آرایش صورت, آرایش و زیبایی

روش پوشاندن جوش های صورت با آرایش

روش پوشاندن جوش های صورت با آرایش

روش پوشاندن جوش های صورت با آرایش : برای پوشاندن جوش ها با آرایش ، باید روش صحیح پایه گذاری و آماده سازی پوست برای آرایش را بدانید تا پوست شما صاف اما طبیعی به نظر برسد.همه می خواهند زیبا به نظر برسند. بسیاری از افراد از آرایش استفاده می کنند تا ظاهر خوبی داشته و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند. حال ، اگر صورت شما جوش دارد ، داشتن آرایش طبیعی به یک چالش تبدیل می شود. اگر روش صحیحی برای پوشاندن جوش ها با آرایش نمی دانید ، ممکن است چهره های مصنوعی برای خود ایجاد کنید ، اما با روش صحیح ، آرایش هم می تواند آکنه و جوش های شما را پنهان کند و هم ظاهر طبیعی شما را حفظ کند. بنابراین مراحل زیر را دنبال کنید.

روش پوشاندن جوش های صورت با آرایش

دقت داشته باشید برای یک آرایش مرتب و زیبا داشتن پوست تمیز فاکتور اصلی برای زیبایی شما محسوب میشود.فقط کرم پودر زدن برای پوشاندن جوش و آکنه صورت کافی نیست , بلکه برای تمیزی و شفافیت پوست باید یکسری روش های مهم و البته با دقت انجام دهید. از این رو قصد داریم به شما از پایه یاد دهیم که چگونه آرایشی تمیزی در حالی که جوش بر صورت خود دارید داشته باشید.

روش پوشاندن جوش های صورت با آرایش

لازم به ذکر است ما در پست قبلی چند راهکار ساده با عنوان پاکسازی پوست صورت به چند روش خانگی را بصورت مفصل آموزش دادیم با کلیک بر روی گزینه لینک شده میتوانید در خانه با کمترین هزنیه ممکن صورت خود را تمیز کرده و از شر جوش های مزاحم راحت شوید.

بیشتر بخوانید: آموزش کانتور برای مبتدی ها

مراحل پوشاندن جوش ها با آرایش:

آماده سازی پوست

1- از ترکاندن و دستکاری جوش ها خودداری کنید. اگر قصد دارید جوش های خود را با آرایش پنهان کنید ، قبل از آرایش جوش های خود را دستکاری نکنید. امکان دارد وسوسه شوید که این کار را انجام دهید ، اما به پوست شما آسیب می رساند و هرگز نباید از مواد آرایشی تحریک شده روی پوست خود استفاده کنید.

2- صورت خود را بشویید و تمیز کنید. صورت خود را بشویید و آن را با حوله تمیز خشک کنید ، از پاک کننده ملایم یا تونر طبیعی استفاده کنید. استفاده از آرایش روی صورت کثیف باعث ایجاد جوش های بیشتر می شود و برای پوست شما ضرر دارد.

3- از مرطوب کننده خوب استفاده کنید. پس از شستشو و تمیز کردن صورت ، بازگرداندن مقداری از آن رطوبت مهم است تا صورت شما خشک نشود. یک مرطوب کننده سبک به تمام صورت خود بزنید و 10 دقیقه صبر کنید تا پوست شما رطوبت و خشک شدن را تنظیم کند ، سپس آرایش کنید.

روش پوشاندن جوش های صورت با آرایش

مرحله زیرسازی و صاف شدن پوست:

1.با یک پرایمر خوب شروع کنید. در حالی که استفاده از پرایمر برای همه لازم نیست ، استفاده از پرایمر برای پوشاندن جوش ها با آرایش بسیار مفید خواهد بود. پرایمر کمک می کند تا پوست یکنواخت شود و آرایش شما ظاهر بهتری پیدا کند. بنابراین ، اگر پوست ناصافی دارید ، حتما قبل از آرایش از پرایمر استفاده کنید.

2- کانسیلر را روی قسمتهای آسیب دیده و جوش دار اعمال کنید. یک کانسیلر خوب لکه های آکنه شما را می پوشاند و باعث می شود کمتر دیده شوند. حالا شما برای بقیه آرایش آماده هستید.

  • به جای انگشتان خود از برس کانسیلر استفاده کنید.
  • برس را به تمام کانسیلر جوش دهید تا کانسیلر تمام برجستگی ها و گوشه ها را بپوشاند.
  • مقدار کمی کانسیلر را اطراف آکنه بزنید تا با بقیه پوست صورت شما ترکیب شود.

روش پوشاندن جوش های صورت با آرایش

بیشتر بخوانید: معرفی کرم دور چشم برای رفع تیرگی

3 از یک فونداسیون سبک استفاده کنید. محصولی بدون چربی و پایه آب را انتخاب کنید که تا حد ممکن سبک اما موثر باشد. این به جلوگیری از جوش های بعدی کمک می کند. کرم پودرهای سنگین جوش های و آکنه را برجسته می کند و همچنین باعث ایجاد جوش های بیشتر در آینده می شود. در اینجا نیز بهتر است به جای استفاده از انگشتان خود از اسفنج استفاده کنید. می توانید از کرم پودرهای مناسب پوست آکنه دار استفاده کنید.

4- صورت خود را با پودر صاف کنید. از یک پودر خوب و سبک استفاده کنید و آن را به آرامی با یک برس بزرگ به صورت خود بمالید. استفاده از پودر به آرایش شما کمک می کند تا مدت زمان بیشتری ثابت بماند.

حال می‌توانید با یک آرایش ملایم چشم و لب و زدن قدری رژگونه آرایش خود را تکمیل کنید.

جوش های صورت

نکات‌ مهم:

می‌توانید در زیر کانسیلر معمولی خود، از یک لایه نازک کانسیلر اصلاح کننده رنگ سبز استفاده کنید تا قرمزی ناشی از آکنه خنثی شود.
از یک لایه ضخیم برای فنداسیون استفاده نکنید. بعد از استفاده از یک پرایمر مات، تنها یک لایه نازک و ملایم کرم پودر یا هر نوع فنداسیون دیگری بزنید. اگر از فونداسیون سنگین و زیاد استفاده کنید، کرم روی پوستتان حالت کیکی و ماسیده پیدا می‌کند. بهتر است به جای تلاش برای پوشش بالا، به یکدست شدن پوستتان توجه کنید.
فریب عکس‌های فیلتر شده را نخورید، بافت آکنه شما به احتمال زیاد زیر آرایش نیز تا حدی مشخص خواهد بود.
یک قطعه یخ را در لیف حمام یا یک حوله گذاشته و پنج دقیقه قبل از آرایش روی پوست و نواحی جوش دار صورت خود بگذارید.

جوش های صورت

روش پوشاندن جوش های صورت با آرایش 

نتیجه گیری:

مهمترین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که در وهله اول اقدام به درمان جوش های خود کنید. همچنین می توانید از روش های طبیعی و ماسک های ضد آکنه استفاده کنید. هرچه کمتر از مواد آرایشی استفاده کنید ، جوش های شما زودتر بهبود می یابند. با این حال ، هر بار که می خواهید جوش های خود را با آرایش بپوشانید ، از مرطوب کننده و پرایمر استفاده کنید و قبل از استفاده از فنداسیون سبک، روی جوش ها را با کانسیلر همرنگ پوست خود بپوشانید ، تا جوش ها با پوست نرم و یکدست شوند. . خوشحال می شویم که تجربیات شما در این زمینه را در قسمت نظرات و سوالات را با ما در میان بگذارید تا با سایر کاربران 2 رخ به اشتراک گذاشته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.