آرایش صورت, آرایش و زیبایی

آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان

آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان

آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان : استفاده از هایلایتر برای روح بخشیدن ضروری است. هیچ آرایش بدون هایلایت نهایی کامل نیست. این روزها بسیاری از افراد مشهور که چهره خود را هایلایت می کنند ، رقابت شدیدی بین شرکت های آرایشی و بهداشتی و آرایشگران حرفه ای و متخصصان زیبایی برای

توسعه روش های جدید هایلایت سازی چهره وجود دارد.تا پایان این مقاله با 2 رخ همراه باشید.

اگرچه هایلایت توانایی تغییر کامل نحوه انعکاس نور از سطح صورت و تغییر کامل وضعیت عمومی صورت را دارد ، اما هایلایت سازی ماهرانه صورت کار چندان ساده ای نیست و نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد.

آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان

آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان

انتخاب لوازم آرایشی و بهداشتی برای هایلایت کردن چهره از بین فرمولاسیون ها و مارک های مختلف موجود در بازار نیز یک چالش بزرگ است. چه بخواهید یک درخشش تابستانی ملایم روی صورتتان ایجاد کنید یا اینکه همانند یک بازیگر هالیوود چهره تان را بسیار باشکوه کنید، باید روش استفاده از هایلایتر را بدانید؛ خواه هایلایتر کرم باشد یا پودر یا هر چیز دیگری.

نحوه استفاده از هایلایتر

آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان

بیشتر بخوانید: چگونه آرایش تابستانه داشته باشیم

هایلایتر سازی صورت می تواند بسیار ظریف باشد. اگر از هایلایتر در بعضی از قسمت های صورت خود بیش از حد استفاده کنید ، درخشش غیرطبیعی در صورت شما ایجاد می شود که ممکن است صورت شما را مانند یک مرد بسیار لاغر نشان دهد که هیچ کس دوست ندارد به غیر از مناسبت هالووین خودش را آن شکلی کند!

نکته استفاده از هایلایتر این است که باید کمترین مقدار آن را در مناطق خاص استفاده کنید تا چهره شما طبیعی جلوه کند. در ادامه این مقاله ، ما به شما یاد می دهیم که چگونه از هایلایتر استفاده کنید تا مجبور نشوید آزمایش ها و خطاهایی وقت گیر ، پرهزینه و خسته کننده انجام دهید.

برای یادگیری نحوه استفاده از هایلایتر ، علاوه بر مواد آرایشی معمول خود ، به یک کانسیلر نیاز دارید که سایه روشن تر از رنگ پوست شما باشد ، یک برس آرایش سایه چشم مودار و یک هایلایتر که می تواند کرم ، مایع یا پودر باشد.

آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان

آماده سازی

روش استفاده از هایلایتر این است که ابتدا باید صورت خود را قبل از استفاده از مواد آرایشی زیاد روی آن آماده کنید. بنابراین قبل از هایلایت کردن باید از یک مرطوب کننده و پرایمر استفاده کنید تا پایه و اساس پایه صورت خود را آماده کنید.

زمینه را برای ساخت فونداسیون صورتتان فرآهم کنید. سپس فونداسیون مورد نظر خود را استفاده نمایید تا سطح پوستتان صاف و یکنواخت شود. توجه داشته باشید که فونداسیون مایع نسبت به فونداسیون پودری، سطح پوست را صاف تر می کند.

آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیانبیشتر بخوانید: نکات آرایشی مهم برای رنگ پوست گندمی و سبزه

کار بعدی که باید انجام دهید، این است که برجستگی های صورتتان را با یک سایه کمی تیره تر از پوستتان کانتورینگ کنید تا شکل کلی صورتتان ایجاد شود و بخش های هایلایت شده، بهتر مشخص شوند.

اکنون باید از کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر را به صورت افقی و نقطه نقطه روی پیشانی خود، زیر چشمان و زیر چانه خود بزنید و سپس با استفاده از یک پد آرایشی، آرا با بخش کنید. مرحله بعدی در این روش استفاده از هایلایتر، درخشان کردن پوست است.

بخش هایی که باید هایلایت کنید

آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان

در هر روش استفاده از هایلایتر ، برای اینکه پوست شما درخشش طبیعی داشته باشد ، باید مناطق خاصی را برجسته کنید. شما باید بخشی از پوست خود را هایلایت کنید که به طور طبیعی نور بیشتری از صورت شما را باز تاب می کند.

قرار دادن چندین لایه هایلایتر در قسمت بالایی گونه ها و زیر کمان ابرو، باعث دیده شدن بیشتر این قسمت ها می شود. خط نازک روی پل بینی نه تنها باعث نازک شدن بینی می شود بلکه زیبایی بینی را نیز بسیار بیشتر می کند.

بیشتر بخوانید: تکنیک آرایشی راحت حجم دادن به صورت

روش استفاده از هایلایتر مایع

آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان

در این بخش ، ما به شما نحوه استفاده از هایلایتر مایع را آموزش می دهیم. هایلایتر مایع ابزاری عالی برای هایلایت کردن سریع صورت است. این ابزار هایلایت کردن نه تنها بسیار جمع و جور است، بلکه ظرف پیچی هایلایتر مایع سبب می شود که خیلی سریع بتوانید با استفاده از آن صورت خود را هایلایت کنید.

در این روش استفاده از هایلایتر، بعد از اینکه فونداسیون صورت خود را تکمیل کردید و کانتورینگ را انجام دادید، با استفاده از مقدار کمی از یک پودر نیمه شفاف، ماده مورد استفاده برای کانتورینگ را روی صورت خود بنشانید. اگر این کار را به خوبی انجام دهید، سبب می شود تا کرم براق کننده، بهتر به پوست شما بچسبد.

هایلایتر مایع را روی قسمت هایی از صورت خود که می خواهید برجسته شود قرار دهید و سپس هایلایتر را با پد معمولی ، براش نرم یا حتی نوک انگشتان بمالید. بسیاری از هایلایترهای مایع برای استروبینگ کردن  که نوع پیشرفته ای از هایلایت کردن است، هم عالی هستند.

از هایلایتر پودر استفاده کنید

هایلایتربیشتر بخوانید: آموزش آرایش خواستگاری + نحوه آرایش

در این قسمت شما را با روش استفاده از هایلایتر پودری آشنا خواهیم کرد. اگر می خواهید هر روز درخشش نرمی به صورت خود بدهید ، هایلایتر پودری یک انتخاب عالی است. زمانی که فونداسیون صورت خود را استفاده کردید، می توانید با استفاده از یک براش، کمی هایلایتر پودری روی گونه ها، چانه، بینی و پیشانی خود بمالید.

نکته کلیدی در استفاده از این هایلایتر این است که باید از هایلایتر به صورت لایه لایه استفاده کنید تا بتوانید کنترل بیشتری بر درخشندگی پوست داشته باشید. ابتدا یک لایه را کامل کنید و اگر درخشش مورد نظر ایجاد نشد ، لایه بعدی را روی آن قرار دهید و به همان روش ادامه دهید تا درخشش مطلوب حاصل شود.

از آن جایی که این روش استفاده از هایلایتر، در هایلایت کردن برجستگی های صورت شما ملایم تر از روش هایلایتر مایع است، سبب می شود که آرایش شما خیلی غلیظ به نظر نیاید. بافت نرم هایلایتر پودری، صورت را باطراوت و بدون زاویه نشان می دهد.

هایلایتر

براش مناسب  برای استفاده از هایلایتر

فقط دانستن چگونگی استفاده از هایلایتر پودری برای ایجاد یک هایلایتر خوب در صورت شما کافی نیست ، اما شما باید براش مناسب آن را انتخاب کنید. وقتی می خواهید صورت خود را با هایلایتر پودری هایلایت کنید ، نمی توانید از هر براش دلخواهی استفاده کنید و فقط چند براش آرایشی برای این منظور مناسب است.

یک براش پودری استاندارد دارای اندازه متوسط سبب پوشش ملایم و یکنواخت پوست با پودر هایلایتر می شود. همچنین با استفاده از یک براش زاویه دار کابوکی (Kabuki) می توانید هایلایتر را به صورت دقیق تری روی پوست بمالید.

بیشتر بخوانید: عکس های جدید میکاپ عروس 2021

هایلایتر

با این حال، بعضی از آرایشگرهای حرفه ای ترجیح می دهند تا از یک براش پودری بادبزنی استفاده کنند زیرا شکل آن به گونه ای است که نواحی بزرگتری از پوست مثل پیشانی و گونه ها را با تنها با چندین حرکت، هایلایت می کند و در عین حال می توان از آن برای ایجاد خطوط هایلایت نازک مثل هایلایت های بینی یا ابروها استفاده کرد.

از هایلایتر کرمی استفاده کنید

در قسمت آخر این مقاله آموزشی ، شما می آموزید که چگونه از هایلایتر با فرمولاسیون کرم استفاده کنید. فرمولاسیون کرم ضخیم تر از هایلایترهای پودری و مایع است و بنابراین رنگدانه های بیشتری دارد و بنابراین برای هایلایترهای سنگین تر مناسب است.

هایلایتر

با این حال ، باید مراقب باشید زیاد از کرم استفاده نکنید زیرا باعث درخشش غیرطبیعی صورت می شود. در این روش استفاده از هایلایتر ، می توانید با استفاده از انگشتان یا پد های آرایشی انگشتانتان برای پخش کردن تدریجی هایلایتر تا رسیدن به درخشش مطلوب، استفاده کنید.. اگر می خواهید بعضی از قسمت های صورت را کمی بیشتر بدرخشید ، می توانید از این روش استفاده از هایلایتر در کنار روش های دیگر مانند پودر یا مایع استفاده کنید.

هایلایتر

اشتباهاتی که باید در استفاده از هایلایتر از آن ها اجتناب کنید

مهم نیست که کدام روش هایلایتر را انتخاب کنید ، نکات ظریف در هایلایت کردن صورت شما وجود دارد که اگر آنها را رعایت نکنید ، نه تنها چهره شما زیباتر نمی شود ، بلکه حالت مصنوعی و مرده ای پیدا می کنید.

هیچ وقت از هایلایتری که بیش از ۲ سایه، روشن تر از پوست شماست استفاده نکنید زیرا سبب ایجاد درخشش غیرطبیعی روی صورت شما می شود. به یاد داشته باشید کانسیلرهای گرم با سایه های طلایی و برنزی و کانسیلرهای سرد با سایه های نقره های و سفید، تطابق دارند.

آموزش ویدیویی نحوه استفاده از هایلایتر

کلام آخر: 

هرگز از هایلایتر در بخش تحتانی گونه ها استفاده نکنید. هرگز از هایلایتر زیاد استفاده نکنید مگر اینکه بخواهید ظاهری بسیار براق داشته باشید. هرگز نوری را که قرار است پس از هایلایت کردن تحت آن قرار بگیرید فراموش نکنید. برای مثال اگر می خواهید در یک روز ابری و با نور ملایم بیرون بروید، می توانید از هایلایتر براق تری مثل یک کرم استفاده کنید ولی اگر هوا آفتابی است، از یک هایلایتر دارای درخشش کمتر مثل یک هایلایتر پودر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.