سلامت مو

چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟ یکی از مشکلات همه خانم ها این است که چگونه می توانیم موهای خود را کوتاه کنیم؟ کوتاهی مو مسئله مهمی برای زیبایی پوست و موی هر فرد است. در این مقاله به شما می آموزیم که چگونه موهای خود را کوتاه کنید. در سایت ما با نحوه کوتاه کردن مو در خانه آشنا شوید.

چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

بیشتر بخوانید: 10 عادت اشتباه که منجر به موخوره می‌شود

مرحله­‌ آماده­‌سازی کوتاهی مو در خانه :

1. لازم نیست موهای خود را بشویید. با این حال بهتر است موهای خود را با شامپو بشویید ، گره های آن را باز کنید و کاملاً خشک کنید.

۲. مکان مناسب را برای کوتاه انتخاب کنید. اصلاح موهای شما می تواند چندین ساعت طول بکشد ، به خصوص اگر اولین بار شما باشد.
جایی را انتخاب کنید که می‌­توانید چند ساعت بدون استرس کثیف­‌کاری در آن بنشینید.حمام می تواند مکان خوبی باشد.

3. اطمینان حاصل کنید که موهای شما کاملا صاف است ، مخصوصاً اگر موهایتان وزوزی است. زیرا ممکن است نتیجه نامتعادل باشد.

بنابراین تصمیم بگیرید که آیا می خواهید موهای خود را مرطوب کنید یا خیر.
کوتاه کردن موهای خشک برای تازه­‌کارها سخت ­تر است، اما درباره­‌ موهای فر، شرایط متفاوت است و وقتی موها خشک هستند، می­ توان نتیجه­ نهایی را به‌طور دقیق تر بعد از زدن هر قیچی مشاهده کرد.از طرفی هم نباید فراموش کنید که یک سانتی­متر موی خیس برابر با یک سانتی­متر موی خشک نیست.

چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

وسایل مورد نیاز برای کوتاهی مو :

ضروری ها:

 • یک عدد کش مو
 • قیچی مخصوص آرایشگری
 • برس مو
 • یک آینه­‌ دیواری
 • یک آینه‌­ دستی (برای دیدن پشت مو)

اختیاری ها:

 • پیش‌­بند آرایشگری
 • کلیپس
 • شانه­ جداکننده‌ مو
 • ضدعفونی‌­کننده
 • یک بطری اسپری آب
 • اتوی مو

ابزار مورد نیاز برای موهای کوتاه در خانه ممکن است بسته به نوع مو متفاوت باشد. به عنوان مثال ، برای موهای فر ، شانه های دانه درشت و برای موهای صاف بهتر است از شانه های ریز استفاده شود. این مورد در مورد کش ها و گیره هایی نیز صدق می کند. درست است که از آنها برای تقسیم راحتتر مو استفاده می شود. با استفاده از گیره می توانید موهای صاف و کوتاه خود را با دقت و ظرافت کوتاه کنید.

چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟بیشتر بخوانید: آموزش کامل رنگ کردن مو در خانه

لیستی از ابزارهایی که برای موهای کوتاه در خانه به طور قطع به آنها نیاز دارید:

 • قیچی تیز
 • شانه
 • کش و/ یا گیره
 • بطری اسپری
 • حوله

به خاطر داشته باشید:

اگر موهایتان خیلی فر است، راحت تر است که آن را به صورت خشک کوتاه کنید تا مطمئن شوید که بیش از حد آن را کوتاه نمی کنید، چون موهای فر در حالت خیس قد بلندتر و پف کمتری دارند.

همچنین می توانید با اسپری کردن آب موهای خود را خیس کنید.

کوتاهی مو در خانه چگونه است؟

چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

روش اول: روش دم اسبی

چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

  چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

بیشتر بخوانید: اگر موی نازکی دارید بخوانید+راهکار

در این روش باید بسیار محتاط باشید.این روش، بهترین انتخاب برای تازه­‌کارهاست.

۱. سرتان را برعکس کرده تا موهایتان آویزان شود.

سپس آن­ را به سمت پایین برس بکشید و آن را خیلی محکم با کش مو، دم اسبی ببندید.مطمئن شوید که دم اسبی، نزدیک خط پیشانی شما قرار دارد.بعضی مواقع لازم است موهایتان را قبل از برس کشیدن، نم­دار کنید تا کاملا صاف شود.

۲. یک شانه برداشته و با آن از فرق سر خود اندازه­‌گیری کرده.

تصمیم بگیرید­ که می­ خواهید موهایتان را تا چه مقدار کوتاه کنید؛مثلا تا پایین استخوان گونه‌­تان و یا تا پایین چانه‌­تان باشد.همه‌­چیز به سلیقه‌­ خودتان بستگی دارد.

۳. دم اسبی­‌تان را محکم نگه داشته و با قیچی آرایشگری، آن را با بلندی مدنظرتان و در خطی مستقیم ببرید.

۴. حالا که از شر موهای اضافی خلاص شدید، سرتان را به آرامی به سمت جلو خم کنید و شانه را پشت سرتان بگذارید.

۵. قیچی را طوری نگه دارید که نوک آن به سمت انتهای دم اسبی باشد و موها را نوک‌­گیری کنید.

این کار باعث می­‌شود که جای قیچی روی مو نماند و ظاهر آن طبیعی­‌تر به نظر برسد.تا زمانی به این­ کار ادامه دهید که دیگر در انتهای مو، جای قیچی مشاهده شود.

۶. دم اسبی‌تان را باز کرده، در موهایتان دست کشیده و آن را تکان دهید تا نتیجه­ نهایی را مشاهده کنید.

نکته­‌ : هرچه دم اسبی­‌تان را بالاتر ببندید، انحنای پشت مو ملایم ­تر می‌­شود.

اگر می­‌خواهید صورتتان بیشتر به چشم بیاید، بهتر است تا می­‌توانید دم اسبی‌­تان را نزدیک به خط پیشانی‌تان ببندید.این کار باعث می­‌شود که پشت موهایتان، شکل V به خود بگیرد.

موبیشتر بخوانید: معرفی انواع شامپو تثبیت کننده رنگ مو

روش دوم: روش حرفه‌­ای

۱. ترجیحا موها را با اتو کاملا صاف کنید

خشکی و یا نم­دار بودن موها به جنس مو و سلیقه شما بستگی دارد.

هدف اصلی، صافی هرچه بیشتر موهاست.

۲. قسمت جلوی مو را به دو قسمت تقسیم کنید

از یک شانه ­جداکننده برای این کار استفاده کنید. موهای جلو را از قسمت پشتی، طوری جدا کنید که مرز آن­ها پشت گوش باشد. فرق سر را همانطور که همیشه هست، نگه دارید و دست­کاری­‌اش نکنید.

۳. از انگشت­‌هایتان به عنوان راهنما استفاده کنید

یک طرف را انتخاب کرده، به کمک شانه آن را نگه داشته و بالاتر از آن را با انگشت اشاره و وسطتان محکم بگیرید.

انگشت­‌هایتان را تا قسمتی که می‌­خواهید موها ­را کوتاه کنید، پایین بیاورید (شانه، بالای قفسه‌­ سینه یا…).

۴. طرف دیگر را نیز کوتاه کنید

حالا که یک طرف جلوی موهایتان را کوتاه کرده­‌اید، از آن برای تعیین بلندی طرف دیگر استفاده کنید. می­‌توانید از شانه یا انگشتانتان برای این کار استفاده کنید.

موبیشتر بخوانید: ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده

۵. بلندی دو طرف را مقایسه کنید

هر دو طرف را به آرامی به سمت جلو بیاورید و با هم مقایسه کنید تا اگر لازم بود برای هماهنگی بیشتر، تغییراتی ایجاد کنید.

چشمان شما بهترین ابزارتان هستند. اگر از صاف بودن کوتاهی خوشتان نمی­‌آید، با نوک قیچی و به صورت عمودی، داخل هر دو طرف را خرد کنید.

۶. برای کوتاهی مو در خانه , موهای پشت سر را تقسیم کنید

برای کوتاهی مو در خانه اولین لایه‌­ پشت موها را جدا کنید.من برای این کار، مرز را خطی از بالای یک گوش تا بالای گوش دیگر، در نظر می‌گیرم و بقیه­ مو را با کلیپس، بالا می‌­بندم.این لایه را از وسط به دو قسمت جدا تقسیم کنید و به جلوی شانه‌هایتان بیاورید تا با کوتاهی جلوی مو مقایسه کرده و از آن به عنوان راهنما استفاده کنید.

۷. قسمت پشت مو را کوتاه کنید

نکته‌­ مهم در این مرحله این است که قسمت پشتی را کمی بلندتر از قسمت جلویی کوتاه کنید، چون وقتی مو را به پشت شانه برگردانید، در زاویه‌­ متفاوتی قرار می ­گیرد. برای اطمینان بیشتر سعی کنید که خط برش تا حد ممکن، صاف باشد، چون بعدا می ­شود تغییرات دلخواه را اعمال کرد، اما اگر قسمت پشتی را کج ببرید دیگر راه جبرانی وجود ندارد!

مو

۸. آخرین قسمت پشتی را کوتاه کنید

وقت تمام کردن کار است!قسمتی را که با کلیپس بسته بودید، باز کنید و از وسط به دو قسمت تقسیم کنید.باز هم از قسمت‌هایی که قبلا کوتاه کرده بودید، برای تعیین بلندی، کمک بگیرید.حالا که کوتاهی شما کامل شده، می ­توانید کمی به آن مدل دهید.انجام این مرحله، اختیاری است.اگر تصمیم دارید این کار را کنید، به شما یک تکنیک معرفی می ­کنم.

قسمتی از جلوی مو (ترجیحا مرز را کنار استخوان گونه در نظر بگیرید) جدا کرده و پایین آن را با زاویه‌­ ۴۵ یا ۹۰ درجه، قیچی کنید.

۹. وسایلتان را تمیز کنید

تمیز کردن وسایلتان، موضوعی حیاتی است.ما دیگر از قیچی آشپزخانه استفاده نمی ­کنیم، پس باید این عادت ­های غیربهداشتی را کنار بگذاریم.

۱۰. از محصولات حالت­‌دهنده استفاده کنید

استفاده از محصولات حالت­‌دهنده­‌ خوب روی نتیجه بسیار تاثیرگذار است.من از سرم مو استفاده کردم.سرم مو از شاخ شدن مو و ساییدگی تدریجی آن، جلوگیری می‌کند.من از تافت نیز استفاده کردم تا جلوی موها حالت خوبی به خود بگیرد.

مو

چگونه چتری موی خود را کوتاه کنید؟

چتری تغییر زیادی در ظاهر ایجاد می کند اما مدل موی راحتی محسوب نمی شود و به رسیدگی مداوم نیاز دارد.با طلق بی رنگ یک ماسک برای خود درست کنید تا بتوانید هنگام کوتاه کردن، چتری هایتان را ببینید.

برای زدن نوک چتری ها، ابتدا آن ها را به ۳ قسمت تقسیم کنید:

دو قسمت کناری را می توانید با گیره عقب نگه دارید. قسمت جلو را بپیچانید و با برش نقطه ای شکلی طبیعی به آن دهید.گیره ی دو قسمت کناری را باز کنید و قد آن ها را هر قدر که مایلید کوتاه کنید.

موچگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

نکاتی برای کوتاهی مو در خانه :

۱ ) موهایتان را خیس نکنید :

موهایتان را در حالیکه خشک هستند کوتاه کنید یا در بهترین حالت وقتی از حمام خارج شدید آن را با حوله خشک کرده وموهای مرطوب را کوتاه کنید.

۲ ) از قیچی های کوچک برای کوتاهی مو در خانه استفاده کنید :

شما یک آرایشگر خبره نیستید که بتوانید با انواع قیچی کار کنید، بنابراین بهترین کار این است که یک قیچی کوچک و تیز انتخاب کرده تا با دقت بیشتری بتوانید موهایتان را کوتاه کنید. شما باید قیچی در دست بگیرید که کار کردن با آن برایتان آسان باشد.

۳ ) مدل موهایتان را حفظ کنید :
کوتاه کردن مو همیشه با تغییر مدل آن همراه نیست. اگر فقط می خواهید مو را یکدست کنید و نوک آن را کمی کوتاه کنید این کار را ممکن است، خودتان انجام دهید اما اجرای یک مدل موی جدید و متفاوت چیزی نیست که براحتی در خانه انجام شود.

مو

۴ ) فقط جاهایی را که می بینید کوتاه کنید :

باید سعی کنید موها در دیدرس باشد، از آینه برای موهای پشت سر استفاده نکنید با اینکار نمی توانید آنها را یکدست کوتاه کنید.

بهترین کار اینست که همه موها را پشت سر جمع کرده و ببندید، کش بعدی را در جایی که می خواهید موها را کوتاه کنید ببندید، حالا می توانید با نگه داشتن دسته جمع شده مقداری که می خواهید را کوتاه کنید. سپس موها را باز کرده و دورتان بریزید و هم اندازه بودن آن را چک کنید، اگر جایی ناهمسانی وجود داشت، آن را یکسان سازی کنید. روش دیگر اینست که موها را بالای سر ببندید و همین کار را انجام دهید ، یعنی دسته موها را بالای سرتان گرفته و کوتاه کنید، با این روش مو مدل دیگری کوتاه خواهد شد و حالت کوتاهی یکدست را نخواهد داشت.

چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

همین کار را می توانید با موهای جلوی سر هم انجام دهید و چتری ها را کوتاه کنید. برای کوتاه کردن چتری قیچی را مستقیم نگیرید. سعی کنید سر قیچی کمی به سمت سقف باشدتا چتری ها نرم و مرتب بایستند و رو به بیرون قرار نگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.