب همیشه تضمین می‌کند که آرایش شما در مقابل تعریق پوست خودتان هم مدت زمان بیشتری دوام بیاورد و دیرتر به هم بریزد.

ریختن ریمل و خط چشم و سیاه شدن زیر چشمان بسیار نفرت‌انگیز است، بنابراین باید یک انتخاب هوشمندانه داشته باشیم و محصول ضد آبی را انتخاب کنیم که دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

بهترین کاری که در یک هوای گرم می‌توانید بکنید آن است که با استفاده از یک فر مژه، مژه‌هایتان را حالت دهید و سپس یک لایه نازک از ریمل ضد آب مورد علاقه‌تان به چشمانتان بزنید.

اگر هنوز احساس می کنید آرایش چشم شما کامل نیست ، می توانید از خط چشم ضد آب برای تکمیل آرایش خود استفاده کنید.

آرایش در تابستان

11. لبها

اگر احساس می کنید که با تعریق بینی و قسمت بالایی لب هایتان رژ لب شما پخش می شود یا عادت دارید مدام لب های خود را به هم بزنید ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که هنگام کشیدن قسمت های داخلی لب های خود را کاملاً بپوشانید. قسمت های داخلی لب  را خط لب بزنید.

سپس روی آن رژ لب بزنید و اگر دوست دارید براق لب اضافه کنید. به این ترتیب حتی اگر به مرور زمان رژ لب شما کم شود ، بقایای خط لبی که به لبتان زده‌اید تا ساعت‌ها باقی می‌ماند و ظاهری شبیه به رژ لب را برای شما حفظ می‌کند.

آرایش در تابستان

12. برنزه کننده

با استفاده از یک فرچه رژ گونه بزرگ مقداری پودر برنزه کننده بردارید. آن را به قسمت‌های کناری گونه‌ها، پیشانی، بالای بینی و چانه‌تان بزنید. حتی اگر دوست ندارید ظاهر برنزه‌ای داشته باشید، از مقداری پودر بی‌رنگ صورت استفاده کنید تا آرایشتان را فیکس کند.

بیشتر بخوانید: چگونه آرایش تابستانه داشته باشیم

13 ماندگاری آرایش لب های خود را افزایش دهید

حتی اگر تمام آرایش شما بسیار سبک و طبیعی باشد ، از رژ لب رنگ روشن استفاده کنید تا ظاهر شما تازه تر شود. اگر می خواهید رژ لب را برای یک روز گرم انتخاب کنید ، رژ لبی را انتخاب کنید که ماندگاری بالایی داشته باشد.

برای رژ لب زدن ابتدا یک لایه بسیار نازک رژ لب به لبتان بزنید، سپس یک برگ دستمال کاغذی را روی لبتان بگذارید و اضافه رژلب را به آرامی پاک کنید و دوباره یک لایه ظریف دیگر رژ لب بزنید. این یکی از بهترین ترفندهای آرایشی برای رژ لب زدن در هوای گرم و مرطوب است که باعث می‌شود ماندگاری آرایش لبتان به حد چشمگیری افزایش یابد.

آرایش در تابستان

سخن پایانی:

با استفاده از این ترفند‌های آرایشی برای هوای گرم و دوباره عاشق فصل تابستان خواهید شد! آن‌ها را امتحان کنید! آیا شما هم ترفند‌های شخصی خاصی برای مقابله با اثرات گرمای هوا بر روی آرایش دارید؟ اگر جوابتان مثبت است، آن‌ها را در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.