آرایش ناخن, آرایش و زیبایی

آموزش کامل مانیکور ناخن در خانه

آموزش کامل مانیکور ناخن در خانه

آموزش کامل مانیکور ناخن در خانه : مانیکور موثرتر از سوهان زدن ناخن ها و پوشاندن آنها با لاک ناخن است و این یک کار استادانه است. همانطور که از صورت خود مراقبت می کنید. شما به راحتی می توانید مانیکور خود را در خانه انجام دهید و این یک راهنمای ساده است که می توانید دنبال کنید تا بتوانید ناخن های خود را در خانه مانیکور کنید.

آموزش کامل مانیکور ناخن در خانه

آموزش کامل مانیکور ناخن در خانه

قبل از اینکه شروع کنید، تمام لوازم مانیکوری را که نیاز دارید جمع کنید و این ها چیزهایی هستند که شما نیاز خواهید داشت:

  • پاک کننده لاک ناخن
  • پنبه
  • بافر ناخن
  • ناخن گیر و پوشر کوتیکول
  • گیره کوتیکول و روغن کوتیکول
  • مرطوب کننده دست
  • لاک ناخن بیس
  • لاک ناخن دلخواه
  • برق ناخن

آموزش کامل مانیکور ناخن در خانه

حذف هر گونه لاک با پاک کننده های لاک ناخن:

برای شروع لاک ناخن خود را تمیز کنید و از لاک ناخن پاک کننده و پنبه های نخی خود استفاده کنید.

گرفتن و سوهان کشیدی ناخن:

با استفاده از ناخن گیر ناخن های خود را کوتاه کرده و ازخیلی کوتاه شدن آن اجتناب کنید ، سپس از سوهان ناخن برای فرم دادن به آنها استفاده کنید و اگر می خواهید آن را ساده نگه دارید ، ناخن های مربع شکل با لبه های گرد یا ناخن بیضی ساده بهترین انتخاب است.

هنگام سوهان کشی ناخن ها آرام باشید و از کشیدن سوهان با زور بیش از حد خودداری کنید و ازسوهان کشی خیلی کوتاه آنها اجتناب کنید و فقط خطوط و لبه های زبر را که در پشت ناخن به جا مانده اند را درست کنید و از یک بافر ناخن کمی ساینده برای تمیز کردن نوک ناخن خود استفاده کنید و با این حال، ناخن های خود را بیش از حد نرم نکنید چون در غیر این صورت لاک ناخن به ناخن های شما نمی چسبد.

آموزش کامل مانیکور ناخن در خانه

خیساندن ناخن (و دست):

این بخش آرامبخش ترین مرحله است. یک کاسه بزرگ شیشه ای بردارید (آنقدر بزرگ باشد که کف دستتان را بگیرد) و آن را با آب گرم پر کنید ، سپس شامپوی کودک یا یک پاک کننده ملایم اضافه کنید و دستان خود را برای چند دقیقه (حداکثر 3 دقیقه) در آب خیس کنید.

خیس کردن کوتیکول به نرم شدن ناخن کمک می کند و سلولهای مرده و کثیف را از بین می برد و از برس نرم ناخن برای تمیز کردن ناخن ها و پوست اطراف آنها استفاده می کند تا اثرات کثیفی را از بین ببرد و فراموش نکنید زیر ناخن ها را بکشید و از خیس شدن ناخن ها خودداری کنید و دست ها چون می تواند به آنها آسیب برساند.

مانیکور ناخن

کرم کوتیکول بزنید و کوتیکول ها را آماده کنید:

ناخن های خود را پاک کنید و کمی کرم کوتیکول را روی ناخن های تان ماساژ دهید و سپس از یک پوشر کوتیکول استفاده کنید تا کوتیکول اطراف را به آرامی هل دهد و فقط فشار زیادی اعمال نکنید چون ممکن است کوتیکول اطراف را زیاد فشار داده و به ناخن های شما آسیب برساندو این کار همچنین احتمال ابتلا به عفونت را افزایش می دهد.

پس از تمیز شدن کوتیکول ها ، کرم اضافی ناخن های خود را پاک کنید و اگر از کرم کوتیکول استفاده نمی کنید ، می توانید با کمی گیره کوتیکول برای تمیز کردن کوتیکول ناخن خود استفاده کنید.

مانیکور ناخن

از مرطوب کننده دست استفاده کنید:

دستان خود را با مرطوب کننده ماساژ دهید و از کرم غلیظ و مغذی مخصوص آبرسانی به خصوص روی انگشتان و اطراف ناخن های خود استفاده کنید و در صورت تمایل حتی می توانید دستان خود را قبل از استفاده از مرطوب کننده قرار دهید. به مدت 30 ثانیه در آب گرم خیس کنید.

آماده سازی ناخن ها برای لاک زدن:

اگر مرطوب کننده زیادی روی ناخن شما باشد ، لاک ناخن نمی چسبد. بنابراین شما باید آن را تمیز کنید و بنابراین یک تکه پنبه یا یک پاک کننده لاک ناخن برداشته و ناخن های خود را تمیز کنید.

مانیکور ناخن

انجام یک لاک بیس نازک:

از لاک ناخن شفاف به عنوان لایه پایه استفاده کنید و حتی می توانید از لاک ناخن سفید به عنوان لایه پایه برای تقویت رنگ لاک استفاده کنید. این از لکه های ناخن های شما جلوگیری می کند (به خصوص اگر سایه های قرمز یا آبی داشته باشید). یک پایه دیگر نیز باعث افزایش لاک ناخن می شود.

استفاده از لاک رویی:

هنگامی که پوشش پایه خشک شد، یک لایه نازک از لاک ناخن مورد علاقه خود را روی آن اعمال کنید. قبل از اعمال لاک ناخن، شیشه لاک را بین دو دستتان بچرخانید و از تکان دادن آن خودداری کنید زیرا این کار حباب های هوایی را در آن ایجاد خواهد کرد که به سختی می تواند به ناخن های شما بچسبد.

به صورت نوارهای عمودی لاک بزنید، از پایه ناخن به سمت نوک بروید و قبل از اعمال یک لایه دیگر، بگذارید که لایه قبلی خشک شود.

مانیکور ناخن

پایان کار با برق ناخن:

زمانی که لاک ناخن شما خشک شد، آن را با استفاده از لایه دیگری از برق ناخن به پایان برسانید.این لایه، لاک ناخن را از ترک خوردن و پوسته پوسته شدن محافظت می کند و علاوه بر این، اگر هر گونه طرحی را انجام داده باشید، این پوشش از آن محافظت خواهد کرد.

برای اینکه مانیکور خود را تمام کنید، مرطوب کننده را روی دست ها و ناخن های خود بمالید و بدانید که مرطوب نگه داشتن آن ها برای سالم نگاه داشتن شان بسیار ضروری است.

مانیکور ناخن

اشتباهاتی که هنگام انجام مانیکور در خانه باید از آنها اجتناب کنید:

گرفتن ناخن:

اگر در حال حاضر ناخن هایتان کوتاه است ، از کوتاه کردن ناخن های خود اجتناب کنید و فقط آنها را سوهان کشی کنید و اگر ناخن های شما خیلی بلند است ، آنها را از وسط کوتاه کنید و سپس آنها را به طول دلخواه سوهان بکشید بدانید که ناخن های خیلی کوتاه باعث زشت به نظر رسیدن آنها می شود.

 

مانیکور ناخن

از اصلاح کوتیکول ها خودداری کنید:

همه ما پوست کوتیکول داریم. لازم نیست آن ها را به طور کامل حذف کنید و فقط آن ها را هل دهید.

اگر فکر می کنید کوتیکول شما زیاد است ، سعی کنید هنگام دوش گرفتن آنها را به عقب هل دهید و به این دلیل است که هنگام دوش گرفتن ناخن های شما نرم و راحت می شوند. می توانید آنها را به عقب ببرید.

سوهان باید فقط در یک جهت کشیده شود و بهتر است از یک گوشه شروع کنید و با همان سمت راه خود را به سمت انتهای دیگر ادامه دهید.

مانیکور ناخن

ناخن های خود را کاملا تمیز کنید:

قبل از استفاده از لاک ناخن مطمئن شوید که ناخن هایتان از هرگونه مرطوب کننده ، آب و آلودگی پاک شده اند و برای پاک کننده کامل لاک ناخن غیر استونی برای تمیز کردن کامل آن ها استفاده کنید.

نکته های زدن لاک را فراموش نکنید:

اگر پولیش به درستی انجام نشود، در عرض چند روز از شروع ورقه ورقه خواهد شد.

بهترین راه برای دوری از این مشکل، انجام نکات مربوط به برق ناخن است و زمانی که برق ناخن را می زنید، انگشتان خود را بچرخانید تا بتوانید لبه ها را هم بزنید و نوک قلم را بردارید و نوک ناخن ها را هم بزنید.

مانیکور ناخن

نتیجه گیری:

همین که تکنیک مناسب را بلد باشید و لوازم پدیکور کامل را داشته باشید ، انجام مانیکور در خانه نسبتاً ساده است و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود ، بنابراین این مانیکور را در خانه امتحان کنید و از آن لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.