آرایش و زیبایی, سلامت مو

اگر موی نازکی دارید بخوانید+راهکار

اگر موی نازکی دارید بخوانید+راهکار

اگر موی نازکی دارید بخوانید+راهکار اگر موی نازکی دارید بخوانید:آیا شما موهای نازکی دارید و نمی دانید چگونه با آن حجم کم سر خود را بپوشانید و ظاهری زیبا داشته باشید. بسیاری از شما مدل موی اشتباهی را انتخاب می کنید یا روش های مراقبت از مو نامناسب است و به موهای شما آسیب بیشتری می رساند. آیا می خواهید بدانید کار شما کجا اشتباه است؟ بنابراین تا پایان با : 2 رخ همراه باشید.

موهای نازک

بیشتر بخوانید: ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده

1.به نظر شما لایه بندی مو خوبی ندارید؟
شاید فکر کنید مدل موی لایه ای موها را نازک تر از همیشه نشان می دهد ، اما در حقیقت اینطور نیست ، موهای لایه ای می توانند برای موهای نازک عالی باشند. لایه های نرم می توانند مقداری از وزن را آزاد کرده و اجازه دهند برخی از موها آزاد شوند تا حجم بیشتری ایجاد کنند. با حرکت بیشتر ، موهای شما واقعا ضخیم تر به نظر می رسند.

موهای نازک

2.آیا موهای نرم و ابریشمی را دوست دارید؟
برای داشتن حجم بیشتر ، شاید لازم باشد نگران نرمی مو باشید تا ظاهر دلخواه خود را بدست آورید. نرم کننده ها ، روغن ها و نرم کننده های دیگر قصد دارند موهای شما را نرم کنند. جان ریمان ، متخصص زیبایی و زیبایی می گوید: “صنعت زیبایی این تصور غلط را ایجاد می کند که هدف همه ما داشتن موهایی نرم و ابریشمی است.” از طرف دیگر ، اگر مو به طور طبیعی نرم باشد ، نیازی به نرم بودن آن نیست.

موهای نازک اگر موی نازکی دارید بخوانید+راهکار

بیشتر بخوانید: 10 عادت اشتباه که منجر به موخوره می‌شود

باید کمی خشک تر باشد تا خوب به نظر برسد. او به شما توصیه می کند از هرگونه محصول روغنی ، خامه ای و صاف کننده که به معنی نرم کننده مو است ، خودداری کنید. در عوض ، از محصولاتی مانند اسپری های نرم کننده مو و موسهایی استفاده کنید که به موهای شما حجم می دهند ، حتی اگر باعث سفتی موی شما شوند. همچنین توصیه می شود از حجم دهنده ترکیبی استفاده کنید ، که یکی از بهترین محصولات برای افرادی است که موهای نازک دارند.

3.حالت دهنده زیاد استفاده می‌کنید

از آنجایی که حالت دهنده ظاهری صاف و لخت به مو می‌دهد توصیه می‌شود به طور کل آن را کنار بگذارید. اگر کنار گذاشتن حالت دهنده، موی شما را خشک و صدمه دیده می‌کند، از این ترفند استفاده کنید که فقط کمی از آن را در انتهای مو استفاده کنید. استفاده زیاد از حالت دهنده یا گذاشتن آن روی پوست سر باعث می‌شود موها سنگین شوند. اگر می‌خواهید حالت دهنده استفاده کنید، آن را روی موهای مرطوب بگذارید تا آب همانند یک فیلر عمل کند. به این معنا که هر نوع سنگینی در حالت دهنده از بین می‌رود. در واقع موها سبک و بی وزن می‌شوند.

اگر موی نازکی دارید بخوانیداگر موی نازکی دارید بخوانید+راهکار

4.بلند کردن موها
موهای نازک بیشتر از موهای ضخیم در معرض آسیب هستند. از آنجا که انتهای مو قدیمی ترین قسمت مو است ، اخیراً آسیب دیده و حتی بیشتر در معرض آسیب قرار دارد. متاسفانه ، این می تواند باعث کم شدن موهای کم پشت شود. موهای نازک به سرعت خراب می شوند بنابراین معمولاً نمی توانید آنها را بلند کنید. اگر موهای شما کمی متراکم است ، از آرایشگر خود بخواهید که به شما کمک کند تا طولانی ترین قسمت موهای شما را سالم نگه دارد ، در حالی که موهای شما خوب است.

اگر موی نازکی دارید بخوانید

5.انتخاب آرایشگاه اشتباه
برای یک موقعیت خاص مانند موهای نازک ، شما باید آرایشگری را انتخاب کنید که واقعاً بداند چه چیزی برای شما مناسب است و چه چیزی مناسب نیست. اگر اخیراً از مدل موهای خود راضی نیستید ، به زنانی توجه کنید که بافت موی شما یکسان است و مدل موهای آنها را دوست دارید. وقتی یکی از آنها را دیدید ، حتی اگر غریبه باشد ، خجالت نکشید که بپرسید کجا موهایش را زده و نترسید.

اگر موی نازکی دارید بخوانید

اما قبل از این که از موهای خود بپرسید ، یک مشاوره انجام دهید و در مورد یک سشوار خشک سوال کنید ، سپس اصطلاحاتی را که این آرایشگر می گوید حفظ کنید زیرا به این ترتیب می توانید آنچه می خواهید با موهایتان انجام شود را بیان کنید. طرز فکر آرایشگر و نحوه مشاوره آرایشگر به شما کمک می کند تا بفهمید آرایشگاه مناسب را انتخاب کرده اید یا نه. این یک سرویس کم دردسر است. اگر از خشکی مو متنفر هستید ، آن را مرطوب کنید و خودتان این کار را انجام دهید. اگر موهای خود را کوتاه کنید ، رشد آن چهار تا شش ماه طول می کشد.

6.از خشکی مو خودداری کنید
برخی از افراد ادعا می كنند كه به هر حال باید از گرم كردن موها پرهیز كنید ، اما داشتن سشوار خشك موهای لخت و كمی جذاب است. گرما ساقه مو را باز می کند تا به مو حجم دهد ، به خصوص اگر آن را وارونه خشک کنید. قبل از اینکه موهایتان خیلی بلند شود ، صبر کنید تا موهایتان را خشک کنید. از حرارت کم برای جلوگیری از آسیب دیدن استفاده کنید و دکمه هوای سرد را فراموش نکنید.

موهای نازک

وقتی از سشوار استفاده کردید و موها خشک شد و برس کشیده شد، مو هنوز داغ است. اگر به این شکل حفظ نشود دوباره صاف می‌شود. آخرین مرحله حجم دهندگی مو را با دادن کمی هوای سرد به هر بخش مو انجام دهید سپس برس بکشید. همینکه تمام رطوبت آن بیرون رفت، آن را با انگشتانتان خشک کنید و هوا بدهید تا حجم بیشتری به مو بدهید.

7.انتخاب رنگ موی غلط یا کلا رنگ نکردن

ریمن می‌گوید: من از رنگ مو خوشم می‌آید نه فقط به خاطر ظاهری که به مو می‌دهد بلکه بخاطر اینکه باعث آسیب رسیدن به ساقه مو می‌شود. شاید این موضوع به نظرتان متناقض بیاید اما کمی صدمه، واقعا موی نازک را حجیم تر می‌کند. وی می‌گوید. علاوه بر این رنگ مو کوتیکولها را متورم می‌کند که ضخامت بیشتری به موی نازک می‌دهد.

موهای نازک

در عین حال از رنگ موی شدید پرهیز کنید. بی رنگ کردن موی بلوند، ظاهر شفاف مو را از بین می‌برد و رنگ موی تیره هم موهای ریز را تحت الشعاع قرار داده و باعث می‌شود تیره و گل آلود به نظر بیایند. اگر دلتان یکی از آن رنگها را می‌خواهد بهتر است مقداری تونهای گرم را در زیر موها استفاده کنید یا هایلایت بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.