آرایش صورت, آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی

منع استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری

منع استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری

منع استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری : اگر از لوازم آرایشی استفاده نکنید احساس نقص خواهید کرد؟ آیا آنقدر به آرایش عادت کرده اید که اگر روزی بدون آرایش بیرون بروید ، دوستانتان از شما می پرسند “مشکل چیست”؟ درست است که همه ما کیت های آرایشی و بهداشتی خود را دوست داریم ، اما وقتی خانمی حامله است نباید در استفاده از لوازم آرایشی بی دقت باشد.

منع استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری

استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری

اگر باردار هستید قبل از استفاده از لوازم آرایشی یا هر ماده دیگری که ممکن است روی بدن شما تأثیر بگذارد خوب فکر کنید. اما قبل از شروع هر بحثی در این مورد بهتر است به این سوالات پاسخ دهیم که آیا استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری بی خطر است؟ و در غیر این صورت دلیل ممنوعیت استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری چیست؟

چرا باید در دوران بارداری با احتیاط از لوازم آرایشی استفاده کنیم؟

گزینه های زیادی برای انتخاب هر نوع لوازم آرایشی پیش روی شماست اما وقتی باردار هستید نمی توانید و نباید بیشتر این مواد آرایشی را استفاده کنید. در زیر لیستی از مواردی که باید درباره ممنوعیت استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری بدانید آورده شده است:

اطمینان حاصل کنید که محصولات سمی نیستند. مصرف موادی مانند پارابن ، سدیم لوریل سولفات ، فتالات و … می تواند باعث التهاب پوست و حتی در موارد شدیدتر سرطان پوست شود. چنین موادی که در کرم های پوستی، رژ لب و لاک ناخن وجود دارد می تواند برای زنان باردار بسیار خطرناک باشد.

منع استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری

قوانین سختگیرانه نظارتی برای اطمینان از ایمنی بسیاری از مواد آرایشی نه تنها در ایران بلکه حتی در کشورهای پیشرفته و جهان اول نیز وجود ندارد. رنگها و رایحه های مصنوعی ، رتینوئیدها و اسید سالیسیلیک می توانند تأثیرات منفی بسیاری بر سلامتی شما داشته باشند. رتینوئیدها می توانند باعث نقایص مادرزادی در جنین شوند.
بسیاری از محصولات آرایشی تجاری فاقد مواد مغذی مورد نیاز پوست در دوران بارداری هستند.

بیشتر بخوانید: 10 مورد از بهترین مارک رژلب های معروف

زنان باردار در محتوای محصولات آرایشی و بهداشتی باید به چه نکاتی توجه کنند؟

ممنوعیت استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری در مورد همه لوازم آرایشی اعمال نمی شود و مطمئناً مواد زیادی وجود دارد به ویژه مواد طبیعی که می توان از آنها برای آرایش و مراقبت از پوست و مو استفاده کرد. با این حال قرار گرفتن در معرض بسیاری از مواد شیمیایی و حتی برخی مواد کاملاً طبیعی مورد استفاده در مواد آرایشی رایج می تواند آسیب های جبران ناپذیری به زنان باردار و جنین آنها وارد کند.

باردار باید پیش از خرید لوازم آرایشی و بهداشتی، به دنبال عبارت هایی مثل «بدون BPA» (BPA-free)، «بدون رایحه» (fragrance-free)، «بدون DEA» (no DEA)، «بدون پارابن» (paraben-free) و «بدون فتالات» (no phthalate) روی بسته بندی محصولات بگردند و چنین محصولاتی را بخرند.

بانوان باردار باید لوازم آرایشی ساخته شده از مواد ارگانیک را انتخاب کنند که به آنها حساسیت ندارد و باید برای جلوگیری از آلرژی ، لیست کامل لوازم آرایشی را با دقت مرور کننددر صورت امکان بهتر است از مواد گیاهی کاملا طبیعی فاقد گلوتن استفاده کنید.

اگر از مواد موجود در محصول مطمئن نیستید، پیش از خرید و استفاده از آن کمی تحقیق کرده و در رابطه با اثرات جانبی آن با یک متخصص پوست و مو مشورت نمایید.

منع استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری

چگونه لوازم آرایشی مناسب برای استفاده در دوران بارداری انتخاب کنیم؟

اگر نمی توانید ممنوعیت استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری را رعایت کنید، محصولاتی بخرید که از ایمنی آن ها برای سلامت خودتان و فرزندتان اطمینان دارید. در ادامه به شما می گوییم که چگونه باید لوازم آرایشی ایمن برای استفاده در دوران بارداری را انتخاب کنید.

منع استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری

رژ لب

خیلی سخت می توانید خانومی را پیدا کنید که استفاده از رژ لب را دوست نداشته باشد اما از آن جایی که رژ لبی که استفاده می کنید، وارد دهان و دستگاه گوارشتان می شود، بنابراین شاید بتوان رژ لب ها را خطرناک ترین لوازم آرایشی برای سلامتی در نظر گرفت.

خانم های باردار نباید از رژ لب هایی استفاده کنند که حاوی سمومی مانند سرب ، رتینیل پالمیتات ، توکوفرول استات و … باشد زیرا این ترکیبات می توانند برای این خانم ها بسیار خطرناک باشند. ترکیبات رنگدانه موجود در رژ لب ها نیز می توانند مضر باشند.

بانوان باردار می توانند از رژ لب های ارگانیک ساخته شده از محتویات طبیعی مثل موم زنبور عسل، کره شیا، روغن های کنجد، بادام، جوجوبا، رز و آرگان، عسل، کره کاکائو و حتی کره حیوانی که مشمول ممنوعیت استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری نمی شوند، استفاده کنند. این محتویات بیشتر روی لب ها می مانند و هیچ تهدیدی برای سلامت مادران و فرزندان آن ها نیستند.

بیشتر بخوانید: چند نکته‌ مهم برای خرید رژلب باکیفیت

لوازم آرایشی

کرم های صورت

خانم های باردار به یک کرم مرطوب کننده و نرم کننده خوب نیاز دارند. با این وجود یافتن کرم مناسب ممکن است دشوار باشد زیرا تغییرات زیادی در پوست صورت شما در دوران بارداری رخ می دهد. برخی از مواد شیمیایی استفاده شده در کرم های صورت با پوست خیلی نرم رفتار نمی کنند و همچنین می توانند بر رشد جنین تأثیر بگذارند.

برخی از این مواد مضر موجود در کرم های صورت شامل رتینوئیدها و اسید سالیسیلیک است که پس از جذب از طریق پوست می توانند وارد جریان خون شوند. بنابراین از این محصولات استفاده نکنید. سایر مواد شیمیایی موجود در برخی کرم ها که باید از آنها اجتناب کنید ، پارابن و سدیم لوریل سولفات است.

خواص مشاهده شده ژل آلوئه ورا

از آنجا که تقریبا هیچ کرم صورت بدون مواد شیمیایی مضر در بازار وجود ندارد بهتر است از مواد کاملاً ارگانیک استفاده کنید مانند ماسک هایی که می توانید خودتان در خانه با مواد گیاهی درست کنید اما قبل از استفاده از هرگونه ماده ای. باید با یک متخصص پوست مشورت کنید.

لوازم آرایشی

فونداسیون (زیرسازی)

از فونداسیون معمولاً برای یکدست و صاف شدن سطح پوست و پوشاندن لکه ها استفاده می شود. در دوران بارداری ، زنان مستعد آکنه هستند. بنابراین اگر می خواهید فونداسیون درست کنید ، باید از مواد ارگانیک و با کیفیت استفاده کنید.

موادی مانند رتینوئیدها و اسیدهای بتا هیدروکسی ، که در بسیاری از مواد مورد استفاده به عنوان پایه وجود دارد استفاده از مواد آرایشی در دوران بارداری منع شده است و زنان باردار نباید از آنها استفاده کنند.

زنان باردار می توانند از مواد طبیعی مانند ویسکوزیته متوسط ​​به عنوان پایه استفاده کنند. علاوه بر این باید این مواد را برای مدت طولانی تری روی پوست قرار دهید. برخی از مارک ها دارای پایه های ارگانیک در انواع رنگ ها هستند. خانم های باردار اگر می خواهند فونداسیون انجام دهند باید این مواد را امتحان کنند.

کانسیلر

از کانسیلر برای کانتورینگ صورت استفاده می شود. زنانی که احساس می کنند استخوان بندی و وضعیت کلی صورت آنها جذاب نیست از این روش برای برجسته سازی ویژگی های مثبت صورت خود استفاده می کنند. این مواد همراه با پایه برای افزایش درخشندگی پوست در برخی از قسمت های صورت استفاده می شود.

کانسیلرها واجد مقادیر مشخصی از رنگ ها هستند. هر محصولی که محتوی پلی اتیلن گلایکول (PEG) و پارابن ها باشد، مشمول ممنوعیت استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری است. به علاوه این مواد می توانند سبب افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان شوند.

لوازم آرایشی

سایه چشم

سایه چشم حاوی ترکیبات بسیاری است که استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری منع شده است. سایه های پودر چشم می توانند از طریق چشم وارد بدن شوند و حتی گردش کنند و مشکلاتی را برای شما و کودک ایجاد کنند. با این حال ،جایگزین های بی ضرری برای این مواد وجود دارد.

زنان باردار نباید از سایه چشم پارابن و سولفات سدیم استفاده کنند زیرا این مواد در صورت ورود به جریان خون می توانند به جنین آسیب برسانند اما می توان از سایه چشم های بدون BPA و بدون پارابن استفاده کرد.

لوازم آرایشی

سخن اخر:

امیدواریم از این مقاله استفاده کرده باشید.خوشحال میشویم نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.