آرایش صورت, آرایش و زیبایی

چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم

چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم

چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم : همه افراد عناصر مشابهی دارند. بینی، دهان، دو چشم، گونه ها، لب ها، گوش ها و غیره و همه این خصوصیات صورت های با شکل های مختلف داریم که آرایش شکل های مختلف صورت نیز متفاوته. هر چهره متفاوت و منحصر به فرده و زمانی که می خواهیم آرایش کنیم، باید یکم مراقب باشیم زیرا چهره ها با شکل های مختلف به سبک های مختلف آرایش نیاز دارند.پس تا آخر این مقاله با 2 رخ همراه باشید.

چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم

بیشتر بخوانید: 30 مدل آرایش چشم ساده دخترانه

همه ما از آرایش تمیز و زیبا لذت میبریم و چه خوب است میکاپ صورتمان را با حوصله و مهارت انجام دهیم از انجایی که آرایش صورت بسیار زمان بر خواهد بود نیاز به دقت فراوان هم دارد از این رو ما اینجا به چند تکنیک های اصلی جهت آرایش زیبا در اختیار شما قرار دادیم.

گاهی اوقات ما به اشتباه فکر میکنیم که چهره ما گرده. آرایشی که روی یک شکل خاص از صورت خوب به نظر میرسه ممکنه روی صورتی با شکل دیگر خوب نباشه. بنابراین، حتما شکل چهره تون رو پیدا کنین و آرایش تون رو مطابق با اون انجام بدین. ما اینجا بهتون آموزش میدیم که چگونه شکل چهره تون رو پیدا کنید.

 

پیدا کردن شکل چهره شما به هیچ وجه دشوار نیست. به منظور تعیین شکل صورت خود، باید موهاتون رو عقب برده و دم اسبی گره بزنید. هنگامی که موهاتون رو گره زدین، به آینه نگاه کنید و چیزی رو که می بینید، تجزیه و تحلیل کنید. شما باید در یکی از شش دسته ای که در ذیل ذکرمیکنیم قرار بگیرید. هنگامی که شما شکل چهره تون رو متوجه میشین، خیلی راحته که در مهارت آرایش کردن خودتون استاد بشین.

1. آرایش برای صورت های بیضی شکل( تخم مرغی):

در این نوع چهره پیشانی کم پهتر از چانه است. شکل بیضی یکی از شایع ترین شکل های صورته و یک فرم ساده برای آرایش کردنه.تمرکز بر روی ویژگی های ظریف: دلیل اصلی آرایش کردن یک صورت بیضوی، اینه که صورت کشیده به نظر برسه. کاری که شما باید انجام بدین اینه که باید بر روی ویژگی های کند و ظریف خود (به عنوان مثال بینی) تمرکز کنید. بسیاری از زنان با صورت بیضی بینی نوک گرد و بدون تیزی دارند. وقتی صورتتون رو زیرسازی کردین، کنار بینی تون رو یکم برنزه کنین. حتما اون رو از بالا به پایین اعمال کنید، زیرا این کار بینی شما رو نوک تیزتر و به خوبی نمایان میکنه.

چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم

ابروی هلالی (کمانی) ممنوع: از ابروی هلالی (کمانی) خودداری کنید زیرا صورت شما بیضی تر میشه. سعی کنید یه شکل طبیعی داشته باشین.
تمرکز بر روی یک ویژگی: حتما روی چشم ها یا لب تون تمرکز کنید. اگر شما چشمهاتون رو برجسته میکنید، آرایش لب رو ساده کنید و بالعکس. بر روی هر دو ویژگی تمرکز نکنید، زیرا این کار چهره شما را بیضی تر نشون میده.
استفاده از رژ گونه: رژ گونه میتونه برای صورت های بیضی شکل شگفت آفرین باشه زیرا این کار باعث میشه که صورتتان کشیده بشه. روی سیب گونه هاتون (ناحیه گرد زیر چشم روی گونه، قسمتی از گونه‌ها که وقتی لبخند می‌زنید بیشتر از همه برجسته می‌شود) رژ گونه نزنید. بر روی خطوط و در کناره گونه ها تمرکز کنید. این کار به چهره شما زیبایی میده.

بیشتر بخوانید: آموزش کانتور برای مبتدی ها

2. آرایش برای صورت های مستطیلی شکل:

چهره های مستطیلی اغلب با چهره بیضی شکل اشتباه گرفته میشه. صورت مستطیلی یه شکل طولانی تر داره که به اندازه بیضی پهن نیست. چانه باریک است بنابراین، اینجا هدف اصلی اینه که آرایش رو به گونه ای انجام بدیم که چهره شما بیضی شکل به نظر برسه.

 • ابروهای خود را کمانی کنید: این کار باعث میشه صورت شما بیضی و گرد به نظر برسه. از سایه روشن و تیره استفاده کنید تا گونه هاتون پرتر و چاق تر به نظر برسه.
 • دو بار مژه هاتون رو فر کنید: حتما قبل و بعد از استفاده از ریمل، مژه ها رو فر کنید. این کار مژه های شما رو بزرگ میکنه. اگر مژه های کوتاه دارید، می تونید از مژه های مصنوعی استفاده کنید.
 • رژ لب بزنید: رژ لب صورتی رنگ بزنید زیرا لب های شما رو پهن تر میکنه.
 • محو کردن لبه های تیز صورت( کند کردن): برای چهره بیضوی، ما این لبه های کند و ظریف رو تیز کردیم (مثل بینی)، اما برای یک چهره مستطیلی، شما باید لبه های تیز رو کندتر کنین مانند لبه های فک تون. اگر یک بینی نوک تیز دارید، کاری کنید که کمتر تیز به نظر برسه. از سایه در اطراف بینی استفاده نکنید. در عوض، بالای استخوان بینی را برنزه کنید.

چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم

چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم

بیشتر بخوانید: نحوه صحیح رژگونه زدن

3. آرایش برای صورت های قلب شکل:

زنان با چهره قلب شکل پیشانی و استخوان گونه پهن تر دارند. آنها دارای چانه و فک باریک تر هستند. پس، اهدف اصلی اینه که:

 • زیر سازی کنید: از یه سایه تیره تر از پوست تون استفاده کنید و روی خط فک تون به کار ببرید. حالا، از یک پودر برجسته کننده یا یک سایه روشن (سفید و یا یک سایه صورتی) در وسط چانه ، جلوی پیشانی و در بالای بینی خود استفاده کنید.
 • لب های خود را حجیم تر کنید: لب ها تون رو با استفاده از برق لب و یا حجم دهنده لب، حجم دار کنید. این کار توجه ها رو از فک خارج میکنه و بر روی لب متمرکز میکنه.
 • از سایه چشم درخشان استفاده کنید: از سایه براق تر روی چشم خود استفاده کنید. چشماتون رو بیش از حد دودی نکنید.
 • استفاده از یک رژ گونه براق: از استخوان گونه تا گودی لپ، با یک برنزر گونه هاتون رو برنزه کنید. حالا، یک سایه ظریف رژ گونه روی سیب گونه هاتون بزنید.

استخوان گونه تا گودی لپ

چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم

4. آرایش برای صورت های الماس (لوزی) شکل
زنان با صورت لوزی شکل دارای پیشانی و فک باریک هستند. استخوان های گونه پهنترین قسمت صورته. بنابراین، شما باید مرکز صورت تون رو برجسته کنید.

از یک پودر برجسته کننده (روشن کننده) استفاده کنید: شما میتونید از یک پودر برجسته کننده یا زیرسازی مایع در پیشانی، پل بینی و در مرکز چانه استفاده کنید تا توجه دیگران به مرکز چهره شما متمرکز بشه.
استفاده از پودر برنزه: یک پودر برنزه یا زیرسازی که از تناژ پوست شما تاریک تره در نوک پیشانی، نوک چانه و در اطراف زیر استخوان های گونه استفاده کنید.

5. آرایش برای صورت های گرد
زنان با صورت گرد، گونه های گرد و برآمده و صورتی با عرض و طول برابر دارند. بنابراین، شما باید طوری آرایش کنید که صورت تون کشیده تر به نظر برسه. برای این نوع چهره، کانتور کردن واجبه.

استفاده از برنزر: استفاده از برنزر در شقیقه پیشانی و در زیر فک باعث میشه صورت شما بیضی به نظر برسه. حتما در پیشانی، زیر چشم ها و در چانه خود از هایلایت استفاده کنید، تا توجه ها به مرکز چهره متمرکز بشه.

چگونه آرایشی پاییزی داشته باشیم؟

استفاده از برنزر

بیشتر بخوانید: آموزش کانتورینگ لب در ۶ مرحله ساده

از رژگونه استفاده کنید: با رژگونه زدن زیر استخوان گونه، اون رو نمایان تر کنید، یا حتی میتونید رژگونه بزنید تا یه گونه بی عیب به دست بیارین. حتما رژگونه رو با ضربه به سمت بالا بزنید زیرا این کار اثر لاغری داره و باعث میشه صورت شما بیضی به نظر برسه. از رنگ های درخشان استفاده نکنید زیرا گردی صورت شما رو بیشتر نمایان میکنه.

6. آرایش برای صورت های مربعی
زنان با صورت مربع شکل فک برجسته و چانه مربعی دارند. پیشانی و فک پایین آنها تقریبا هم عرض هستند. بنابراین، اگر شما یک صورت مربعی شکل دارید، باید با آرایش کاری کنید که فک پایین تون گردتر به نظر برسه.

 • استفاده از یک برنزر: زوایای صورت رو کانتورینگ کنید با اعمال یک برنزر یا یک فونداسیون (زیر سازی) تیره تر در اطراف فک ها به سمت بالا و همچنین در اطراف پیشانی به سمت شقیقه ها.
 • استفاده از هایلایتر: از یک هایلایتر روشن تر از رنگ پوست تون در مرکز پیشانی و زیر نوک چانه استفاده کنید.
 • از رژگونه استفاده کنید: از یه رژ گونه تیره در قسمت گودی گونه هاتون استفاده کنید تا توجه ها به استخوان گونه جلب بشه. سایه ای لطیف تر روی سیب گونه هاتون بزنید.
 • رژ لب را استفاده کنید: شما میتونید رژ لب براق، برق لب، و غیره انتخاب کنید تا لب هاتون جلوه بیشتری داشته باشه.

امیدواریم این مطالب مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد با ما در بخش نظرات و پیشنهادات همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.