آرایش و زیبایی

بهترین راه دکلره کردن مو در منزل کدام است؟

بهترین راه دکلره کردن مو در منزل کدام است؟

بهترین راه دکلره کردن مو در منزل کدام است؟ حتما برای شما هم پیش آمده است که قصد دارید موهای مشکی را بلوند بزنید. اگر موها از قبل مشکی هستند ، بدون شک رنگ نهایی مو پس از استفاده از طیف رنگ طلایی بلوند کردن مو،‌ رنگ نهایی مو نارنجی می‌شود. اینجاست که دکلره مو به درد شما می خورد. در واقع ، اینگونه است که باید گفت هر زمان که می خواهید رنگ پایه موهای خود را سه پایه از رنگ فعلی خود روشن کنید ، قطعاً باید موهای خود را دکلره کنید.تا پایان این مقاله با 2 رخ همراه باشید.

بهترین راه دکلره کردن مو در منزل کدام است؟

به روند از بین بردن رنگدانه های رنگ مو از ساختار آن و تغییر رنگ تدریجی مو در پایه های مختلف ، دکلره مو گفته می شود. این عمل که در فارسی همان معنی بی‌رنگ کردن مو را در ذهن تداعی می کند ، از طریق روش های مختلف انجام می شود. در این فرآیند ، چندین نکته مهم است: یکی کیفیت مواد دکلره و دیگری مراقبت از مو پس از دکلره.

متأسفانه بر خی افراد به‌علت نداشتن آگاهی کافی در انجام دکلره به ریزش مو یا اصطلاحاً سوختن مو بعد از دکلره مبتلا شده‌اند. برای این افراد در گام اول استفاده از بهترین شامپو برای ریزش مو توصیه می‌شود. در گام بعدی ضروری است در صورتی که مایل هستید این کار را در منزل انجام دهید به نکات زیر توجه کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش بهترین آرایش چشم برای انواع مدل ها

فرآیند انجام دکلره

خبر خوشی که برای شما داریم این است که فرآیند انجام دکلره کار چندان سختی هم نیست،. برای دکلره کردن مو باید دو فرآیند اصلی را انجام دهید و سپس به سراغ رنگ مو بروید، این امر در زمانی که قصد داشته باشید رنگ بلوندِ ملایم‌تر یا تیره‌تر از رنگ فعلی موهای خود داشته باشید، حساسیت بیشتری پیدا می‌کند.

لازم به ذکر است که اگر تجربه دکلره مو ندارید ، برای اولین بار حتماً از یکی از دوستان خود برای همکاری کمک بگیرید. از آنجا که شما به تنهایی نمی توانید قسمتهای مختلف مو را از نزدیک ببینید و با این حساب وجود شخصی در کنار شما در دکلره مو بسیار کمک می کند.

البته در پایان لازم به ذکر است که اگر به دنبال دکلره بی عیب و بی نقص برای موهای خود هستید ، پیشنهاد می کنیم به آرایشگاه معتبری بروید ، زیرا بدون شک در دکلره اول ، ممکن است کار شما چندان تمیز و بی نقصی نباشد.

بهترین راه دکلره کردن مو در منزل کدام است؟

اگر با در نظر گرفتن تمامی این نکات باز هم قصد دارید دل به دریا بزنید و به‌تنهایی دکلره مو را در منزل انجام دهید، بد به دل راه‌ ندهید و تا انتهای متن با ما همراه باشید.

ابزار لازم برای دکلره کردن مو

  • یک یا دو حوله (نگران تمیز بودن حوله‌ها نباشید چرا که کثیف می‌شوند!)
  • یک کاسه چوبی یا پلاستیکی برای ترکیب مواد
  • یک پیراهن قدیمی و بلااستفاده (ترجیحا بدون یقه باشد)
  • یک برس کوچک غیر فلزی برای زدن مواد دکلره به مو
  • دستکش‌ لاستیکی
  • خط کش
  • شیر یا دوش آب
  • یک نفر بردست

بهترین راه دکلره کردن مو در منزل کدام است؟

ساعت برای محاسبه زمان

یک یا دو بسته دکلره (اگر موهای بلندی دارید ، دو بسته درست کنید) یا پراکسید هیدروژن و پودر دکلره.بسته‌های حاوی مواد دکلره ترکیبات مناسب و به اندازه‌ای دارند و با هدف کاربرد آسان و راحت ساخته شده‌‌اند. اگر موهای شما از روی شانه بلندتر است، حتما دو بسته تهیه کنید.

اگر پراکسید هیدروژن و پودر دکلره تهیه کردید، حتماً طرز تهیه این مواد را از فروشنده بپرسید. اکسیدان با چهار شدت مختلف در بازار موجود است، قوی‌ترین آن ۱۲ درصد است و ممکن است برای موهای بسیار تیره به کار بیاید. لازم به ذکر است که اکسیدان با درصدهای بالا، اثر سوزآوری برای پوست دارد و ممکن است به سوزش و خارش پوست منجر شوند. اکسیدان‌های ۳، ۶ و ۹درصد هم در بازار موجود هستند.

بیشتر بخوانید: نکات آرایشی مهم برای یک میکاپ شیک و تمیز

بهترین راه دکلره کردن مو در منزل کدام است؟

توجه: بدیهی است که پس از دکلره ، موهای شما دچار خشکی و ریزش شدید مو یا ریزش می شوند. برای حل این مشکل باید از شامپوهایی برای موهای خشک یا موهای رنگ شده استفاده کنید. اگر بعد از دکلره دچار ریزش شدید شدید ، استفاده از بهترین شامپو برای ریزش مو به همراه روش های دیگر درمان ریزش مو ضروری است.

زمان لازم برای دکلره متناسب با موهای خود را تشخیص دهید

پس از اینکه موفق به انتخاب مواد دکلره شدید، دستکش به دست کرده و مواد را با هم ترکیب کنید. در این مرحله‌ عجله‌ای برای زدن این مواد به موهای سر نداشته باشید. در عوض، یک تکه مو را با عرض حدود یک سانتیمتر انتخاب کرده و زمان نشستن دکلره بر روی مو را محاسبه کنید. برای این کار هر دو یا سه دقیقه یک بار رنگ مو را با برداشتن مواد دکلره و خشک کردن مو بررسی کنید.

اگر رنگ حاصل از آنچه تصور می کنید متفاوت است ، مقدار کمی دکلره را مجدداً روی همان قسمت از مو بزنید. همچنین به خاطر داشته باشید که موهای خیس به طور طبیعی کمی تیره به نظر می رسند. هدف این است که رنگ موهای خود را زرد روشن کنید. در اینجا ما یکبار دیگر تأکید می کنیم اگر متوجه خارش یا سوزش غیرطبیعی شدید ، فرآیند دکلره را متوقف کنید زیرا به احتمال زیاد ، به این مواد حساسیت دارید.

نحوه دکلره مو

اگر از نتیجه رنگ بدست آمده راضی هستید ، مدت زمان سپری شده را در نظر بگیرید و مواد دکلره را با خیال راحت روی قسمت های دیگر مو بمالید. هنگام استفاده از مواد روی مو ، سعی کنید یک سانتی متر بالاتر از محل رشد دکلره کنید. در این مرحله ، مواد باید به طور مساوی بر روی تمام موها اعمال شود. اگر به یاد داشته باشید ، ما در مرحله آزمایش زمان دکلره را بدست آوردیم ، بنابراین در زدن دکلره به تمامی قسمت‌های سر عجله‌ کنید تا از این زمان‌بندی عقب نمانید.

نحوه دکلره مو

دقت کنید مواد دکلره با پوست سر تماس نداشته باشند. اجازه دهید قسمت‌های بالایی مو پس از دکلره، رنگ زرد به خود بگیرد سپس با تمرکز بیشتری موهای نزدیک‌تر به پوست سر را دکلره کنید. مو در قسمت‌های نزدیک‌تر به ریشه، سریع‌تر تغییر رنگ می‌دهد؛ بنابراین بهتر است تا مواد دکلره را (که میانه چندان خوبی هم با پوست سر ندارند) برای مدت کمتری در قسمت‌های ریشه مو استفاده کنید.

پس از این‌که تمامی قسمت‌های موی سر را به مواد دکلره آغشته کردید، حتما دقت کنید این قسمت‌های مختلف، رنگ یکدستی گرفته باشند. موها در این حالت باید رنگی زرد و خمیری مانند گرفته باشد.

بگذارید مواد دکلره تا زمانی که شما برای موهای آزمایشی خود هزینه می کنید در این حالت بماند. هر چند لحظه یک بار رنگ موهای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید چیزی کم نشده است. بد نیست بدانید که کشیدن پلاستیک روی مو می تواند زمان دکلره را کاهش دهد ، از طرف دیگر استفاده از سشوار نیز در کاهش زمان دکلره مو تأثیر دارد.

بیشتر بخوانید: نکات آرایشی مهم برای یک میکاپ شیک و تمیز

شستن موها پس از دکلره

در نهایت، پس از این‌که احساس کردید دکلره مو به پایان رسیده‌ است، موها را کامل بشویید و بر روی مو حالت‌دهنده بزنید. البته این وضعیت برای زمانی است که قصد بلوند کردن یا رنگ کردن مو را در همان روز نداشته باشید. اگر هم در همان جلسه موها را رنگ کردید، پس از پایان فرآیند رنگ مو، حتما از حالت‌دهنده‌های غنی‌شده استفاده کنید تا رطوبت از دست رفته‌ تارهای مو تاحدودی بازگردد. استفاده از بهترین شامپو برای ریزش مو برای جلوگیری از ریزش مو بعد از دکلره به‌شدت توصیه می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم در این مواقع، قبل از شستشوی کامل مو،‌ اجازه دهید نرم‌کننده و حالت‌دهنده به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی سطح موی شما باقی بماند. نکات زیادی برای «رنگ کردن مو در منزل» وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

فیلم آموزش دکلره کردن مو در منزل

سخن آخر:

در آخر ، امیدواریم نکات مفیدی درباره موهای بلوند یا دکلره را با شما در میان بگذاریم. اگر موهای کم پشتی دارید ، بهتر است ابتدا آن را با بهترین شامپو برای ریزش مو تقویت کنید و سپس به فکر رنگ یا دکلره کردن آن بیفتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.