آرایش چشم, آرایش صورت, آرایش و زیبایی, ویدیو

آموزش گام به گام سایه زدن چشم

آموزش گام به گام سایه زدن چشم

آموزش گام به گام سایه زدن چشم :به طور کلی آرایش صورت ، یکی از سخت ترین قسمت هایی که اکثر خانم ها برای انجام آن مشکل دارند سایه چشم است. به همین دلیل ، حتی گاهی اوقات خانم هایی که در آرایش صورت کلی ماهر هستند، ممکن است در استفاده از سایه چشم مشکل داشته باشند. استفاده صحیح و حرفه ای از سایه چشم نیاز به مهارت های خاصی در این زمینه دارد که نیاز به آموزش دارد.

آموزش گام به گام سایه زدن چشم

بنابراین برای اینکه خودتان بتوانید این کار را بدون مراجعه به آرایشگاه و انجام آرایش چشم حرفه ای به خوبی انجام دهید ، باید به اندازه کافی تمرین کنید. در این مقاله قصد داریم مراحل کلی سایه انداختن را به شما آموزش دهیم.پس تا پایان با 2 رخ همراه باشید.

چگونه چشم ها را سایه بزنیم؟

هنگامی که از سایه چشم برای آرایش چشم استفاده می کنید ، نه تنها چشم ها جذاب تر و زیباتر بیشتری برخوردار می شوند بلکه بر زیبایی کلی صورت نیز تأثیر می گذارند. اما هدف از سایه زدن فقط این مسئله نیست ، زیرا با سایه چشم امکان ایجاد خطای دید برای ایجاد تعادل چشم وجود دارد و از این طریق می توان نقص ها و ایرادات احتمالی را به طور کامل برطرف کرد.

به عنوان مثال ، سایه زدن می تواند افتادگی چشم را اصلاح کرده و به اصطلاح چشم را بالا ببرد. همچنین ، در مورد پف کرده چشم ، می توان با سایه زدن ، پف چشمان را کاهش داد. علاوه بر این ، در مورد افرادی که چشمان آنها نسبت به حالت طبیعی نزدیکتر به یکدیگر است ، سایه چشم می تواند باعث خطای دید شود و فاصله چشم را بیش از یکدیگر نشان دهد. بنابراین ، یکی از بهترین مزایای سایه زدن این است که به راحتی می تواند چنین مشکلاتی را حل کرد.

بیشتر بخوانید: مدلهای سایه چشم لایت عروس 2021

آموزش گام به گام سایه زدن چشم

انواع سایه چشم

سایه چشم خشک

این نوع سایه ها دارای بافتی نرم و بدون چربی هستند که به راحتی روی پلک قرار می گیرند و استفاده از آنها بسیار آسان است.

آموزش گام به گام سایه زدن چشمبیشتر بخوانید: عکس های جدید میکاپ عروس 2021

سایه چشم چرب

این نوع سایه ها دارای بافت روغنی هستند و بنابراین استفاده از آنها کمی دشوار است. همچنین اگر از این سایه ها بدون پرایمر سایه و پودر فیکس استفاده شود، به دلیل چربی موجود در ساختار آنها پس از مدتی پشت پلک جمع می شوند.

آموزش گام به گام سایه زدن چشم

سایه چشم مدادی

این نوع سایه ها در انواع رنگ ها و حالت های مات و براق موجود است. این سایه به دلیل فرم مداد بودن ، مخصوصاً برای مبتدیان سایه چشم نیز بسیار آسان است.

آموزش گام به گام سایه زدن چشمبیشتر بخوانید: تکنیک آرایشی راحت حجم دادن به صورت

سایه چشم پودری

این نوع سایه ها نیز در رنگ های بسیار زیاد و انواع مات و براق و اکلیلی موجود هستند، نکته قابل توجه این نوع سایه ها این است که اگر آن ها را بدون پرایمر سایه استفاده کنید ماندگاری چندانی ندارند.

آموزش گام به گام سایه زدن چشم

سایه های مایع

این نوع سایه ها به صورت تک رنگ به فروش می رسد و استفاده از آن مهارت می خواهد و بسیار جذاب است و همچنین می توان از آن به عنوان خط چشم استفاده کرد. سایه های مایع نیز دوام بسیار خوبی دارند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید یک ریمل خوب

سایه های کرمی

این سایه ها به صورت جداگانه در رنگهای متنوع به فروش می رسند و براق تر از سایه های پودری هستند و مانند سایه های چرب برای پوست های چرب مناسب نیستند.

سایه زدنبیشتر بخوانید: چگونه آرایش تابستانه داشته باشیم

وسایل سایه زدن چشم

هر قسمت از سایه چشم را باید با براش مخصوص خود استفاده کنید.برای داشتن یک نتیجه خوب و عالی انتخاب نوع براش برای سایه زدن چشم خیلی مهم است.

برای گذاشتن سایه روی پلک باید از براش های فلت یا متراکم استفاده کرد و برای محو کردن سایه باید از براش های فلافی یا کم تراکم تر استفاده شود.

برای زدن سایه های شاین دار یا براق اگر از انگشتان دست استفاده کنید نتیجه کار بهتر خواهد بود. برای سایه های گلیتر هم باید از براش های تخت استفاده کرد البته باید قبل از استفاده از سایه های گلیتر حتما از پرایمر سایه گلیتر که حالت چسبی دارد استفاده کرد.

آموزش سایه زدن گام به گام

قبل از هر کاری ، ابتدا باید زمینه سایه چشم را فراهم کنیم. برای این منظور ابتدا پرایمر سایه را می زنیم و در مرحله بعد باید بافت کرمی پرایمر سایه را به پودری تبدیل کنیم که برای این کار باید یا از پودر فیکس روی پرایمر سایه استفاده کنیم و یا از یک رنگ سایه ای که هم رنگ پوست پلک است باید استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

سایه زدنحالا چرا باید بافت کرمی پرایمر را پودری کنیم؟ چون سایه پودری روی بافت پودری است که پایانی تمیز و خوب دارد اگر سایه پودری روی بافت کرمی قرار بگیرد ممکن است تکه تکه شود، پس با پودر فیکس بافت پرایمر سایه را پودری می کنیم تا این مشکلات پیش نیاید.

سایه زدن

بعد از آماده شدن کار ، سایه چشم را شروع می کنیم. نوع سایه بستگی زیادی به فرم چشم دارد ، اما به طور کلی وقتی سایه می زنیم ، باید رنگ تیره سایه از گوشه خارجی چشم شروع شود و هرچه به قسمت داخلی چشم نزدیکتر می شویم ، رنگ سایه باید روشن تر باشد.

اگر می خواهیم مدل چشم را گردتر یا سایه را جذابتر کنیم ، می توانیم از سایه های براق در قسمت مرکزی پلک استفاده کنیم. یا اگر فاصله چشم ها از هم کم است می توان گوشه های چشم را سایه شاین دار زد تا تعادل سازی انجام شود.

سایه زدن

در آخر ، باید برای هارمونی رنگ ها زیر چشم هم از همان رنگ هایی که برای پلک چشم زدید استفاده کنید.

سایه زدن

تمام رنگ هایی که در یک پالت سایه می بینید هم تناژ سرد و هم تناژ گرم دارند و شما باید با توجه به مدل چشم تان و رنگ سایه ای که از بیس شروع کردید بقیه رنگ ها را هم طبق آن انتخاب کنید. یعنی یا کلا باید سایه شما تم سرد داشته باشد (مثل کسانی که چشم های پف دار دارند باید از تناژ سرد استفاده کنند) یا تم گرم داشته باشد (مثل مدل چشم های معمولی).

سایه زدن

به این نکته حتما توجه کنید که هنگام سایه زدن وقتی از قسمت زیر ابرو به سمت بن مژه می رسیم باید براش شما کوچکتر شود، یعنی وقتی به بن مژه می رسید براشی که استفاده می کنید باید کاملا نازک باشد.

آموزش گام به گام سایه زدن چشم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.