آرایش صورت, آرایش و زیبایی, ویدیو

چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم

چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم

چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم : چشم ها یکی از مهمترین چیزی است که در صورت خودش را نشان میدهد که  البته زیبایی آن کل صورت را افزایش می دهد. یکی از فاکتورهایی که زیبایی چشم بزرگ است. افرادی که چشمان کوچک دارند علاقه دارند با آرایش و ترفندهای آرایش چشم خود را بزرگتر نشان دهند. پیش از این کارشناسان ما در سایت 2رخ در مقاله ای تحت عنوان “چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم ” به طور مفصل نحوه استفاده از آرایش چشم را توضیح داده اند. در اینجا هدف ما فقط بر روی چشمان ریز است. ما قصد داریم با ذکر ترفندهای مختلف نحوه بزرگتر نشان دادن چشم ها را با استفاده از ابزارهای آرایشی توضیح دهیم.

چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم

بیشتر بخوانید: آموزش سایه زدن چشم 

کانسیلر را فراموش نکنید:

برای درشت‌‌تر نشان دادن چشم‌ها باید پلک‌ها و کل صورت را لیفت بدهید. با استفاده از کانتورینگ و کانسیلر کل صورت را به ایده آل‌‌ترین حالت ممکن نزدیک کنید. با مراجعه به مقاله «آموزش مرحله به مرحله آرایش صورت – کانتورینگ و طراحی ابرو» عمل کانتورینگ را انجام دهید. با استفاده از یک کانسیلر که رنگ آن یک یا دو درجه از رنگ پوست شما روشن‌‌تر است زیر چشم و گونه و روی پلک را کانسیلر بزنید. در قسمت پایین چشم اگر کانسیلر را تا نزدیکی مژه‌های پایین بزنید چشم شما ریزتر نشان داده میشود. بنابراین حد استفاده از کانسیلر را فراموش نکنید.

چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم

بیشتر بخوانید: چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم

ابروها را فراموش نکنید:

اگر ابرو‌های شما بیش از اندازه به چشمانتان نزدیک باشد خطای دید ایجاد می‌کند و چشم‌ها را ریزتر از حد معمول نشان می‌دهد. ابرو‌هایی که شکستگی دارند بیشتر از ابروهای صاف مناسب چشم‌های ریز می‌باشند. بنابراین برای درشت‌‌تر نشان دادن چشم‌ها به ابرو‌ها حالت هلالی دهید و فاصله آن را از چشم‌ها زیاد کنید.

چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم
علاوه بر موارد گفته شده برای آن که به هدف خود برسید باید دنباله ابرو‌ها را به سمت بالا ببرید. این کار را در حد متعادل انجام دهید تا حالت مصنوعی به خود نگیرید.یکی دیگر از ترفندهای مفید در این راستا روشن‌‌تر کردن ابرو‌هاست. رنگ روشن ابرو‌ها سبب می‌شود که چشمان شما درشت‌‌تر و صورت تان باز‌‌تر به نظر برسد.

فر کردن مژه ها:

از ابزار فر مژه استفاده کنید تا مژه‌ها به سمت بالا لیفت پیدا کند و چشم‌ها بزرگ‌تر از حد معمول دیده شود. توجه داشته باشید که بعضی از ابزار‌های فر مژه سبب کنده شدن مژه‌ها می‌شود. یک وسیله مطمئن استفاده کنید.

چشم‌ها

پایین ابرو را کارکنید:

مانند تصویر زیر حفره ای که پایین استخوان زیر ابرو قرار دارد را با یک سایه قهوه ای ملایم سایه بزنید. و برجستگی استخوان پایین ابروها را سایه روشن متمایل به رنگ سفید بزنید.

خط چشم را متناسب با ابرو بکشید:

خط چشم مناسب چشم‌های ریز باید یک خط باریک باشد که در گوشه انتهایی چشم به سمت بالا کشیده می‌شود. اگر چشمان ریزی دارید بهتر است خط چشم نکشید تا این که خط چشمی پهن رسم کنید. زیرا خط پهن چشمان شما را ریز‌‌تر نشان می‌دهد. خط چشم گربه‌‌ای بهترین فرم خط چشم برای چشمان ریز است. خطی که از وسط خط مژه شروع می‌شود و در واقع قسمت داخلی خط مژه بدون خط چشم باقی می‌ماند.
یکی از ترفند‌های درشت نشان دادن چشم‌ها استفاده از خط چشمی با رنگ روشن‌‌تر از مشکی است. در صورت تمایل می‌توانید از خط چشم‌های قهوه ای یا سورمه ای به جای مشکی استفاده کنید.

خط چشم

بیشتر بخوانید: معرفی انواع برندهای ریمل

سایه تیره نزنید:

اگر قصد دارید در پشت پلک خود از سایه استفاده کنید سعی کنید سایه‌های پر رنگ را انتخاب نکنید. سایه‌های نقره ای، طلایی، صورتی ملایم، کرم، قهوه ای روشن و رنگ‌هایی از این قبیل برای چشم‌های ریز مناسب‌‌تر هستند.

مژه‌های بسیار مهم هستند:

حتما از یک ریمل خوب برای مژه‌های پایین استفاده کنید. علاوه بر این زیر پلک پایین را سایه قهوه ای رنگ بزنید. از یک قلم باریک استفاده کنید تا این خط بیش از اندازه پهن نشود.

مژه‌

 درشت کردن چشم ها با آرایش

داخل چشم را با مداد سفید بکشید:

اگر چشمان درشتی دارید می‌توانید از مداد مشکی هم برای کشیدن خط داخلی چشم استفاده کنید اما اگر چشمان شما ریز است و دوست دارید چشمان خود را درشت‌‌تر نشان دهید، بهتر است از یک مداد رنگ نود برای کشیدن داخل چشم استفاده کنید. مداد سفید رنگ سبب می‌شود تا آرایش شما کمی غلیظ به نظر برسد اگر برای شما مسئله ای نیست مداد سفید هم میتواند گزینه مناسبی باشد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که خط داخلی چشم به سرعت پاک می‌شود پس مدادی که برای آن استفاده کرده اید همراه داشته باشید تا بتوانید آن را تمدید کنید.

چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم

هایلایتر استفاده کنید:

برای سر زندگی بیشتر و همچنین درشت‌‌تر نشان دادن چشم‌ها از یک هایلایتر استفاده کنید. به این ترتیب که گوشه داخلی و گوشه بیرونی پلک را با یک هایلایتر هایلایت کنید.

مژه مصنوعی بگذارید:

بهتر است مژه ای که انتخاب می‌کنید مژه دانه ای باشد تا بتوانید آن را به خوبی و به صورت مناسب قرار دهید. برای چشم‌های ریز باید گوشه بیرونی چشم مژه‌های بلندتر و برای قسمت داخلی مژه‌های کوتاه‌‌تر قرار دهید. مژه‌های فر به سمت بالا با موهای طبیعی گزینه مناسبی برای چشم‌های ریز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.