آرایش صورت

بهترین رنگ مناسب لنز برای پوست های مختلف

بهترین رنگ مناسب لنز برای پوست های مختلف

بهترین رنگ مناسب لنز برای پوست های مختلف :لنز چه رنگی بخرم؟ یکی از سوالات متداول کسانی که می خواهند لنزهای رنگی بخرند. در پاسخ باید بگوییم که انتخاب رنگ لنز مانند سایر لنز به عوامل مختلفی بستگی دارد. این بدان معناست که شما نمی توانید برای همه یک نسخه پیچید و گفت فلان رنگ برای شما مناسب است.

لنزهای رنگی در انواع مختلف تولید و عرضه می‌شوند و هر کدام هم کاربرد خاص خود را دارند. مثلا ممکن است لنز فقط جنبه زیبایی داشته باشد و برای تغییر رنگ چشم‌ها مورد استفاده قرار گیرد. یا ممکن است رنگی-طبی باشد و در عین زیبایی، در اصلاح مشکلات بینایی فرد هم کاربرد داشته باشد.تا پایان این مقاله با 2 رخ همراه باشید.

بهترین رنگ مناسب لنز برای پوست های مختلف

بیشتر بخوانید: چگونه آرایش تابستانه داشته باشیم

بعضی از لنزهای رنگی دور مشکی هستند و باعث بزرگتر به نظر رسیدن چشم می شوند. برخی دیگر ساده هستند و به طور طبیعی رنگ چشم را تغییر می دهند.

به طور خلاصه ، لنزهای رنگی یکی دو لنز نیستند که بتوان گفت یک رنگ خاص برای شما خوب است یا خوب نیست.اما با تمام این تفاسیر ، تعدادی قانون و فرمول کلی برای انتخاب رنگ لنز وجود دارد. این بدان معناست که اگر بر اساس این اصول یک لنز رنگی بخرید ، بدون شک انتخاب درستی خواهید داشت.

بهترین رنگ مناسب لنز برای پوست های مختلفبیشتر بخوانید: آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

حال این اصول شامل چه مواردی می شود؟ ما در ادامه برای شما توضیح دادیم.

هر شخص ظاهر خاص خود را دارد. یکی پوستش سبزه و چشمهای قهوه ای دارد ، دیگری پوست سفید و چشمهای آبی دارد. بنابراین هر فرد باید رنگ لنز را بر اساس شکل ظاهری خود انتخاب کند.

مشخصات ظاهری شامل موارد زیر است:

  • رنگ طبیعی چشم‎ها
  • رنگ پوست
  • رنگ سایه‌ای که هر روز به چشم می‌زنید (اگر خانم هستید)
  • رنگ لباس‌هایی که بیشتر مواقع می‌پوشید

بهترین رنگ مناسب لنز برای پوست های مختلفبیشتر بخوانید: آموزش آرایش ملایم دخترانه

لنزهای مختلف تأثیرات متفاوتی بر روی چشمهای تیره و روشن دارند. توجه به تیرگی و فشردگی رنگهای لنز قبل از خرید بسیار مهم است.

اگر به دنبال تغییر جزئی هستید که فقط می خواهید رنگ چشم شما کمی روشن شود ، به دنبال لنزی بروید که دور آن نوار نازکی داشته باشد و رنگ آن نیمه‌شفاف باشد.

اما اگر می خواهید با لنزهای رنگی تغییر اساسی در صورت خود ایجاد کنید ، باید یک لنز کاملاً مات مانند لنزهای سه در یک بخرید. لنزهایی که از سه رنگ برای یک رنگ استفاده می کنند طبیعی تر به نظر می رسند.لنز چشمبیشتر بخوانید: آموزش پایه کاشت مژه روسی

لنزهای رنگی برای چشمهای قهوه ای: چشمهای قهوه ای رنگهایی هستند که هر لنز رنگی با آنها مطابقت دارد. انتخاب لنز برای چشم های قهوه ای به سلیقه شخصی و نوع و سبک شما بستگی دارد و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. لنزهای خاکستری ، عسلی ، فندقی و قهوه ای روشن مناسب ترین رنگ برای چشم های قهوه ای هستند.

لنزهای رنگی برای چشمهای آبی: لنزهای فیروزه ای ، سبز تیره و سبز آبی بهترین گزینه برای چشمهای روشن هستند.اگر دوست داشته باشید که تفاوت ظاهری‌تان محسوس‌تر باشد و خودتان رنگ چشمتان آبی است، می‌توانید از توناژ رنگ‌های گرم، مثل قهوه‌ای روشن استفاده کنید. چنان چه قصد دارید چشم آبی شما به رنگ زیتونی تغییر کند، می توانید از لنزهای رنگی سبز یا زرد استفاده کنید.

لنز چشم بیشتر بخوانید: روش پوشاندن جوش های صورت با آرایش

لنزهای رنگی برای چشم های سبز: اگر می خواهید رنگ سبز چشم های شما زیتونی باشد ، می توانید از رنگ های عسلی استفاده کنید. اما اگر می خواهید چشمان شما قهوه ای تر باشد ، لنزهای رنگی از خانواده قهوه ای گزینه های خوبی هستند.

لنزهای رنگی برای چشم های سیاه: بهترین رنگ برای تغییر اساسی در چشم های سیاه ، لنزهای بنفش یا یاسی است. برای تغییر ظریف از لنزهای رنگ فندقی یا قهوه ای عسلی استفاده کنید. لنزهای رنگی مات بهترین گزینه برای چشم های سیاه است.

لنز رنگی برای چشم طوسی: با این چشم می توان هر رنگی را تنظیم کرد. اما لنزهای قهوه ای تیره ، آبی و مشکی بیشترین تفاوت را در چشمهای طوسی ایجاد می کنند.

لنز چشم

برای پوست سفید و رنگ پریده: لنزهای طوسی و آبی گزینه های بسیار خوبی هستند. ارغوانی و بنفش نیز می توانند انتخاب های بسیار ویژه ای برای شما باشند. اگر کمی آرایش داشته باشید و از لباس های سفید استفاده کنید ، ظاهر شما بسیار جذاب و طبیعی به نظر می رسد.

برای پوستهای سبز و برنزه: بهتر است از لنزهای کاراملی استفاده کنید. به عنوان مثال ، لنز عسلی گزینه بسیار خوبی است. اما از رنگ های خیلی روشن و سرد استفاده نکنید. هنگامی که پوست گرم دارید ، لنزها را از رنگ های گرم انتخاب کنید. مانند لنزهای عسلی ، فندقی و قهوه ای.البته رنگ سبز تیره هم با پوست سبزه جور در می‌آید. اما آبی فقط برای زمانی مناسب است که بخواهید با لنز جلب توجه کنید.

برای پوست زیتونی: بهتر است از لنزهایی استفاده کنید که سه رنگ در یک رنگ باشند. به خصوص رنگ های سبز و طوسی برای پوست زیتونی بسیار مناسب است.

لنز چشمبیشتر بخوانید: چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم

برای پوست گندمی: استفاده از رنگ های روشن برای شما بسیار مناسب است. بهترین انتخاب برای شما استفاده از    است. توجه داشته باشید که اگر از رنگ سبز استفاده می کنید ، هرگز نباید از آرایش سبز استفاده کنید! رنگ های عسلی ، فندقی و خاکستری نیز برای شما مناسب هستند:

برای رنگ پوست تیره: بهتر است از لنزهای گرد استفاده کنید. زیرا سفیدی چشم مشکی پوستان بسیار نمایان است. با کمک یک لنز گرد می توانید چشم های شما را جذاب تر نشان دهد.

از ویژگی‌های یک لنز خوب این است که اجازه دهد اکسیژن به طور کامل به قرنیه چشم برسد‌. در عین حال، از ورود اشعه های مضر UV هم به چشم پیشگیری کند.

وقتی به خرید بهترین مارک‌ لنز رنگی فکر می‌کنید، حتما فاکتورهایی همچون میزان رطوبت‌رسانی لنز را هم مدنظر قرار دهید. تا هنگام استفاده از آنها، چشم‌ها دچار خشکی نشوند.

آموزش گذاشتن و برداشتن لنز در چشم

باید بدانید لنزهای رنگی گران‌تر از لنزهای معمولی هستند. همچنین، توجه داشته باشید که لنزها در اندازه‌های گوناگونی در بازار موجود هستند. پس حتما نمونه‌ای را انتخاب کنید که اندازه برابر با عنبیه چشم دارند. در غیر این صورت، نیمی از آن بی‌رنگ باقی خواهد ماند و حالتی غیرطبیعی به چشمان شما خواهد بخشید. بعلاوه، موقع پلک زدن هم ممکن است از چشم خارج شود و مشکلاتی را برایتان به‌وجود بیاورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.