آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی

نحوه تشخیص لوازم آرایش فاسد از روی شکل ظاهری آنها

نحوه تشخیص لوازم آرایش فاسد از روی شکل ظاهری آنها

نحوه تشخیص لوازم آرایش فاسد از روی شکل ظاهری آنها : تشخیص لوازم آرایشی فاسد تنها از طریق تاریخ انقضا صورت نمی‌گیرد و فاکتورهایی مانند دوره زمانی مصرف محصول و تغییرات ظاهری از آن مهم‌تر هستند. از آنجا که استفاده از لوازم آرایشی فاسد باعث صدمات جبران ناپذیری می‌شود، این نکته بسیار حائز اهمیت است.

روش تشخیص لوازم آرایشی فاسد از محصولات سالم چیزی است که امروز هر خانمی باید آن را بداند. اگر شما هم به دنبال راهی برای تشخیص مواد آرایشی تقلبی از اصل هستید ، با ما همراه باشید. در این مقاله ، ما به تفاوت تاریخ انقضا و مدت زمان مصرف محصول و روش تشخیص مواد آرایشی فاسد شده برای هر یک از محصولات آرایشی مانند رژ لب ، کرم پودر ، پنکیک ، رژگونه و … خواهیم پرداخت.

نحوه تشخیص لوازم آرایش فاسد از روی شکل ظاهری آنها

تاریخ انقضا ،( Expiration date)  تاریخی است که در صورت باز نشدن مهر و موم محصول ، زمان فاسد شدن را نشان می دهد. هنگام خرید لوازم آرایشی فراموش نکنید که تاریخ انقضا آنها کاملاً بررسی شود. به یاد داشته باشید که تاریخ انقضا روی خود محصول را پیدا کنید و به تاریخ روی جعبه اعتماد نکنید. این تاریخ معمولاً به اختصار EX ذکر می شود و پس از آن سال و ماه انقضا محصول می آید. اگر محصولی را خریداری کردید و بعد از چند ماه منقضی شد ، به هیچ وجه از آن استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید: مزایای استفاده از بالم لب + بالم لب چیست

نحوه تشخیص لوازم آرایش فاسد از روی شکل ظاهری آنها

دوره زمانی مصرف محصول یا PAO که مخفف عبارت Period After Opening است، نشان می‌دهد که چه مدت پس از باز شدن محصول شما فرصت دارید تا آن را مصرف کنید. به عبارت دیگر بعد از گذشت آن مدت زمان محصول فاسد شده است و مصرف آن توصیه نمی‌شود حتی اگر تاریخ انقضای آن به پایان نرسیده باشد. دلیل آن این است که ترکیبات محصول بعد از باز شدن درب آن با اکسیژن موجود در هوا واکنش می‌دهند و بعد از گذشت چند ماه فاسد می‌شوند.

برای تشخیص لوازم آرایش فاسد باید تاریخ انقضا و دوره زمانی مصرف و شکل ظاهری آن را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: درخشان شدن پوست با بهترین روش خانگی

۱. کرم پودر

کرم پودر یکی از پرمصرف ترین لوازم آرایشی دخترانه است زیرا می تواند لکه ها و جوش ها را پنهان کند و پوستی صاف و زیبا داشته باشد. البته ، یک کرم پودر فاسد می تواند لکه های وحشتناکی در پوست صورت ایجاد کند.

وقتی کرم پودر تغییر رنگ داد و بوی بد یا غلیظ شد ، قطعاً کرم پودر فاسد شده است و باید دور ریخته شود. به طور کلی ، عمر یک کرم پودر 12 ماه پس از باز کردن محصول است ، با این حال ، همانطور که گفته شد ، عمر مواد آرایشی با توجه به مدت زمان مصرف محصول تعیین می شود.

نحوه تشخیص لوازم آرایش فاسد از روی شکل ظاهری آنها

3. پنکیک صورت

اعتقاد رایج بیشتر افراد این است که پنکیک تاریخ انقضا ندارد و خراب نمی شود اما این باور غلط است و تغییر رنگ ، بو و از بین رفتن نرمی پنکیک نشانه فاسد شدن است. حداکثر عمر پنکیک 24 ماه است. لازم به ذکر است که به دلیل وجود رطوبت بیشتر در ترکیب آنها ، میزان فاسد شدن پنکیک های گیاهی بیشتر است.

نحوه تشخیص لوازم آرایش فاسد از روی شکل ظاهری آنها

3. رژلب جامد و مایع

رژ لب یکی از پرمصرف ترین لوازم آرایشی برای خانم ها است. از دختران کوچک گرفته تا خانم های سن بالا ، همه تمایل به استفاده از رژ لب دارند. به دلیل احتمال زیاد خوردن ناخودآگاه مقداری رژ لب ، نباید از رژ لب فاسد استفاده کنیم. تشخیص رژ لب فاسد بسیار ساده است.

هرگونه تغییر در رنگ و بافت رژ لب نشانگر آسیب دیدگی آن است. تغییر بو ، طعم و مالیدن آن به لب از دیگر علائم فاسد شدن رژ لب است. به طور کلی ، دوره مصرف رژلب جامد قبل از فساد یک سال و رژ لب مایع 18 ماه است.

نحوه تشخیص لوازم آرایش فاسد از روی شکل ظاهری آنها

بیشتر بخوانید: پاکسازی پوست صورت با بخور در خانه

۴. ریمل

ریمل حساس ترین مواد آرایشی برای خانم ها است. استفاده از ریمل چشم فاسد یکی از دلایل اصلی ایجاد ابتلا به گل‌مژه و شالازیون است. اگر این محصول پوسیده یا تقلبی باشد ، حتی فرد می تواند در معرض نابینایی قرار گیرد. بنابراین ، شناسایی ریمل فاسد بسیار مهم است. بوی بسیار بد ، احساس سنگین مژه ها و تمیز کردن سخت آن از مهمترین راههای تشخیص ریمل مایع است. طول عمر ریمل تنها 4 ماه پس از اولین باری که آن را باز می کنید ، است و پس از آن باید جایگزین شود.

5. خط چشم و مداد مایع

استفاده از خط چشم فاسد عوارض زیادی را برای چشم با خود به همراه دارد. در صورتی که مایع موجود در خط چشم، حالت روان خود را از دست بدهد و یک‌دست نباشد یا بعد از خشک شدن خط چشم، ریزش کند قطعا فاسد است.

نحوه تشخیص لوازم آرایش فاسد از روی شکل ظاهری آنها

خط چشم مایع بعد از گذشت ۳ ماه و خط چشم‌های مدادی بعد از گذشت ۶ ماه فاسد می‌شوند. تمام خط چشم‌های مدادی باکیفیت دارای دربی هستند که باعث می‌شود نوک مداد با هوا در تماس نباشد و دیرتر فاسد شود. با این حال درصورتی که مدتی است از خط چشم مدادی خود استفاده نکرده‌اید، قبل از استفاده، خط چشم خود را بتراشید.

6. رژگونه و هایلایتر

رژگونه و هایلایتر به دو صورت پودر و کرم در بازار موجود است. نوع پودر دوام بیشتری دارد و می توان 18 تا 24 ماه پس از باز کردن محصول از آن استفاده کرد. رژگونه و هایلایتر کرمی به دلیل اینکه رطوبت بیشتری نسبت به نوع پودری خود دارند، بیشتر مستعد رشد باکتری‌ها هستند و بنابراین نهایتا ۱۲ ماه بعد از شروع مصرف باید آن را کنار گذاشت. هرگونه تغییر در بافت رژگونه و هایلایتر و تغییر رنگ، نشان از فاسد شدن محصول دارد حتی اگر تاریخ انقضا آن نگذشته باشد.

نحوه تشخیص لوازم آرایش فاسد از روی شکل ظاهری آنها

۷. سایه‌چشم‌

سایه‌چشم‌های کرمی به دلیل رشد سریع‌تر باکتری، بسیار سریع‌تر از مدل‌های پودری خود فاسد می‌شوند. سایه‌چشم فاسد در مقایسه با سایه چشم سالم، بوی بدی دارد و رنگ آن نیز تغییر می‌کند. قرمز و حساس شدن پوست پلک از دیگر علائم فاسد بودن سایه‌چشم است. مدت استفاده از سایه‌چشم کرمی ۳ ماه و سایه‌چشم پودری ۱۲ ماه است.

لوازم آرایش

روش تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

برخی از افراد سودجو در حال کپی برداری غیرقانونی از لوازم آرایشی هستند و هیچ گونه تعهدی در استفاده از مواد محدود مضر برای پوست ندارند. استفاده از مواد آرایشی اصلی از پیری زودرس پوست و ایجاد لکه ها و جوش ها جلوگیری می کند. زیرا این شرکت ها متعهد شده اند از مواد شیمیایی در ترکیبات محصولات خود تا حدی استفاده کنند که برای بدن و پوست انسان مضر نباشد. بنابراین ، تشخیص مواد آرایشی اصل از محصولات تقلبی بسیار مهم است.

لوازم آرایش

هنگام خرید لوازم آرایشی حتما به نکات زیر توجه داشته باشید:

روش تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

  • خرید از نمایندگی اصلی لوازم آرایشی
  • داشتن لیبل اصالت کالا و چک کردن آن
  • داشتن تاریخ انقضای نه چندان نزدیک
  • پلمپ بودن محصول
  • هماهنگی کامل اندازه و رنگ محصول در مقایسه با عکس آن در سایت رسمی برند

لوازم آرایش

سخن آخر

همانطور که گفته شد علاوه بر فاسد نبود لوازم آرایش، اصل بودن لوازم آرایش نیز ملاک مهمی است. استفاده از لوازم آرایش فاسد و تقلبی می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.