آرایش صورت, آرایش و زیبایی

آموزش ریموو کاشت مژه به روش ساده

آموزش ریموو کاشت مژه به روش ساده

آموزش ریموو کاشت مژه به روش ساده : از بین بردن اکستنشن مژه روشی است که باید خیلی ظریف انجام شود زیرا اگر مواظب نباشید ممکن است مژه خودتان را بکنید. در بعضی موارد ، بعد از کشیدن مژه ، به دلیل آلرژی یا خارش و سوزش چشم بعد از کشیدن مژه ، برداشتن آن ضروری است. اکستنشن مژه مصنوعی با کمک چسب نیمه دائمی به مژه های طبیعی متصل می شود. وقتی می خواهید این مژه ها را بردارید باید مراقب باشید ، در غیر این صورت ممکن است مژه های طبیعی را بیرون بیاورید. با این حال ، لازم نیست زیاد نگران باشید زیرا از بین بردن اکستنشن مژه کار چندان سختی نیست.تا پایان با 2 رخ همراه باشید.

اکستنشن مژه

گاهی شما قصد برداشتن کاشت مژه خود را دارید و شاید بخواهید در منزل اینکار را انجام دهید از آنجایی که به سادگی مانند مژه مصنوعی که با کشیدن مژه خارج نمیشود .به همین دلیل چند راهکار ساده را برای شما آموزش خواهیم داد که با روش ساده میتوان اینکار را انجام داد دقت داشته باشید در مواردی که میترسید به مژه خود آسیبی وارد نکنید به شخصی بسپارید که تخصص این کار را دارد و از کار او اطمنیان دارید.

آنچه که باید برای برداشتن اکستنشن مژه انجام دهید

قبل از اینکه بخواهید ریمو مژه را انجام دهید ، هرگونه آرایش چشم خود را پاک کنید تا بتوانید با دقت ببینید که مژه ها به کجا ختم می شوند و اکستنشن مژه آغاز می گردد . سپس یک کاسه را با آب بخار پر کنید و یک حوله بالای سر خود بکشید. صورت را به مدت 10 دقیقه روی کاسه نگه دارید. در این حالت اکستنشن مژه شل می شود.

آموزش ریموو کاشت مژه به روش ساده آموزش ریموو کاشت مژه به روش ساده

در مرحله بعد ، یک پنبه را به روغن زیتون آغشته کرده و روی مژه های خود بمالید تا مژه های آن شروع به افتادن کند. سپس مژه های خود را با آب گرم بشویید تا روغن اضافی آن گرفته شود. اگر این خلاصه سریع نتوانست به شما در برداشتن مژه ها کمک کند ، ادامه مقاله را بخوانید.

 

مرحله اول: بخار و روغن برای برداشتن اکستنشن مژه

1. قبل از هر کاری آرایش خود را پاک کنید:
برای پاک کردن خط چشم و ریمل از یک پاک کننده آرایش ملایم استفاده کنید. اینکار به شما کمک می کند مرز بین مژه طبیعی و مصنوعی را راحت تر تشخیص دهید.

اکستنشن مژه بیشتر بخوانید: چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم

2. به صورت خود بخار دهید:
بخار گرم به شل شدن چسب اکستنشن مژه کمک می کند. مراحل بعدی زیر را انجام دهید.

• یک کاسه آب بردارید و روی اجاق گاز آن را گرم کنید. فرصت دهید به اندازه ای گرم شود که بخار از خود تولید کند.

• صورت خود را روی کاسه بگیرید و حوله ای روی سر بکشید. در این شرایط بخار اطراف صورتتان را می گیرد.

• به مدت 10 دقیقه به صورت خود بخار دهید.

اکستنشن مژه

3. پنبه ای را به روغن زیتون آغشته کنید:

آن را روی مژه های خود بمالید. مراقب باشید روغن زیتون در چشمان شما نریزد. این کار را ادامه دهید تا زمانی که اکستنشن مژه شروع به افتادن کند.

اکستنشن مژه

4. مژه های خود را شستشو دهید:

آب گرم را روی مژه های خود بریزید تا روغن اضافی از آن برداشته شود.

روش دوم: از پاک کننده چسب مژه مصنوعی استفاده کنید

1. پاک کننده چسب مژه مصنوعی خریداری کنید:
اگر برایتان ممکن نیست به آرایشگاه بروید و به کمک یک فرد حرفه ای اکستنشن مژه را بردارید، سعی کنید به کمک پاک کننده چسب اینکار را در منزل انجام دهید. شما می توانید پاک کننده چسب را در بیشتر داروخانه ها بیابید.

اکستنشن مژه

بیشتر بخوانید: معرفی انواع برندهای ریمل

• پاک کننده چسب یک حلال ملایم با بوی شبیه پاک کننده لاک ناخن است.

2. خوب مژه های خود را بررسی کنید:
اینکار یک فرآیند ظریف است. پس باید کاری که انجام می دهید را خوب ببینید. خود را به کمک مراحل زیر برای برداشتن اکستنشن مژه آماده کنید:

• در مقابل آینه ای که روی دیوار نصب شده است بایستید. اگر لازم بود نور بیشتری در اتاق روشن کنید تا بتوانید همه جزییات را به خوبی مشاهده نمایید.

• هر آرایشی که بر روی چشم خود دارید را پاک کنید. از یک پاک کننده ملایم برای پاک کردن ریمل و خط چشم استفاده کنید. شما باید قادر باشید مرز بین مژه طبیعی و مژه مصنوعی را تشخیص دهید.
3. حالا پاک کننده چسب را روی مژه های خود بزنید تا بتوانید اقدام به برداشتن اکستنشن مژه کنید.

آموزش ریموو کاشت مژه به روش ساده
برای زدن پاک کننده چسب و شل کردن اکستنشن مژه مراحل زیر را مدنظر داشته باشید:

• یک پنبه را با پاک کننده چسب آغشته نمایید. مطمئن شوید که پنبه کاملا آغشته به این ماده می شود.

• به آرامی گوشه خارجی یکی از پلک های بالایی خود را به سمت پایین بکشید. یک چشم را ببندید و به کمک انگشت به پلک خود زاویه دهید. پلک بالایی باید به سمت پایین اشاره داشته باشد. اینکار دید بهتری نسبت به اکستنشن به شما می دهد.

• حالا پنبه را روی خط مژه حرکت دهید. در گوشه بیرونی کار خود را آغاز کنید تا به گوشه داخلی برسید. پاک کننده باید در این مرحله شروع به حل کردن چسب کند.

آموزش ریموو کاشت مژه به روش ساده

4. اکستنشن مژه شل شده را به بیرون بکشید:
بعد از اینکه پاک کننده چسب را به مدت 15 دقیقه با پنبه مرطوب زدید، انتهای آن را با دو انگشت بگیرید. حالا باید بتوانید اکستنشن مژه را به راحتی خارج کنید.
5. چسب اضافی را از روی پلک خود بردارید:
بعد از اینکه همه اکستنشن ها خارج شد، چسب اضافی را از روی پلک خود پاک کنید.
6. مژه های خود را شستشو دهید:
کمی آب گرم روی صورت خود بپاشید تا بتوانید پاک کننده را از روی مژه ها و ناحیه چشم بشویید.

 

روش سوم: برداشتن اکستنشن مژه به طور حرفه ای

1. دوباره به سالن برگردید و از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید:
اکستنشن مژه معمولا به کمک چسب هایی که در برگیرنده cyano acrylate هستند محکم می شوند. این نوع چسب ها را نمی توان به کمک ابزارها و مواد شیمیایی مخصوص به راحتی پک کرد. اگر می خواهید به مژه های طبیعی تان آسیبی وارد نشود دوباره به آرایشگاه برگردید و مراحل زیر را دنبال کنید:

• بیشتر اکستنشن های شما ممکن است افتاده باشد و تعداد کمی برای برداشتن موجود باشد. باید دوباره به آرایشگاه برگردید تا بتوانید آن ها را خارج کنید.

• ممکن است از ظاهر اکستنشن ها خوشتان نیاید. اگر چنین مشکلی دارید و می خواهید کل اکستنشن را بردارید بهتر است به سراغ یک فرد حرفه ای بروید و خودتان اینکار را انجام ندهید.

• چند روزی از اکستنشن کردنتان گذشته و شما حس وجود زخم یا خار را دارید. برخی از اوقات یک یا دو اکستنشن به هم می چسبد یا برخی از اکستنشن ها به بیش از یک مژه طبیعی چسب زده می شود. حل این مشکل آسان است اما باید باز هم به آرایشگرتان مراجعه کنید.

آموزش ریموو کاشت مژه به روش ساده

2. اگر در مورد اکستنشن خود نگران هستید به سراغ سالن دیگری بروید:

گاهی اوقات تکنسین تازه وارد یا افرادی که آموزش اکستنشن مژه را به صورت اصولی ندیده اند، زمان انجام اکستنشن ممکن است دچار خطا و اشتباه شوند. برای اینکه مشکلی برایتان پیش نیاید به سراغ آرایشگر حرفه ای بروید. اگر مشکلات زیر را احساس کردید حتما به یک فرد حرفه ای مراجعه نمایید:

• اکستنشن های شما ظاهر حرفه ای ندارد. شما می توانید از یک فرد حرفه ای برای حل این مشکل استفاده کنید. نباید مشکل خود را با آسیب رساندن به مژه های طبیعی بدتر کنید.

• اگر درد زیادی در اطراف چشم خود احساس می کنید، در برخی از شرایط چسبی که برای زدن اکستنشن استفاده می شود به درستی مورد استفاده قرار نمی گیرد و درد زیادی را در چشم ایجاد می کند. به جای اینکه به سراغ همان فرد بروید به دنبال فرد حرفه ای باشید تا بتواند مشکل شما را راحت تر و سریع تر برطرف نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.