دسته‌بندی نشده

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید + عکس

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید + عکس

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید + عکس : ژلیش ناخن یا لاک موقت برای خانمهایی که به دنبال یک روش طولانی مدت برای طراحی مد و لباس خود و همراهی آن با رنگ ناخن هستند ، توصیه می شود. این روش از لاک معمولی دوام بیشتری دارد و بعداً پاک می شود. برای انجام لاک ناخن باید از دستگاه LED یا UV برای انجام ژلیش ناخن استفاده کنید.

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید

ژلیش ناخن مربوط به کاشت ناخن نیست و قیمت آن در سطح شهر متفاوت است اما باید از کیفیت مواد مصرفی در مراکز معتبری که دارای پروانه اتحادیه هستند اطمینان حاصل کنید. در این مقاله ، شما را با اطلاعاتی در مورد لاک ناخن ، تفاوت آن با لاک کلاسیک ناخن ، روش های انجام آن (معایب و مزایای هر یک) و نکات مهم برای انجام لاک ناخن آشنا خواهیم کرد.

بعد از کاشت مژه و کاشت ناخن ، یکی از جذاب ترین و دوست داشتنی ترین تکنیک ها در طراحی سبک خانم های زیبا لاک ناخن است. ژلیش ناخن همان لاک ناخن کلاسیک است که با اکریلیک ژل مانند مخلوط می شود ، یک ژلیش ناخن موقت در نظر گرفته می شود و گاهی از ماندگاری و کارایی بیشتری نسبت به لاک ناخن دائمی برخوردار است.

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید

ژلیش ناخن چیست؟

ژلیش ناخن نسبت به لاک ناخن معمولی وقت و هزینه بیشتری می برد. لاک ناخن معمولی هنگام شستن ظروف یا قرار گرفتن در معرض مواد شوینده به سرعت تغییر می کند ، اما لاک ژل در مدت زمان کوتاه در برابر تغییر رنگ و ترک خوردگی مقاومت بیشتری نسبت به لاک معمولی دارد.

همانطور که گفتیم ، لاک ناخن یک ژل رقیق شده است که مانند لاک ناخن کلاسیک در یک بطری کوچک نگهداری می شود. با یک برس کوچک که از آن در لاک ناخن کلاسیک استفاده کرده اید ، می توانید این محصول را روی ناخن های خود بمالید. ژلیش ناخن با هوا خشک نمی شود و به دستگاه نیاز دارد.

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید

ژلیش ناخن یا لاک موقت که نباید با کاشت ناخن اشتباه شود، دارای مراحلی است که باید گام‌به‌گام توسط یک آرایشگر ماهر با مواد یک‌بار مصرف باکیفیت انجام شود. لاک‌های معمولی که در بازار وجود دارند، آسیب زیادی به پوست و سطح ناخن می‌رسانند و منافذ را مسدود می‌کنند که این امر، بهداشت پوست و ناخن بانوان را در بلندمدت تهدید می‌کند.

در آرایشگاه‌ها، معمولا از بانوان پیش از فرایند مانیکور سؤال می‌شود که از لاک معمولی استفاده شود یا ژلیش ناخن. اگر شما ژلیش ناخن را انتخاب کنید، انتخاب هوشمندانه‌ای کرده‌اید که مزایا و معایب آن را ادامه توضیح می‌دهیم.

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید

لاک موقت چیست؟

ژلیش لاک موقت است. یعنی به‌صورت موقتی روی سطح ناخن قرار می‌گیرد و مثل لاک کلاسیک مایع است؛ با این فرق که برای قرارگیری روی سطح ناخن، باید با اشعه UV خشک شود. ژلیش ناخن، براق‌تر بوده و شما با استون نمی‌توانید به‌راحتی آن را پاک کنید. دوام ژلیش به جنس و برند آن بستگی دارد که بین ۱۰ تا ۲۰ روز است. همان‌طور که گفتیم، در فرایند ژلیش ناخن باید از دستگاه برای خشک کردن استفاده شود.

لاک ژل بهتر است یا لاک موقت؟

لاک ناخن معمولی را می توان با استون پاک کرد ، اما ژل را نمی توان با استون پاک کرد. ژل معمولاً به مدت 2 تا 3 هفته سالم می ماند ، ترک نمی خورد و سیاه نمی شود ، بسته به ماده و مارک محصول دارد.
هنگامی که آرایشگاه ها و سالن های زیبایی کوتیکول ناخن را پس از مصرف آن تمیز و مرتب می کنند ، ژل را روی ناخن قرار می دهند و پس از سی ثانیه ، ژل را در دستگاه LED یا UV قرار می دهند تا لایه های بعدی روی ناخن قرار بگیرند. در حقیقت ، فرایند لاک زدن کمتر از سی دقیقه طول می کشد که هزینه آن در سالن های زیبایی در شهر متفاوت است.

فرق ژلیش ناخن با کاشت ناخن؟

گاهی بانوان جوان، کاشت ناخن را با ژلیش ناخن اشتباه می‌گیرند. ژلیش ناخن با کاشت ناخن فرق دارد. در کاشت ناخن، موادی از جنس پلاستیک یا پودرهای فشرده‌شده روی ناخن شما قرار می‌گیرد و سبب بلندتر و ضخیم‌تر شدن ناخن می‌شود که معمولا طرح و رنگ‌های گوناگونی دارند تا این ترکیب مصنوعی، سبب ظاهر خوب ناخن شود.

درحالی‌که در فرایند مانیکور ناخن با ژل (ژلیش ناخن)، از مواد ژل‌مانندی روی ناخن‌های طبیعی شما استفاده می‌شود و هدف از آن، بلندتر نشان‌دادن ناخن نیست. در ژلیش ناخن، بر خلاف کاشت ناخن، باید از نور لامپ‌های ال ای دی یا اشعه ماوراءبنفش برای خشک شدن ژلیش استفاده کرد که این فرایند در کاشت ناخن، کاربردی ندارد.

چگونه ژل را از ناخن پاک کنیم؟

این سوال متداولی است که بسیاری پس از انجام ژلیش می‌پرسند. همان‌طور که قبلا گفتیم، ژلیش را می‌توان پس از ۲ هفته از روی ناخن پاک کرد. وقتی ناخن بلند می‌شود، بین ریشه ناخن و لاک فاصله می‌افتد. این امر سبب می‌شود تا شما به فکر پاک‌کردن ژلیش باشید. در این حالت، برای هوارسانی بهتر به سطح ناخن و جذب رطوبت، بهتر است ژلیش پاک و تجدید شود.

عوارض لاک ناخن؟

هر اقدام آرایشی و مراقبت از پوست و مو از لیفت ابرو و هایفو تا لیزر و اکستنشن مژه بدون عوارض نیست و نسبت به روش‌های سنت، معایب خاص خود را دارد. اما گاهی علایق فرد و روش‌های جایگزین که متخصصان معرفی می‌کنند، به‌گونه‌ای است که سبب می‌شود تا برخی از تکنیک‌ها بیش از روش‌های سنتی و کم‌تر تهاجمی٬ مورد استفاده قرار بگیرد و محبوب شود. روش‌های طب سنتی و طب سوزنی، طرفداران کمتری نسبت‌به روش‌های جدید مراقبت از پوست و مو دارند. بنابراین، ژلیش ناخن هم از این قاعده مستثنی نیست.

نکاتی درباره ژلیش ناخن

همیشه مواد و فرآیند مورد استفاده توسط تکنسین سالن زیبایی را برای لاک زدن ناخن های خود بررسی کنید.
بعضی اوقات دیده می شود که برخی از سالن های زیبایی ، به خصوص در روزهای آخر سال که تعداد زیادی مشتری دارند ، بدون در نظر گرفتن حذف کامل ژل قبلی در سطح ناخن ، ژل و ژل جدید را ترمیم می کنند. این روش باعث کاهش مقاومت ژل می شود. بنابراین ، مطمئن شوید که مواد قبلی قبل از لاک زدن با دقت و دقت از سطح ناخن های شما پاک شده است.

  • اگر می خواهید در خانه پاک کردن ژلیش اقدام ‌کنید، باید بسیار مراقب باشید. از مراکز معتبری که از طرف سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت مجاز هستند ، 100٪ استون یا پاک کننده لاک ژل تهیه کنید. به اصالت کالا و تاریخ انقضا توجه کنید.
  • لاک ناخن برای زنان باردار توصیه نمی شود. اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید ، حتما با یک متخصص زنان مشورت کنید. ژل ناخن حاوی مونومر متیل متاکریلات است که می تواند برای زنان باردار مضر باشد.

ژل ناخن ها را بلند نمی کند

اگر ناخن های شما مدت طولانی خشک باشد و اکسیژن کافی دریافت نکنید ، پوسته پوسته و شکننده می شوند. برای جلوگیری از این مسئله ، فاصله بین لاک ناخن را افزایش دهید و از روغن زیتون یا روغن نارگیل استفاده کنید. ماساژ ناخن و اطراف آن نیز توصیه می شود. این باعث افزایش قدرت ناخن می شود. استفاده و مصرف قرص ZINC MULTIVITAMIN ، البته با مشورت پزشک ، انار ، کلم و جوانه بروکسل نیز برای رشد ناخن توصیه می شود.

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید

هر آنچه که باید در مورد ژلیش ناخن بدانید

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

امیدواریم از این مقاله استفاده کرده باشید در صورت تمایل میتوانید نظرات و پیشنهادات خودتون رو برای ما ارسال کنید با 2 رخ همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.