سلامت پوست

14 محصول موثر برای جوان سازی پوست

14 محصول موثر برای جوان سازی پوست

14 محصول موثر برای جوان سازی پوست : پوست بی نقص باید مرطوب ، یک دست و براق باشد. شاداب کلمه دیگری برای توصیف پوست است. ممکن است استفاده از این صفت برای توصیف پوست در ابتدا کمی عجیب بنماید ولی شادابی و سلامت پوست به معنی جوان بودن و با طراوت بودن آن است. پوست درخشان چیزی است که هر کسی آرزویش را دارد.

14 محصول موثر برای جوان سازی پوست

14 محصول موثر برای جوان سازی پوست

هنگامی که تولیدکنندگان محصولات مراقبت از پوست ادعا می کنند که محصول آنها باعث جوان سازی پوست می شود ، منظور آنها این است که این محصول می تواند خاصیت کشسانی (الاستیسیته) پوست را افزایش داده و آن را مقاوم، انعطاف پذیر و کشیده می کند و چروک های آن را کاهش می دهد.

شادابی پوست و عوامل موثر

با افزایش سن ، جوان سازی پوست از اهمیت بیشتری برخوردار می شود زیرا با افزایش سن ، تولید پروتئین های الاستین و کلاژن که به طور طبیعی الاستیسیته و شادابی پوست را حفظ می کنند، در پوست کاهش می یابد.

14 محصول موثر برای جوان سازی پوست

برای افزایش شادابی پوست ، بهترین فرمولاسیون حاوی محتویاتی است که باعث تقویت کلاژن و الاستین و آبرسانی و لطافت پوست می شود. نوروپپتیدها یکی از این محتویات مهم هستند زیرا خاصیت ارتجاعی پوست را ترمیم و بازسازی می کنند.

احتمالا شما قبلا با محصولاتی که موها را شاداب می کنند، آشنا هستید و از آن ها استفاده کرده اید. در این مقاله می خواهیم شما را با محصولاتی آشنا کنیم که پوست شما را شاداب می کنند.

بیشتر بخوانید: ماسک صورت خانگی برای پوست خشک

کرم های کلاژن

همانطور که گفتیم ، وجود پروتئین کلاژن در پوست برای شادابی پوست بسیار مهم است. ما انسانها هر ساله بعد از 20 سالگی 1٪ از کلاژن پوست خود را از دست می دهیم. شواهد بسیار کمی وجود دارد که نشان می دهد کلاژن موجود در پوست با مصرف مواد غذایی مانند پودر و پاستیل بهبود می یابد. اما آیا کلاژن می تواند مستقیماً به پوست منتقل شود؟

پاسخ سوال فوق چندان ساده نیست. از آنجا که پروتئین کلاژن اسکلت بندی پوست را می سازد و ساختار آن را شکل می دهد ، بسیاری از مردم بر این باورند که استفاده مستقیم از کلاژن روی پوست باعث افزایش طراوت پوست می شود.

14 محصول موثر برای جوان سازی پوست

کلاژن مولکول بسیار بزرگی است. در واقع، بزرگ تر از آن است که بتواند از لایه خارجی پوست عبور کرده و خودش را به بافت های زیرین پوست برساند. اما این گفته بدین معنی نیست که محصولات مراقبت از مو که دارای کلاژن هستند، هیچ مزیتی برای پوست ندارند.

درست است که استفاده مستقیم از کلاژن روی پوست باعث افزایش میزان کلاژن در پوست نمی شود اما این پروتئین خاصیت مرطوب کنندگی دارد و می تواند یک لایه عایق روی پوست ایجاد کند و رطوبت پوست را حفظ کند. بنابراین ، محصولات مراقبت از پوست که حاوی کلاژن هستند می توانند برای پوست بسیار مفید باشند.

علاوه بر این ، برخی از این محصولات حاوی رتینول هستند که نشان داده شده است باعث تحریک تولید کلاژن در پوست می شوند. در اینجا برخی از بهترین کرم های کلاژن برای جوان سازی پوست آورده شده است.

بیشتر بخوانید:عکس های جدید میکاپ عروس 2021

14 محصول موثر برای جوان سازی پوست

کرم شب گیاهی دارای کلاژن و پنیرک Sisley برای شادابی پوست

در فرمولاسیون این محصول ، کلاژن محلول و تغلیظ شده برای جذب بیشتر و نرم کنندگی پوست با عصاره پنیرک همراه شده است. استفاده شبانه از این کرم سبب شادابی پوست و نرم شدن و مخملی شدن آن می شود.

ژل چند منظوره کلاژن آستاگزانتین DHC

ترکیب آستاگزانتین تأثیر بسیار مثبتی بر روی پوست دارد. این آنتی اکسیدان فوق العاده قدرتمند که از نوعی جلبک سبز گرفته شده و اثر آنتی اکسیدانی آن حتی از ویتامین C نیز قوی تر است ، همراه با کلاژن هیدرولیز می تواند الاستیسیته پوست را افزایش داده و آن را نرم کند.

14 محصول موثر برای جوان سازی پوست

 

کرم شب پر کننده و مرطوب کننده کلاژن L’Oreal

این کرم کلاژن نسبتاً ارزان قیمت ، اگر به طور منظم و به مرور مصرف شود ، چین و چروک های صورت را پر کرده و همزمان ، تعادل رطوبت پوست را بازیابی می کند و رطوبت پوست را حفظ می کند ، بنابراین بر طراوت اثر مثبت دارد.

14 محصول موثر برای جوان سازی پوست

بیشتر بخوانید: چند نکته برای استفاده از ضد آفتاب مرغوب

کرم دریایی پرو-کلاژن Elemis

در این محصول، یک ترکیب کلاژنی دریایی که از یک جلبک بومی دریای مدیترانه گرفته شده است، همراه با عصاره های کهن‌دار (یا همان ژینکو)، جلبک کلرلا، عصاره رز و میموسا به کار رفته تا یکی از بهترین کرم های کلاژنی موجود در بازار ساخته شود. آزمایش های بالینی نشان داده اند که استفاده از این کرم، ظرف مدت ۱۴ روز، چین و چروک های پوست را کاهش می دهد.

جوان سازی

کلاژن خواب Genius

این کرم شب علاوه بر مقدار زیادی کلاژن گیاهی ، حاوی اسید الگورونیک است که تأثیرات بسیار مثبتی در شادابی پوست دارد. ناگفته نماند که این فرمولاسیون توسط برند Genius ثبت شده است.

جوان سازی

مرطوب کننده کلاژنی ®FIRMx

مرطوب کننده کلاژنی ®FIRMx با دارا بودن هفت نوع ماده کلاژنی شامل کلاژن های گیاهی، دریایی و هیدرولیز شده، همراه با ترکیبات حمایت کننده از تولید کلاژن در پوست مثل پپتیدها، آمینو اسیدها و اسیدهای چرب، الاستیسیته و شادابی پوست را به طوری باور نکردنی افزایش می دهد.

جوان سازی

کرم براق کننده Advanced C با ویتامین C و کوفاکتور کلاژنی ۱۰x

این کرم شاداب کننده قوی پوست، که دارای یک مخلوط کلاژنی است، با ترکیب ضد پیری رتینول و ویتامین C تقویت شده است و واقعا اثری شگفت انگیز روی پوست دارد.

جوان سازی

کرم تزریق کلاژنی سریع Murad

این کرم غنی شده با آمینواسیدها برای پوست دارای چین و چروک بسیار عالی است و دارای ترکیب آب رسان هیالورونیک اسید و پپتیدهای جوان کننده پوست است.

جوان سازی

مرطوب کننده آب رسان It cosmetics Confidence In A Cream

این کرم شاداب کننده پوست دارای سرامیدها، نیاسین، پپتیدها، آنتی اکسیدان ها، هیالورونیک اسید، ویتامین ها، کره شیا و البته کلاژن است و یک مرطوب کننده بی نظیر برای شادابی پوست می باشد.

جوان سازی

کرم ویتامین C+کلاژن

ویتامین C که سریعا وارد پوست می شود و با اثر آنتی اکسیدانی خود باعث روشن شدن و باطراوت شدن پوست خسته می شود، همراه با مخلوطی از آمینواسیدهای کلاژنی گیاهی، درخشندگی و شادابی پوست را افزایش می دهد.

جوان سازی

 

آب رسان ها دقیقا چه کاری انجام میدهند:

مرطوب کننده هایی که در دهه های سوم و چهارم زندگی شما را جوان می کنند ، ممکن است در دهه های پنجم و ششم زندگی شما تأثیر یکسانی بر روی پوست شما نداشته باشند ، زیرا همانطور که گفته شد ، تولید کلاژن باعث کاهش ترشح چربی در پوست می شود. علاوه بر این ، کلاژن و الاستین به تدریج تجزیه می شوند. در نتیجه ، پوست خشک ، ضخیم و شل می شود.

جوان سازی

برای اینکه پوست شادابی خود را حفظ کند، باید به خوبی از آن مراقبت کنید. شما نیاز دارید برای حفظ شادابی پوست خود از محصولاتی استفاده کنید که درم را تقویت کرده و آب رسانی به آن را انجام می دهد. این محصولات نباید خیلی ناملایم با پوست رفتار کنند. البته نباید از آشامیدن مقادیر بالای آب غافل شد زیرا کم آبی بدن سبب خشک شدن پوست هم می شود.

مشخص شده است که محصولات دارای هیالورونیک اسید، سرامیدهای ایجاد کننده لایه عایق رطوبتی روی پوست، نیاسین آمید روشن کننده پوست و رتینول که ضد چین و چروک است، تأثیر مثبتی روی شادابی پوست دارند.

البته هیچ محصول مرطوب کننده ای در بازار یافت نمی شود که همه این ترکیبات را یکجا داشته باشد و البته هیچ فردی به همه این مواد نیاز ندارد. در ادامه مرطوب کننده هایی را به شما معرفی می کنیم که بهترین اثر را در شادابی پوست دارند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ کرم ضد آفتاب برتر برای انواع پوست

کرم مرطوب کننده CeraVe

کرم مرطوب کننده CeraVe محصولی ارزان قیمت است که برای خشکی پوست بسیار مناسب است زیرا حاوی گلیسیرین ، سرامیدها و هیالورونیک اسید است و کار آبرسانی به پوست را به بهترین شکل انجام می دهد. با افزایش سن ، تولید هیالورونیک اسید در پوست ما کاهش می یابد.

این ترکیب می تواند 1000 برابر وزن خود آب داشته باشد و بنابراین وجود آن در این کرم تأثیر فوق العاده ای در آبرسانی به پوست دارد. علاوه این محصول فاقد رایحه های شیمیایی است و بنابراین برای افراد دارای پوست حساس نیز مناسب است.

جوان سازی

کرم شب آب رسان Cetaphil Rich

با بالا رفتن سن، استفاده از محصولات دارای اثر ملایم و محتویات با کیفیت که سبب التهاب پوست نمی شوند، اهمیت بیشتری میابد. این مرطوب کننده برند Cephil یکی از ملایم ترین مرطوب کننده های موجود در بازار است.

این مرطوب کننده، بدون مسدود کردن منافذ پوست، آب رسانی را انجام می دهد و در تمام طول سال می توان از آن برای همه نوع پوستی استفاده کرد. ترکیبات آب رسان موجود در این کرم مرطوب کننده عبارتند از گلیسرین و هیالورونیک اسید. به علاوه این محصول محتوی نرم کننده های پوست مثل گلیسریل سیترات و روغن بادام شیرین و نیز ویتامین E است که به عنوان یک آنتی اکسیدان با آسیب UV مقابله می کند.

جوان سازی

مرطوب کننده Neutrogena

این محصول همانند یک اسفنج اب را روی لایه خارجی پوست حفظ کرده و سبب شادابی پوست می شود. این ژل سبک یکی از بهتریم مرطوب کننده های موجود در بازار است و اثری عالی روی پوست خشک دارد. البته این محصول برای همه انواع پوست ها مناسب است. این مرطوب کننده محصول Neutrogena با افزایش بسیار زیاد رطوبت پوست، تا حدی سبب کاهش چین و چروک های پوست نیز می شود.

جوان سازی

سخن آخر:

امیدواریم از این مطالب لذت برده باشیدشما چه  کرم مناسبی را پیشنهاد میکنید ؟ نظرات و پیشنهادات خودتون رو برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.