آرایش صورت, آرایش و زیبایی

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست  : آرایش صورت چندین مرحله دارد. برای داشتن آرایش کامل و بی نقص با ما تا پایان 2 رخ همراه باشید.اگر قبلا آرایش نکرده اید ، وجود چندین محصول آرایشی ممکن است شما را گیج کند. آموزش های مرحله به مرحله آرایش صورت به شما نشان می دهد که از کدام محصول استفاده کنید و چگونه آرایش کاملی داشته باشید.

آرایش صورت چندین مرحله دارد. ترتیب این مراحل و محصولاتی که استفاده می کنید برای آرایش کامل ضروری است.بعد از یادگیری مرحله به مرحله آرایش ، می توانید دفعه بعد خودتان را راحت تر و سریعتر آرایش کنید.

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درستآموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

قسمت اول: آماده سازی صورت:

1. آرایش قبلی را از صورت پاک کنید.

وقتی می خواهید صورت خود را آرایش کنید ، تمیز کردن کامل صورت قبل از آرایش بسیار مهم است. در واقع ، شما باید یک بوم کاملا تمیز برای آرایش داشته باشید. اگر از قبل آرایش دارید ، صورت خود را با شیر پاک کننده یا انواع مواد پاک کننده آرایش پاک کنید.و کاملا با آب و صابون بشویید

اگر سعی کنید روی بقیه آرایش قبلی آرایش کنید ، نتیجه جالبی نخواهید گرفت و ظاهر نهایی شما بسیار ناخوشایند خواهد بود. صورت شما خوشحال به نظر نمی رسد و آرایش شما کاملاً روی صورت شما نمی خوابد.

بیشتر بخوانید: آموزش کانتور برای مبتدی ها

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

بیشتر بخوانید: چند روش آرایش ساده 

علاوه بر این ، برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوست توسط مواد آرایشی و همچنین جلوگیری از جوش و التهاب ، باید آرایش خود را تمیز کنید. برای از بین بردن آرایش می توانید از مواد پاک کننده آرایش یا روغن بچه استفاده کنید.

فراموش نکنید که همیشه باید آرایش خود را در پایان روز تمیز کنید و هرگز با آرایش نخوابید. خوابیدن با آرایش باعث بسته شدن منافذ پوست می شود. در نتیجه ، به احتمال زیاد جوش ، لکه و چین و چروک روی پوست ایجاد می شود.

۲. صورتتان را بشویید.

پس از پاک کردن آرایش قبلی ، صورت خود را با پاک کننده مناسب بشویید. بعد از خشک شدن صورت حتما از مرطوب کننده استفاده کنید. همانطور که باید آرایش خود را تمیز کنید ، باید همیشه صورت خود را تمیز و مرتب نگه دارید.

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درستآموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

برای شستن صورت ، از پاک کننده ملایم صورت استفاده کنید و صورت خود را به آرامی بشویید. برای ماساژ صورت یک دقیقه وقت بگذارید تا تمام باکتریها و سلولهای مرده پوست را که در منافذ پوست جمع شده با آب و مواد شوینده از بین برده و آنها را کاملا تمیز کنید.و بعد از شستن صورت بسته به نوع پوست خود از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید.

3.از پرایمر استفاده کنید.

قبل از استفاده از هرگونه مواد آرایشی ، باید پوست خود را برای تهیه آرایش با استفاده از پرایمر آماده کنید. استفاده از پرایمر فواید زیادی دارد ، از جمله ماندگاری بیشتر آرایش و بهبود ظاهر پوست و رفع نقایص.

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

می توانید پرایمر را با انگشتان خود روی پوست پخش کنید. مقدار کمی پرایمر برای کل صورت کافی است. پرایمر به آرایش ما کمک می کند تا مدت بیشتری بماند. اگر عرق کنید ، بدوید یا مشکل دیگری داشته باشید که آرایش شما را خراب کند ، پس حتما از پرایمر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش آرایش ملایم دخترانه

4. پوست خود را با کرم یا پودر بپوشانید.

کرم پودر انواع مختلفی دارد اما معمولاً همه آنها به یک شکل استفاده می شوند. کرم پودرها به صورت پودر ، مایع و کرم در دسترس هستند که از همه آنها برای ایجاد یکنواختی پوست استفاده می شود. استفاده از کرم پودر پوست شما را صاف و بدون لک برای آرایش می کند.

برای پخش کرم پودر روی صورت می توانید از براش های مخصوص یا اسفنج آرایشی مرطوب استفاده کنید. در صورت لزوم ، گردن و زیر گوش خود را با کرم پودر بپوشانید.

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

فراموش نکنید که رنگ کرم پودر باید دقیقاً همان رنگ طبیعی پوست شما باشد ، نه خیلی روشن و نه خیلی تیره. کرم پودر باید با رنگ گردن و بالاتنه شما مطابقت داشته باشد ، بنابراین نباید رنگی را انتخاب کنید که کاملاً از نظر رنگ با سایر قسمت های بدن متفاوت باشد. مطمئناً نمی خواهید یک مرز واضح روی فک خود ببینید.

اگر رنگ پوست صورت شما بسیار متفاوت از گردن و سایر قسمت های بدن باشد ، کاملاً غیر طبیعی و ناخوشایند به نظر می رسد.

برای افزودن کرم پودر به نقاط لکه دار یا مناطق تیره پوست می توانید از براش کوچکتر استفاده کنید.

می توانید کرم پودر مایع را با نوک انگشتان پخش کنید. اما به خاطر داشته باشید که این باعث می شود پوست در معرض باکتری های بیشتری قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: آموزش کانتورینگ لب به روش ساده

۵. از کانسیلر استفاده کنید.

هدف از استفاده از کانسیلر پوشاندن لکه ها و تیرگی پوست و داشتن ظاهری یکدست است. برای پوشاندن لکه ها و سیاهی تیرگی زیر چشم می توانید از کانسیلر استفاده کنید. می توانید از کانسیلر استفاده کنید که کمی از رنگ طبیعی پوست شما روشنتر باشد. به این ترتیب می‌توانید نواحی تیره را روشن‌تر کنید تا رنگ آن با پوست‌تان هماهنگ شود.

با نوک انگشتان خود کانسیلر را روی قسمت مورد نظر پهن کنید. البته دستان شما باید کاملا تمیز و شسته شود. کانسیلر را به شکل مثلثی زیر چشم خود بمالید. می توانید از کانسیلر در پیشانی ، اطراف بینی و چانه و حتی بالای لب ها استفاده کنید.

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

برای پوشاندن قرمزی پوست و لکه های باقی مانده و لکه های قرمز روی جوش ها می توانید از کانسیلر نیز استفاده کنید. کانسیلر را به خوبی روی صورت پخش کنید تا کاملاً با کرم پودر ترکیب شود و لبه های آن دیده نشود.

6. از فیکساتور استفاده کنید.

برای ثابت نگه داشتن کرم پودر و کانسیلر از پودر فیکساتور استفاده کنید. این مرحله اجباری نیست ، اما اگر می خواهید آرایش شما بیشتر طول بکشد ، از فیکساتور استفاده کنید.از فیکساتور استفاده کنید. فیکساتور یا پودر فیکس برای تثبیت کردن آرایش مورد استفاده قرار می‌گیرد و دوام آن را بیشتر می‌کند.

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درستبیشتر بخوانید: تکنیک آرایش مناسب با موهای مشکی

برای استفاده از فیکساتور می توانید از اسفنج آرایشی مرطوب استفاده کنید. اسفنج را به پودر آغشته کرده و به آرامی روی صورت زیر چشم قرار دهید. برای بقیه صورت می توانید فیکساتور را با براش روی صورت بمالید. اگر از یک کرم پودر مایع استفاده می کنید ،. این مرحله در صورتی که از کرم‌پودر مایع استفاده کنید، بسیار ضروری‌تر است. با پودر فیکس، برق صورت گرفته می‌شود و ظاهری طبیعی‌تر پیدا می‌کنید.

7. از هایلایتر استفاده کنید.

پس از تکمیل کرم پودر ، صورت شما صاف و کم عمق به نظر می رسد زیرا تمام قسمت های آن یکنواخت و یکدست است. برای اینکه به صورت خود فرم و عمق دهید ، باید سایه و نور ایجاد کنید.

برای روشن شدن نواحی عمیق پوست می توانید از هایلایترهای پودر یا کرم استفاده کنید. اگر هایلایتر خامه ای دارید ، باید قبل از پودر کردن از آن استفاده کنید. گوشه های داخلی چشم ، زیر ابرو ، مرکز فرورفتگی بالای لب و بالا و کنار استخوان گونه مکان هایی هستند که می توانید آنها را برجسته کنید.

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

این مرحله باعث می شود صورت شما از قبل روشن تر به نظر برسد.برای استفاده از هایلایتر می توانید از نوک انگشتان یا برس های برجسته کوچک استفاده کنید.

۸. با کانتورینگ به صورت‌تان عمق بدهید.

کانتورینگ در واقع تیره شدن قسمت هایی از پوست در مقابل برجسته سازی است. برای قسمتهایی که می خواهید عمیق تر به نظر برسند می توانید از روش کانتورینگ استفاده کنید. با کانتورینگ می توانید صورت خود را فرم دهید ، به عنوان مثال می توانید بینی خود را کوچکتر نشان دهید.

به عنوان مثال ، می توانید دور بینی ، زیر گونه ها و زیر خط فک کانتور کنید. اگر پیشانی بزرگی دارید ، می توانید با کانتور زدن آن را کوچکتر نشان دهید و در زیر موها و اطراف پیشانی رنگ تیره تری به آن اضافه کنید. به این ترتیب صورت شما لاغر و بلندتر به نظر می رسد.

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درستبیشتر بخوانید: آموزش سایه زدن چشم به روش ساده

کانتورینگ سایه هایی روی صورت شما ایجاد می کند که با کرم پودر وجود ندارد. صورت شما را از حالت کسل کننده و یکنواخت خارج می کند. پس از کانتورینگ ، می توانید با افزودن برنزر ، کمی رنگ بیشتری به صورت خود اضافه کنید. برای برنز از یک براش بزرگ استفاده کنید.

9. رژگونه بزنید.

در این مرحله ، آرایش پایه شما به پایان رسیده است. مقداری رژگونه به گونه های خود بزنید. گونه هر فرد رنگ خاصی دارد و این رنگ در افراد مختلف متفاوت است. رژگونه را روی قسمت برجسته گونه بمالید. البته می توانید رژگونه را بسته به فرم صورت ، به روش های مختلف روی صورت بزنید.

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست

از رژگونه زیاد استفاده نکنید و آنرا برجسته نکنید. فقط کمی رنگ ملایم به گونه های خود اضافه کنید. از رنگ های طبیعی و ملایم استفاده کنید.

10. جاهای خالی ابرو را پر کنید.

این مرحله یکی از مراحل لازم در آرایش نیست. اگر ابروهای پر دارید یا قبلاً آن را به روش نیمه دائمی و با روش های مختلف مانند میکروپیگمنتیشن ، میکروشیدینگ یا هاشور ابرو استفاده کرده اید ، نیازی به این مرحله ندارید.

آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درستبیشتر بخوانید: روش پوشاندن جوش های صورت با آرایش

اگر ابرو باریکی دارید ، می توانید آن را پرتر نشان دهید. برای این کار از مداد ابرو یا سایه ابرو استفاده کنید. رنگی را انتخاب کنید که با رنگ طبیعی ابروهای شما مطابقت داشته باشد. ابتدا لبه ابرو را علامت گذاری کرده و سپس جای خالی را با خطوط نازک پر کنید. خطوطی که می کشید باید دقیقاً در جهت ابروها باشد. با استفاده از ژل ابرو می توانید ابروهای خود را بالا نگه دارید.

بخش دوم: افزودن آرایش چشم:

1. از پرایمر چشم استفاده کنید.

پرایمر چشم یکی دیگر از محصولات آرایشی است که می توانید از آن چشم پوشی کنید. اما استفاده از پرایمر چشم باعث ماندگاری سایه ابرو می شود. اگر از پرایمر استفاده نکنید ، سایه ابرو با گذشت زمان کمرنگ می شود یا حتی ممکن است چرب و براق شود. بعد از چند ساعت باعث پخش شدن و خراب شدن سایه ابرو می شود و ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کند.

آرایش صورت

برای استفاده از پرایمر چشم می توانید از نوک انگشتان استفاده کنید. پرایمر را از ریشه مژه ها تا بالای گودی چشم پخش کنید. پرایمر را با فیکساتور درست کنید تا آن را برای افزودن سایه ابرو آماده کنید.

۲. از سایه چشم استفاده کنید.

روش های زیادی برای سایه انداختن چشم وجود دارد. روش کلاسیک سایه زدن استفاده از یک رنگ در سراسر پلک است.بسته به فرم صورت ، فرم چشم ها و ظاهری که در ذهن دارید ، می توانید روش های مختلفی برای سایه زدن انتخاب کنید.

آرایش صورتبیشتر بخوانید: معرفی انواع برندهای ریمل

برای سایه زدن می توانید از براش سایه چشم استفاده کنید. از مژه ها شروع کنید و رنگ را به اطراف پخش کنید. سایه را با کمک قلم مو محو کنید تا لبه آن به طور مرتب قرار نگیرد و کاملاً دور آن محو نشود.

اگر می‌خواهید سایه چشم با ظاهری جذاب‌تر داشته باشید، باید حداقل از دو رنگ تیره و روشن استفاده کنید. مثلا نواحی گود چشم را با رنگ تیره‌تر بپوشانید و پشت پلک و زیر ابرو را سایه روشن‌تر بزنید. گوشه‌های چشم را نیز می‌توانید سایه روشن بزنید. در مجموع، نحوه استفاده از رنگ‌های تیره و روشن و سایه زدن چشم، به مدل سایه و فرم چشم و ظاهر نهایی که مد نظر دارید، بستگی دارد.

آرایش صورت

رنگ اصلی سایه نباید تا ابرو گسترش یابد و نباید از پشت پلک دور چشم گسترش یابد مگر اینکه مدل سایه زنی خاصی در ذهن داشته باشید.

معمولا برآمدگی زیر ابرو را با رنگ روشن‌تر برجسته‌تر نشان می‌دهند. برای این کار از رنگ‌های طبیعی استاده کنید. اگر پوست روشنی دارید، از رنگ کرم، شنی و سفید استفاده کنید. این رنگ فقط باید کمی با رنگ طبیعی پوست‌تان اختلاف داشته باشد.

برای پایین چشم می توانید از سایه نیز استفاده کنید. سایه زدن را از گوشه خارجی چشم شروع کنید. سایه را حتما روی پوست پخش کنید تا خط اطراف آن به وضوح مشخص نشود.اگر قصد دارید از چندین رنگ برای سایه زدن استفاده کنید ، حتما رنگ‌ها و حاشیه آنها را با خوبی با هم ترکیب کنید.

3. از خط چشم استفاده کنید.

هدف از استفاده از خط چشم این است که خط مژه پرتر به نظر برسد. بنابراین ، برای خط چشم باید رنگی متناسب با رنگ مژه ها انتخاب کنید. اگر موهای بلوند دارید ، می توانید از رنگ قهوه ای استفاده کنید.

از خط چشم مداد برای ایجاد آرایش دودی برای چشمان خود استفاده کنید. اگر خطوط واضح و باریکی می خواهید ، از خط چشم مایع استفاده کنید. در اطراف خط مژه ، محل خط چشم را با نقطه مشخص کنید و سپس این نقاط را به هم متصل کنید تا یک خط ممتد و کامل داشته باشد.

آرایش صورتبیشتر بخوانید: چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم

همچنین می توانید خط چشم زیر چشم ها را بکشید. اما خط چشم پلک پایین به نوع آرایش و ظاهر نهایی شما بستگی دارد. با همان خط چشم و سایه می توانید چشمان خود را بزرگ یا کوچکتر کنید.

4. آرایش چشم را با ریمل کامل کنید.

برای تکمیل آرایش چشم ، مژه ها را با ریمل پر کنید. بسته به ظاهری که دارید می توانید از انواع ریمل استفاده کنید. به عنوان مثال اگر مژه های کوتاهی دارید می توانید از ریمل استفاده کنید. اگر مژه های نازک و پشت دارید ، از ریمل هایی استفاده کنید که حجم دهنده هستند.

براش ریمل را کاملا به ریمل آغشته کنید و به آرامی روی مژه بکشید. قبل از ریمل زدن می توانید مقدار اضافی آن را با دستمال کاغذی بگیرید تا روی مژه‌هایتان سنگینی نکند و گلوله گلوله نشود.

از گوشه داخلی مژه ها شروع کنید و به بیرون ریمل بزنید. برای مژه های پایین نیز می توانید ریمل بزنید. مراقب باشید که ریمل آرایش شما را خراب نکند. برای این کار می توانید قبل از ریمل زدن یک دستمال کاغذی زیر مژه ها نگه دارید.

آرایش صورت

موقع ریمل زدن با براش ریمل، مژه‌های خود را از هم جدا کنید. براش را تکان دهید تا ریمل کاملا روی مژه را بگیرد و فقط قسمت‌های زیرین مژه را آغشته نکند.

بیش از دو بار ریمل مژه نزنید. زیرا باعث می شود مژه های شما بسیار غیر طبیعی ، ضخیم و تیره به نظر برسند.

یکی از روش‌ها برای اینکه ریمل و مژه را پرحجم تر نشان دهید، بین دو لایه ریمل، مقداری پودر بچه به مژه‌ها بزنید. با این کار، حجم و طول مژه‌ها بیشتر می‌شود.

بخش سوم: اضافه کردن رنگ به لب‌ها:

1. لبهای خود را نرم و یکدست کنید.

با استفاده از پرایمر لب و بالم لب ، باید لب های خود را نرم و صاف کنید. این باعث می شود که رژ لب روی لب های شما ماندگاری بیشتری داشته باشد و به نظر زنده‌تر بیشتری برسد. علاوه بر این ، پرایمر و بالم لب باعث نرمتر شدن لب های شما می شود. اگر می خواهید از خشک شدن و پوسته شدن لبهایتان در ساعت بعدی روز جلوگیری کنید ، حتماً از بالم  لب استفاده کنید.

آرایش صورت

۲. از خط لب استفاده کنید.

با خط لبی که رنگ آن کاملا مشابه رژلب باشد، محدوده لب را مشخص کنید. خط لب را با تراش مخصوص تیز کنید تا خط‌هایی باریک‌تر و دقیق‌تر بکشید. با خط لب تیز، می‌توانید محدوده طبیعی لب را بهتر مشخص کنید. با مشخص کردن محدوده لب، به راحتی می‌توانید از رژ لب استفاده کنید. در نهایت، رژ لب با کمک خط لب، صاف‌تر و دقیق‌تر به نظر می‌رسد.

آرایش صورت

3. بعد از خط لب ، نوبت استفاده از رژ لب است.

می توانید از رژ لب با رنگ دلخواه یا براق کننده لب به کمک براش مخصوص استفاده کنید. برای طبیعی جلوه دادن لب ها ، رنگ های طبیعی را انتخاب کنید که شبیه رنگ طبیعی لب ها باشد. اگر می خواهید رژ لب به وضوح بر روی صورت شما نمایان شود ، بسته به رنگ پوست ، رنگ های روشن یا تیره را انتخاب کنید.

از وسط لب ها شروع کنید و رژ لب را در دو طرف لب پخش کنید. مراقب باشید که رژ از خطوطی که قبلا با رژ کشیده اید بیرون نزند.

آرایش صورت

برای اینکه رژ لب، دندان‌هایتان را کثیف نکند، قسمت داخلی لب‌ها را رژ لب نزنید. حتی با انگشت می‌توانید رژ اضافه را از روی لب‌هایتان پاک کنید. برای این کار کافی است انگشت اشاره را وارد دهان کنید، دهانتان را ببندید و انکشت را سریعا بیرون بکشید.

4- ظاهر خود را بررسی کنید.

بعد از زدن رژ لب ، آرایش شما کامل است. نگاهی دوباره به صورت خود بیندازید و آرایش خود را با دقت بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که رنگ اضافی در صورت شما وجود ندارد و آرایش شما پاک نمی شود.

هر جا نقصی در صورت وجود دارد ، آن قسمت را با گوش و پاک کننده آرایش پاک کرده و آرایش آن قسمت را اصلاح کنید.

آرایش صورت

پس از تکمیل و بررسی آرایش ، آن را با اسپری فیکساتور بر روی صورت ثابت کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد و شکسته نشود.

در این مرحله بهتر است از اسپری فیکساتور استفاده کنید. اسپری را حدود 20 تا 30 سانتی متر از صورت بزنید. چهار تا پنج بار روی کل صورت اسپری کنید. به این ترتیب آرایش شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت و به مدت طولانی آسیب نمی بیند.

امیدواریم مقاله که در اختیار شما عزیران قرار دادیم مورد پسند و استفاده قرار گرفته باشد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.