آرایش صورت, آرایش و زیبایی

آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه 

آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه 

آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه : رنگ کردن ابرو کار چندان سختی نیست و با رعایت نکات می توانید زیبایی آن را دو چندان کرده و جلوه ای متفاوت به ابرو ببخشید. اگر قصد دارید ابروهای خود را رنگ کنید ، قبل از رنگ کردن این مقاله 2 رخ  را بخوانید. شما نمی توانید ابروهای خود را به تنهایی با آرایش روشن کنید و به عنوان نمونه آنها را با رنگ موهای بلوند خود مطابقت دهید ،پس انجام تکنیک های رنگ ابرو آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه  را یاد میگیرید.

آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه  بیشتر بخوانید: شیدینگ ابرو چیست ؟

آنچه در مورد رنگ ابرو باید بدانید

رنگ ابروها را می توان با مداد یا سایه روشن یا تیره کرد. اما هر چقدر از مداد با کیفیت و رنگ مناسب استفاده کنید ، نمی توانید ابروهای خود را کاملاً روشن کنید. رنگ ابرو کار ساده ای نیست و ترفند خاص خود را دارد. البته همیشه نباید به دنبال رنگ روشن باشید و رنگ پوست شما در انتخاب رنگ مناسب مو موثر است.

 

اهمیت رنگ پوست در رنگ ابرو

رنگ ابرو نه تنها با رنگ مو تعیین نمی شود ، بلکه رنگ پوست نیز تعیین می شود. به عنوان مثال ، اگر رنگ موی قهوه ای تیره و پوستی گندمی دارید و ابروهای شما سیاه است ، این کنتراست چهره شما را جذابتر می کند ، یا مثلاً شخصی که پوستی روشن با ابروهای سیاه دارد و از قبل رنگ موهای خود را بور کرده است ، بهتر است یک تا دو درجه رنگ ابروهای خود را روشن کنید.

رنگ پوست

💎 آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه 💎

کسانی که صورت سبزه دارند و رنگ مو را مش یا کامل روشن کرده اند .رنگ ابرو خود را در مقایسه با رنگ ریشه چهار تا پنج درجه روشن کنند زیرا این رنگ ابرو باعث بازتر و زیباتر شدن صورت می شود. افرادی که دارای موهای شرابی و فندقی و گروه رنگ موی قرمز هستند بهتر است که ابروها را با هر رنگ پوست تیره نگه دارند. گروه زیتون را با پوست های سفید و روشن ابروها را فقط یک یا دو درجه روشن تر از رنگ مو روشن کنید و گروه زیتون با پوست های تیره آن را کاملا روشن می کند

هماهنگی رنگ مو و رنگ ابرو

بیشتر آرایشگران می گویند که رنگ ابرو باید یک درجه از رنگ مو تیره باشد اما هنوز همه موافق نیستند و نظرات مختلفی وجود دارد. اگر رنگ موهای خود را کمی تغییر داده اید ، کافی است کمی سایه پودر یا مداد ابرو روی ابروها بزنید. این کار باعث می شود ابروها با هر رنگ مویی رنگارنگ تر و خوش فرم تر شوند. اما اگر اساساً رنگ موهای خود را تغییر داده اید (به عنوان مثال موهای قهوه ای تیره را به رنگ بلوند روشن درآورده اید) ، با یک متخصص ابرو در آرایشگاه خود مشورت کنید و رنگ ابروهای خود را متناسب با رنگ موهای خود تغییر دهید.

آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه 

بیشتر بخوانید: آموزش کامل رنگ کردن مو در خانه

اکسیدان مناسب برای رنگ کردن ابروها

شما نباید از همان اکسیدانی که برای رنگ کردن موهای خود برای ابرو یا مژه استفاده می کنید استفاده کنید. ابروها و مژه ها هم موهای کمتری نسبت به سر دارند و هم کوتاه ترند ، بنابراین رنگ آنها بسیار سریعتر است. بنابراین بهتر است از اکسیدان ضعیف تری استفاده کنید تا آسیب کمتری ببیند. برای رنگ مژه باید از اکسیدان هایی استفاده کنید که حداقل 9/1 و حداکثر سه باشد ، برای رنگ ابرو نیز می توانید تا شش استفاده کنید. البته پیشنهاد می کنیم از همان اکسیدان سه یا کمتر برای ابرو استفاده کنید.

 

روش انجام تست حساسیت به رنگ

پوست اطراف چشم حساس ترین قسمت پوست است و به راحتی حساس می شود ، ملتهب می شود و در بعضی موارد مشکلات جدی دارد ، پس انجام آزمایش حساسیت بسیار مهم است. برای انجام آزمایش حساسیت ، مقدار کمی رنگ را مخلوط کرده و نصف میخ کوچک را پشت گوش مشتری یا داخل بازو مسواک بزنید.

بعد از 10 دقیقه رنگ اضافی را با پنبه تمیز کنید و آن را به مدت 24 ساعت غسل و شستشو ندهید. اگر آن ناحیه شروع به خارش کرد و ناحیه قرمز شد ، به رنگ آن حساسیت دارید. بعد از 24 ساعت ، اگر حساسیت ندارید ، ابروهای خود را رنگ کنید. فراموش نکنید که اگر فردی به مدت 6 ماه ابروهای خود را دوباره رنگ نکرد ، باید آزمایش حساسیت پوستی بدهد زیرا بدن او هر 6 ماه تغییر می کند.

حساسیت پوستی

مواد و لوازم مورد نیاز برای رنگ کردن ابروها با رنگ:

 • رنگ مخصوص ابرو و قابل استفاده روی مناطق ظریف مانند اطراف چشم
 • برس رنگ با سر باریک و گوش‌پاک‌کن
 • ظرف شیشه‌ای کوچک که مواد را درونش مخلوط کنید.
 • اکسیدان مخصوص ابرو
 • پنبه برای پاک کردن رنگ‌ها از روی ابرو
 • وازلین یا کرم برای چرب کردن قسمت‌هایی که می‌خواهید رنگ نگیرند.
آموزش رنگ کردن ابرو به سبک حرفه ای در خانه

روشن کردن ابروها:

افرادی که ابروهایی ضخیم ، زیر و بسیار تیره دارند ، در روشن شدن آن ها مشکل دارند. این افراد می توانند به مواد دکلره و سفید کننده برای روشن شدن ابروهای خود متوسل شوند. البته ، آنها باید هنگام کار با این مواد بیشتر احتیاط کنند و هرگز ابروها را به طور مداوم دکلره نکنند زیرا می تواند مضر باشد.

1- با ابروهای تمیز شروع کنید این بدان معناست که قبل از دکلره باید ابروها را برداشته و موها را اصلاح کرد. همچنین بهتر است آنها را قبل از شستن شامپو بشویید.

2- برای پوشاندن پوست اطراف ابرو با وازلین از گوشه تمیز کننده استفاده کنید. این از پوست در برابر آسیب و التهاب ناشی از دکلره محافظت می کند ، به ویژه اگر تازه ابروهای خود را برداشته باشید. پوست حساس تر و ملتهب است.

3-ماده دکلره را آماده کرده و در ظرف کریستالی یا پلاستیکی  بریزید. تهیه ماده دکلره با توجه به نوع آن متفاوت است. می توانید از فروشنده یا آرایشگر خود کمک بخواهید. با برس مخصوص ابرو یا برس تمیز ریمل ، مواد را روی ابروها بمالید. اگر می خواهید همه موها به خوبی روشن شوند ، چندین بار با حرکات متقابل موها را برس بزنید

ماده دکلره

💎آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه 💎

4- بعد از پوشیده شدن کامل ابرو با مواد به ساعت نگاه کنید. اگر می خواهید ابروها فقط کمی روشن شد و رنگ باز شد ، حدود پنج دقیقه طول میکشد ، اما اگر می خواهید خیلی روشن باشد ، مواد باید حدود 10 دقیقه روی ابروها بمانند. مرتباً موهای خود را بررسی کنید تا از سوختن آن اطمینان حاصل کنید.

5- مواد را با پنبه یا دستمال کاغذی مرطوب از روی ابرو پاک کنید.

6- صورت را بشویید و ابروها را با حوله خشک کنید.

7- در این مرحله ممکن است رنگ ابروهای شما زرد یا نارنجی باشد که می توانید با واریاسیون بنفش این این زردی را بگیرید. چند قطره واریاسیون را با اکسیدان مخلوط کنید ، به ابروها بمالید و حدود 10 دقیقه صبر کنید.

8- ابروها را بشویید و با حوله خشک کنید. به‌راحتی می‌توانید تفاوت مرحله هفت را با این مرحله متوجه شوید. در اینجا دیگر ابروها زردی ندارند و رنگی طبیعی‌تر به دست آورده‌اند.

9- اگر کمی ابروها را با مداد و سایه مرتب کنید، دیگر می‌توانید ادعا کنید ابروهایی ایده‌آل دارید.

آموزش تیره کردن ابروها:

– با گوش‌پاک‌کن دورتا دور ابرو و محلی را که نمی‌خواهید رنگ کنید با وازلین یا کرم چرب بپوشانید.

– رنگ انتخاب شده را حدود یک سانتی متر درون ظرف شیشه ای بریزید و حدود سه قطره اکسیدان روی آن بمالید. مواد را با یک برس خوب مخلوط کرده و قسمت ضخیم ابروها را خیلی سریع و با دقت تمام کنید. به طوری که تمام ابروها با رنگ پوشانده شده است.

تیره کردن

– دقت کنید این رنگ خیلی سریع می‌گیرد، معمولا برای رنگ‌های تیره و مشکی یک دقیقه کافی است. با پنبه مرطوب ابروها را تمیز کنید تا جایی که دیگر پنبه رنگ نگیرد.

– بیشتر از دو تا سه دقیقه رنگ را نگه ندارید برای اینکه شما به‌راحتی می‌توانید دوباره ابروها را تیره کنید ولی روشن کردن رنگ تیره بسیار سخت است.

مراقبت چشم ها باشید:

هنگام رنگ کردن ابرو و مژه باید توجه ویژه ای به چشم داشته باشید تا هیچ ذره ای از ماده رنگ به داخل آن وارد نشود ، اما ممکن است چشم شما شروع به تحریک کند ، اگرچه بسیار مراقبت کرده اید. در این حالت ، این احتمال وجود دارد که رنگ به داخل چشم برود ، وقتی احساس سوزش کردید ، سریع رنگ را تمیز کنید و چشم ها را با آب بشویید و اگر کار نکرد ، چشم های خود را در یک کاسه آب باز و بسته کنید تا احساس سوزش از بین برود. اگر فکر می کنید این کافی نیست به یک چشم پزشک مراجعه کنید.

آیا رنگ کردن ابرو باعث ریزش مو می شود؟

رنگ ابرو می تواند باعث خشکی و شکنندگی موهای ابرو شود اما به هیچ وجه ریشه ابروها را از بین نمی برد ، در حالی که وقتی خانم ها ابروهای خود را به طور طبیعی روشن می کنند ، این روشن شدن موها باعث کم پشت‌تر به نظر رسیدن آنها شود. به هر حال با از بین رفتن رنگ و رویش مجدد ابروها به حالت قبلی خود برمی گردند. به یاد داشته باشید اگرچه رنگ مو باعث ریزش مو نمی شود ، اما مداد ابرو می تواند از رشد مو جلوگیری کند.

آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه 

حالا با توجه به تمام چیزهایی که در بالا ذکر شد و امیدواریم مفید واقع شده باشد.اما با استفاده از اکسیدان چطور میتوانید رنگ دلخواهتان را بدست اورید یا اینکه تیرگی و روشنی با چه تکنیکی انجام خواهد گرفت در مواقعی که عوامل حساسیت زا ایجاد شد چگونه برخورد کنیم همه اینها گلچینی از تمام چیزهایی بود که گفتیم هدف ما یک کار با کیفیت و خوب است از انجایی که بسیاری افراد سعی میکنند با استفاده از مواد طبیعی رنگ ابرو و یا رنگ موی سر را انجام دهند در ادامه به سه روش کاملا طبیعی در اختیار شما قرار دادیم.پس در ادامه همراه ما باشید.

رنگ کردن ابروها با سه روش طبیعی:

در گذشته ، زنان از مواد طبیعی برای آرایش و رنگ آمیزی مو استفاده می کردند ، به طوری که مو و پوست آنها آسیب کمتری می دید و رنگ مورد نظر را انتخاب می کردند. امروزه همچنین می توانید از رنگ ها و گیاهان طبیعی و گیاهی در خانه برای رنگ  ابروها استفاده کنید.

مواد طبیعی مانند حنا ، عسل ، بابونه و انواع گیاهان طبیعی برای رنگ آمیزی مو و ابروهای شما در دسترس است. آنها از موهای شما در برابر آسیب احتمالی محافظت می کنند.

آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه 

قدم اول رنگ زدن ابروها با قهوه:

 • قهوه فاقد هر گونه مواد شیمیایی یا غیرطبیعی است و به موها درخشندگی و زیبایی بی نظیری می دهد. ابروها به سادگی توسط قهوه رنگ می گیرند.
 • در کاسه ای تمیز، دو قاشق قهوه و یک قاشق پودر کاکائو را ترکیب کرده و خوب هم بزنید، کاکائو برای روشن کردن ابرو بسیار مفید و کارامد است.
 • در این مرحله به اندازه 2 قاشق روغن نارگیل به ترکیب اضافه می کنیم و مجددا هم می زنیم.
 • با افزودن عسل به این ترکیب، مطمئن باشید که این ترکیب کاملا روی پوست شما رنگ می گیرد و نتیجه ای رضایت بخش خواهید گرفت.
 • آن قدر ترکیب را هم بزنید تا خمیر مایع کاملا یکدست، شود. بعد از خوب هم زدن، به ترکیبتان 2 دقیقه استراحت دهید تا خوب با هم ترکیب شوند.
 • با استفاده از برس ابرو یا برس ریمل تمیز، ابروهایتان را به سمت بالا شانه کنید.
 • از یک قلم موی کوچک با سر نازک استفاده کنید. سعی کنید رنگ را در جهت تارهای ابرویتان بگذارید.
 • به مدت 20 دقیقه صبر کنید و منتظر نتیجه دل خواهتان باشید، هر چه مدت زمان بیشتری به ابروهایتان زمان رنگ گرفتن دهید، رنگ ابروهایتان تیره تر می شود.
 • رنگ را با پنبه یا گوش پاک کن پاک کنید.

آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه 

روش دوم رنگ کردن ابروها با قهوه:

می توانید با قهوه یا نسکافه ابروهای خود را در خانه رنگ کنید. برای این کار ، کمی قهوه را جوشانده و بگذارید تا خنک شود. سپس ، کمی از آن را به ابروهای خود بمالید و قهوه را به مدت ده تا پانزده دقیقه روی موهای ابرو ماساژ دهید و بعد از ده دقیقه آن را بشویید.

البته برای نتیجه بهتر می توانید قهوه را با نسکافه و اکسیدان مخلوط کرده و رنگ روشن تری به ابروهای خود بدهید. توجه داشته باشید که برای تیره شدن رنگ ابرو ، باید مواد مورد نظر را به سرعت پاک کنید.

آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه 

رنگ کردن ابروها با دارچین:

برای رنگ کردن ابروها با دارچین، کمی دارچین را با آب مخلوط کرده و سپس با برس، به ابرو بکشید.دارچین قدرت رنگ دهی بالایی دارد و در ترکیب با عسل می توانید یک رنگ قهوه ای روشن ایجاد کنید.

رنگ کردن ابرو با حنا:

حنا علاوه بر خواص سلامتی ، از خاصیت و کاربردهای آرایشی نیز برخوردار است زیرا حنا خاصیت رنگی بالایی دارد و رنگ طبیعی دارد. به همین خاطر می توانید از حنا برای رنگ آمیزی مو و ابروهای خود استفاده کنید.

هنگام رنگ ابروها با حنا بهتر است به رنگ موهایتان توجه کنید تا با آنها مغایرت نداشته باشد و افرادی که می خواهند رنگ موهای ابروهایشان در یک زمینه باشد ، می توانند از حنا استفاده کنند.

یکی از مزایای رنگ کردن ابرو با حنا این است که باعث می شود موی ابرو و پوست آن هم رنگ شده و ماندگاری آن بیشتر است.البته حنا روی ابروهای بسیار ضخیم و تیره ممکن است تأثیر زیادی نداشته باشد و کمی تغییر رنگ دهد. به همین خاطر ، اگر می خواهید ابروهای شما روشن تر شود ، ابتدا ابروهای خود را چند درجه روشن کنید و سپس از حنا استفاده کنید.

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید با ما در بخش های بعدی همراه باشید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.