آرایش صورت, آرایش و زیبایی, ویدیو

آموزش بهترین آرایش چشم برای انواع مدل ها

آموزش بهترین آرایش چشم برای انواع مدل ها

آموزش بهترین آرایش چشم برای انواع مدل ها : آرایش چشم در زیبایی صورت تأثیر زیادی دارد و باید با ظرافت و دقت انجام شود. زیرا یک اشتباه در آرایش چشم ممکن است زیبایی کل صورت شما را پوشش دهد.

بنابراین  توصیه می کنیم ابتدا مدل چشم خود را بررسی کنید تا بتوانید آرایش مناسبی برای مدل چشم و پلکتان داشته باشید. در این مقاله آرایش مناسب برای افتادگی یا پلک افتاده یا کوتاه، چشم های کوچک یا بادامی شکل ، چشم پف‌دار و گودی زیر چشم را بررسی کرده‌ایم.

آموزش بهترین آرایش چشم برای انواع مدل ها

چرا آرایش چشم مهم است؟

چشم ها نقش مهمی در زیبایی صورت دارند. یک آرایش مناسب و ملایم چشم به روشن و پرانرژی بودن چهره کمک می کند. آرایش چشم کمک می کند تا پف یا گودی زیر چشم پنهان شود و چشم از خستگی و خواب آلودگی جلوگیری کند.

اگر می خواهید آرایش ملایمی داشته باشید آرایش چشم را فراموش نکنید. در بسیاری از موارد به خصوص در محل کار نیازی به آرایش صورت و لب نیست و فقط مقدار کمی آرایش چشم به زیبایی و انرژی بیشتر چهره شما کمک می کند.

آموزش بهترین آرایش چشم برای انواع مدل ها

آرایش چشم پلک افتاده یا کوتاه

افراد مبتلا به افتادگی یا پلک کوتاه اغلب از آرایش چشم خود ناامید می شوند زیرا در بسیاری از موارد آرایش چشم در تماس با قسمت افتاده پلک برداشته می شود یا آرایش خود را نشان نمی دهد. در نتیجه ، چشم کوچکتر از حالت طبیعی ظاهر می شود.

توصیه می کنیم قبل از آرایش از پرایمر چشم استفاده کنید. آغازگر باعث می شود که آرایش مدت بیشتری ثابت بماند. اگر پوست چربی دارید می توانید از بکینگ پودر بعد از آغازگر استفاده کنید تا پوست چرب آرایش خود را از دست ندهد. پس از استفاده از بکینگ پودر چند دقیقه صبر کنید ، سپس بیکینگ پودر را به آرامی با یک برس تمیز و بزرگ از روی پلک های خود پاک کنید.

افرادی که پلک افتاده یا کوتاه دارند نباید از سایه چشم تیره استفاده کنند. رنگ مناسب برای این مدل چشم سایه روشن مانند سفید یا کرم است. مقداری سایه چشم کرم پشت پلک های خود بزنید ، اما سعی کنید سایه را بالای خط پلک بزنید تا خط و افتادگی پلک اندازه چشم شما را محدود نکند و چشم شما را بزرگتر نشان دهد. سپس مقداری سایه چشم سفید زیر ابروها بزنید تا فاصله بین چشم ها و ابروها افزایش یابد.

آموزش بهترین آرایش چشم برای انواع مدل هاآموزش بهترین آرایش چشم برای انواع مدل ها

آرایش چشم پلک افتاده یا کوتاه

در صورتی که پلک افتاده یا کوتاه دارید، هرگز مداد چشم یا خط چشم را داخل چشم‌تان نکشید، چرا که چشم‌تان کوچک‌تر می‌شود. سعی کنید خط چشم ضد آب انتخاب کنید تا از برخورد پلک با چشم، خط چشم پاک نشود. بهترین مدل خط چشم برای پلک افتاده یا کوتاه، خط چشم کشیده است تا مدل چشم بزرگ‌ و کشیده شود.

ریمل مهم‌ترین مرحله برای آرایش چشم پلک افتاده و پلک کوتاه است. ریمل باعث بزرگ‌تر شدن چشم‌ها می‌شود. پیش از استفاده از ریمل، با یک فرمژه، مژه‌هایتان را فر کنید. افرادی که مژه‌های صاف دارند، می‌توانند با کمک سشوآر سر فرمژه را کمی گرم کنند تا مژه‌ها راحت‌تر فر شوند. البته استفاده بیش از اندازه از این روش ممکن است باعث ریزش مژه نیز شود. در این صورت حتما در مواقع ضروری این ترفند را انجام دهید.

بهترین مدل ریمل برای پلک های کوتاه یا افتاده ، ریمل بلندکننده است. مژه های بلند به بزرگ شدن و باز شدن چشم کمک می کنند. البته در ریمل زدن زیاده روی نکنید تا مژه هایتان به هم نچسبند و غیرمعمول به نظر نرسند. همچنین فراموش نکنید که به مژه های پایین ریمل بزنید تا چشم های شما بزرگتر به نظر برسند.

آموزش بهترین آرایش چشم برای انواع مدل هاآموزش بهترین آرایش چشم برای انواع مدل ها

آرایش مناسب برای چشم های کوچک یا بادامی

بسیاری از زنانی که چشمانی کوچک یا بادامی دارند باید به آرایش چشم خود توجه بیشتری داشته باشند زیرا اشتباهات رایج در آرایش چشم باعث کوچک شدن چشم آنها می شود. از آنجا که زیبایی چشم تأثیر مستقیمی در زیبایی صورت دارد ، بهتر است آرایش مناسب چشم های کوچک یا بادامی را یاد بگیرید.

ابتدا مقداری پرایمر چشم را روی پلک های خود بزنید تا آرایش مدت بیشتری بماند و محو نشود. سپس سایه روشن مانند کرم یا نخودی را در پشت پلک خود بزنید. سعی کنید سایه را بالاتر از خط پلک بزنید تا پلک‌تان، اندازه چشم‌ها را محدود نکند.

 چشم های کوچک یا بادامی

مقداری سایه چشم قهوه‌ای روشن و لایت را انتخاب کنید و از گوشه چشم به بیرون بکشید. سپس با یک براش گرد، سایه را به داخل چشم محو کنید. سایه چشم قهوه‌ای کم‌رنگ باید کمی بالاتر از سایه کرم کشیده شود.

پس از آن خط مرزی این دو سایه چشم را با یک براش ترکیب کنید. سایه چشم سفید را زیر ابرو بکشید تا فاصله ابرو و چشم‌هایتان بیشتر شود. مقداری سایه چشم سفید را با نوک انگشتتان بردارید و به گوشه چشم نزدیک بینی بزنید تا چشم‌ها زیباتر شوند.

افرادی که چشم بادامی یا کوچکی دارند هرگز نباید از مداد یا خط چشم در داخل چشم خود استفاده کنند. سعی کنید خط چشم را کمی بالاتر از خط مژه بکشید و آن را تا بیرون از چشم امتداد دهید تا چشم‌ها کشیده‌ و درشت‌تر شوند.

آموزش آرایش چشم کوچک و بادامی

هرگز از خط چشم و ریمل برای ریز چشم و مژه‌های پایینی استفاده نکنید. سعی کنید از یک ریمل حجم دهنده و بلند کننده برای مژه‌های بالایی چشم استفاده کنید. با یک مداد چشم سفید، قسمت داخلی و پایین چشم را پُر کنید تا چشم‌تان درشت‌تر جلوه کند. سپس یک سایه چشم قهوه‌ای کم‌رنگ زیر چشم و روی مژه‌های پایینی بکشید و با براش گرد آن را محو کنید.

اگر می خواهید به مهمانی بروید و آرایش چشم بیشتری داشته باشید ، آرایش چشم اسموکی لایت ایده خوبی برای کشیده و درشت‌تر چشم بادامی است. برای انجام این کار ، تمام مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید ،اما به جای سایه قهوه‌ای کم‌رنگ برای گوشه پلک، از سایه چشم مشکی استفاده کنید و آن را به صورت خط چشم بکشید و با یک براش گرد، به بیرون از چشم محو کنید.

آرایش چشم

آرایش مناسب برای چشمهای درشت یا گرد

آرایش چشم های بزرگ یا گرد از آرایش چشم های دیگر راحت تر است. با این وجود نکاتی در آرایش چشم های بزرگ و گرد وجود دارد که باید برای زیبایی چشم ها آنها را رعایت کنید تا آرایش شما از زیبایی چشم کم نکند.

معمولاً افرادی که دارای چشمان بزرگ یا گرد هستند از چشمان کسل کننده یا خسته ناراضی هستند. بنابراین ، در ادامه مقاله ، آرایش صحیح چشمهای گرد یا بزرگ را برای شما فراهم کرده ایم.

ابتدا از پرایمر چشم استفاده کنید تا آرایش شما ثابت بماند. می توانید پرایمر را با نوک انگشت خود یا یک براش صاف به پشت پلک زیر ابرو بزنید. اگر می خواهید آرایش سبکی داشته باشید سایه چشم کرم را با نوک انگشت یا براش گرد بزنید و بی‌آنکه به بالا یا گوشه پلک کشیده شود، آن را به صورت ساده پشت چشم‌هایتان بکشید.

آرایش چشم

آرایش مناسب برای چشمهای درشت یا گرد

در صورتی که می‌خواهید آرایش بیشتری داشته باشید، رنگ سایه چشم سماقی یا برنزی نیز انتخاب مناسبی خواهد بود. پس از آنکه سایه کرم را روی پلک‌تان زدید، سایه سماقی یا برنزی را از گوشه چشم به صورت خط چشم بکشید و با یک براش گرد آن را به داخل چشم به صورت عدد ۸ کج محو کنید.

در صورتی که می‌خواهید از سایه چشم اکلیلی یا براق استفاده کنید، پس از سایه کرم و برنزی، سایه چشم اکلیلی برنزی یا طلایی را در قسمت میانه پلک بزنید. به طوری که کمی سایه برنزی مات گوشه چشم و سایه چشم کرم نزدیک بینی باقی بماند.

خانم‌هایی که دوست دارند چشم کشیده داشته باشند، می‌توانند خط چشم را به صورت گربه‌ای، به سمت بیرون چشم بکشند. همچنین افرادی که چشم درشت دارند، می‌توانند مقداری مداد چشم روی خط رویش مژه بکشند تا مژه‌هایشان پرپشت‌تر جلوه کند.

ارایش مناسب برای چشم های درشت و گرد

آرایش مناسب برای چشمهای درشت یا گرد

ما توصیه می کنیم که هرگز پایین و داخل چشم را با مداد سیاه پر نکنید. همچنین سعی کنید از مداد یا خط چشم مات استفاده کنید. خط چشم یا مداد براق برای چشم های درشت مناسب نیست و اندازه و شکل غیرمعمول آنها را نشان می دهد.

اگر مژه های صاف دارید ، با کمک فرمژه خود را کمی فر کنید و سپس از ریمل حجم دهنده استفاده کنید. ریمل بلند کننده مژه چندان مناسب چشم‌ درشت یا گرد نیست و باعث درشت‌تر شدن چشم‌ها می‌شود.

افرادی که چشم گرد یا درشت دارند، می‌توانند زیر چشم خود را با مداد چشم کمی پر کنند، اما مداد را تنها از گوشه تا نیمه چشم بکشند تا زیبایی فرم چشم از بین نرود. حتما مداد زیر چشم را با یک براش گرد و کوچک به سمت گوشه پلک محو کنید تا آرایش طبیعی‌تر شود.

آرایش چشم

آرایش مناسب برای چشم های پف کرده

بسیاری از خانم ها ساعت ها پس از بیدار شدن از خواب پلک هایشان متورم است. در این حالت یک آرایش مناسب به کاهش پف چشم کمک می کند. آرایش مناسب برای چشم های پف کرده بسیار ساده است و با چند ترفند می توانید چشم های زیبایی داشته باشید.

پس از استفاده از پرایمر چشم به منظور ثابت ماندن آرایش چشم‌تان، می‌توانید از یک کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر را زیر ابرو و گوشه چشم نزدیک بینی بزنید و سپس با یک براش گرد، آن را به قسمت میانی چشم محو کنید.

در این آرایش به سایه چشم کرم و قهوه‌‌ای نیاز دارید. سایه کرم را روی پلک بزنید و با یک براش محو کنید. سپس سایه چشم قهوه‌ای را از گوشه چشم به صورت خط چشم بکشید و آن را با یک براش به سمت داخل چشم و بالای خط پلک بزنید و سپس محو کنید. این سایه در گوشه چشم شبیه به عدد ۸ کج است.

آرایش چشم

آرایش مناسب برای چشم های پف کرده

خط چشم کشیده به منظور پوشاندن پلک پف‌دار، انتخاب مناسبی است. شما می‌توانید کمی خط چشم‌تان را ضخیم‌تر بکشید. با این حال در صورتی که نمی‌توانید خط چشم بکشید، از سایه چشم مشکی استفاده کنید.

سایه چشم را با یک براش کوچک تخت به صورت خط چشم روی خط مژه و کمی بالا‌تر بکشید تا شبیه به خط چشم شود. همچنین افرادی که به آرایش ملایم علاقه دارند، می‌توانند به جای خط چشم، از سایه مشکی استفاده کنند.

ریمل حجم دهنده و بلند کننده نیز کمک بسزایی در آرایش مناسب چشم پف‌دار می‌کند. در واقع مژه‌های بلند و پرپشت، پوشش مناسبی برای پلک پف‌دار خواهند بود. همچنین شما می‌توانید به جای استفاده از خط چشم در قسمت پایینی چشم، مقداری ریمل به مژه‌های گوشه چشم بزنید.

آرایش مناسب برای چشم پلک افتاده

آرایش چشم مناسب گودی زیر چشم

گودی ها معمولاً در نتیجه تغذیه نامناسب ، بی خوابی یا کمبود خواب ، خستگی ، بیماری های خاص ، استفاده از عینک یا ژنتیکی است. با این حال ، یک آرایش مناسب چشم گودی زیر چشم را محو می کند و زیبایی چهره شما را دو چندان می کند.

ابتدا مقداری پرایمر چشم روی پلک های خود بزنید سپس کرم پودر را با پوشش زیاد و رنگ پوست مناسب روی پوست صورت و سیاهی یا گودی زیر چشم بزنید. سپس مقداری کانسیلر را روی پلک و گودی زیر چشم به صورت مثلث بزنید ، به طوری که یکی از اضلاع مثلث به موازات چشم شما باشد. به جای دست یا براش، با یک اسفنج مناسب، کانسیلر را با روش ضربه‌ای یک‌دست کنید. چرا که ممکن است براش باعث کم رنگ شدن کانسیلر شود.

آرایش چشم

آرایش چشم مناسب گودی زیر چشم

پودر بیک نیز کمک می‌کند تا کانسیلر زیر چشم‌تان ثابت باقی بماند. پس از چند دقیقه به آرامی پودر بیک را با یک براش گرد و بزرگ پاک کنید. توصیه می‌کنیم در صورتی که زیر چشم‌تان سیاه یا کبود است، حتما از لوازم آرایش ضدآب استفاده کنید تا پس از مدتی زیر چشم‌تان نریزد و زیر چشم‌تان را دوباره سیاه نکند.

در این صورت از ریمل‌ها ضدآب به مقدار کمی استفاده کنید تا مژه‌هایتان سنگینی نکند و زیر چشم‌تان نریزد. توصیه می‌کنیم افرادی که گودی زیر چشم دارند، آرایش ملایمی کنند تا تمرکز از زیر چشم‌شان کمتر شود. همچنین شما می‌توانید قسمت بالایی چشم‌تان را آرایش کنید و مقداری سایه قهوه‌ای کم‌رنگ برای قسمت پایینی چشم کافی است.

آموزش ارایش گودی زیر چشم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.